Како да го вратам?

Дискусија во 'Разделби' започната од tea82, 2 мај 2011.

 1. QueenM.G.

  QueenM.G. Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Дали би било паметно да му испратам писмо на датумот на кој шо се фативме лани? Сакам да ставам слика од нас двата во писмото и едноставно да го потсетам на се' убо.
   
 2. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  про
  пробај и ке видиш , бар ке знаеш дали имаш шанси да го вратиш иако бившите ретко се вракаат
   
  На QueenM.G. му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  А зошто прекинавте?
   
 4. QueenM.G.

  QueenM.G. Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Поради негов лош однос. Нешто како недостиг на однесување. @kjukli
   
 5. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Тогаш воопшто не ни заслужува да го побараш. Инаку, да се каел, и да сака да сте заедно, ќе те исконтактирал. Ич не му е гајле верувај.
   
  На Nausicaa и anakonda88 им се допаѓа ова.
 6. QueenM.G.

  QueenM.G. Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Еднаш се скаравме, па ме побара и се смиривме. Ама пак се скаравме. Има 5 месеци од ко сме скарани, ама постапките негови велат дека и не му е баш сеедно и напротив, му е гајле. Зато сакав да пробам. @kjukli
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Еднаш се скршило сте обиделе да го поправите, ама пак се скршило. И пак да се обидувате да го поправите, пак ќе се скрши. Чим не те бара, не се кае, и не му е жал, никакви други постапки не се битни.
   
 8. QueenM.G.

  QueenM.G. Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Не мислам дека има лице да ме побара. Колку и да му е жал и да сака..нема храброст @kjukli
   
 9. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Види ако е така и тоа што нема храброст многу зборува. Значи дека не е подготвен да се бори за вас, да преземе ризик и да смени нешто.
  Јас можам да ти кажам само дека кога би била на твое место, да го побарам бившиот дечко и да превземам прва чекор би значело дека заборавам се што се случило, и дека сум свесна каков е, и сепак избирам дека сакам да бидам со него, и нема да сакам он да се смени. Ме сфаќаш? Ако си спремна на тоа, go for it. Јас не би.
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. QueenM.G.

  QueenM.G. Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Кога и да го видам насловот на темата, во глава ми се јавува сликата: :D
  [​IMG]
   
  На theowndemon, vitamina, QueenM.G. и 3 други им се допаѓа ова.
 12. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  hahahaaa vrakanje so fakanje vgusa , on bega nie trcame da go fatime :D
   
  На QueenM.G. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.762
  Допаѓања:
  193.834
  Пол:
  Женски
  Не знам што е во прашање за вашата разделба но само едно ќе ти кажам, ако сметаш дека заслужува и сакаш да му пишеш, јавиш небитно направи го тоа, ако тој нема храброст тогаш ти имај, не значи дека секогаш машките треба први да пристапуваат на девојките. Пробај си ја среќата ако биде, биде ако не здравје животот продолжува.
   
  На QueenM.G. му/ѝ се допаѓа ова.
 14. QueenM.G.

  QueenM.G. Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  И јас така мислев...да пробам па можеби ќе успеам, кој знае.. :) @vitamina
   
  На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.716
  Допаѓања:
  110.201
  @QueenM.G.
  имате одреден контакт или ова би било гром од ведро небо за него? Ако е сосем неочекувано можи да се збуни и да не знај како да реагира. Подобро би било доколку би развила одреден контакт со него претходно.
  Јас малце касно враќам на темава па ме интересира, што направи, како испадна? (fingers) :l:
   
 16. QueenM.G.

  QueenM.G. Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Се збуни хахах..гром од ведро небо беше. Сигурна сум дека му се преврти паметот..почна сега да и прави муабет на другарками, а пак другар му ми праќа снапчиња на снапчат хаха..мати нешто сега, па се надевам за скоро ќе излези на виделина:lol: @theowndemon
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.