1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го вратам?

Дискусија во 'Разделби' започната од tea82, 2 мај 2011.

  1. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    @kukidi , не беше овој истиот што го нарече јавно ГЛУП и бараше совети дали и како да го откачиш???
     
    На bernadett и Daleron им се допаѓа ова.
  2. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Ne barav soveti kako da go otkacam tuku ne bev sigurna dali da mu prekinam zatoa sto bev zbuneta i nervozna. Napisav deka zgresiv i toa veke go rascistiv, pa kazav veke. I nikogas javno ne sum go narekla taka samo ovde na forumot kade sto nikoj ne ne poznava i toa bese vo nervoza. Razlicno e.
     
  3. bernadett

    bernadett Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Не е различно. Наместо да премолчиш или со него да се скараш или направиш муабет ти доаѓаш тука и викаш дека е глуп. Без разлика што не ве познаваме и што било во нервоза.
    Друго за парите... поентата ми е дека со скап поклон ништо посебно нема да постигнеш. Зошто мислиш дека со скап поклон за роденден ќе го вратиш? Ти треба да бидеш поклонот да ти се врати. Ти, онаа која што нема да го купува со поклони, која нема да бара мислење на форум како да го откачи или да го нарекува глуп, онаа на која ќе и биде битен, онаа чие што друштво ќе го прифати онаков каков е... и да не набројувам, претпоставувам дека сфати?!

    Освен... ако не е некое богато татино галениче па освен чувства за скапи поклони нема други чувства
     
    Последна измена: 23 јули 2015
    На Nausicaa и Daleron им се допаѓа ова.
  4. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Zosto ste protiv podarokot tolku? Sekoj se raduva na podaroci. Za drugoto mi smaci da povtoruvam, sega znam sto sakam, sakam da se smirime i gotovo, veke ne vi go objasnuvam istoto.
     
    Последна измена: 24 јули 2015
  5. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Ако, штом сега знаеш што сакаш, тогаш да си се смирите :rofl: Јас мислам дека кога ќе го види саатот што си му го купила, толку ќе биде среќен што одма ќе те засака засекогаш :D
     
    На exoticgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ambitious

    Ambitious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    11.320
    Пол:
    Женски
    Можеби секој сака подароци, но верувај сите повеќе сакаат внимание и љубов. Од дилемата дали да разговараш со него или да го чекаш неговиот роденден па да му дадеш поклон ти го одбера второто. Па и плус одбера скап поклон. Ако веќе сакаш да му покажеш дека ти значи и дека сакаш да се смирите подобро би било да избереш нешто направено од срце што ќе му го дадеш за роденденот и да си направите искрен муабет. Со сккапиот часовник не можеш да го постигнеш тоа. Барем за мене е така. Но гледам си одлучила веќе и тоа е онаа што најмногу ме иритира кај некои кои бараат совет. Бараат совет а повторно си тераат по свое.
     
    На Nausicaa и buba4e89 им се допаѓа ова.
  7. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Ne baram da bideme zaedno zasekogas. Ako mu dadam podarok ne znaci deka nema da mu dadam vnimanie i ljubov. Podarokot e znak na ljubov. Ne znam sto mozev da napravam racno za da mu go dadam i vie zboruvate kako da pravam nesto loso. Site kupuvaat podaroci za rodenden.
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Затоа што со подарокот сакаш да го купиш него, да ти се врати, како статуа да му докажеш на друшството колку си јака.
    Дали ти е сега јасно?
    Во случајов ти си глупата, утре кога ќе бидеш во брак прашај го друшството кога да родиш дете.
     
    На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Gluposti, drustvoto ne znae sto pravam sega nitu mislam da im kazuvam za podarokot.
     
  10. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Ќе си најдам дечко кој ќе ме опсипува со подароци ама нема да ме почитува и ќе ги слуша пријателите ама битно нему кога ќе му текне ќе дојде и ќе ме купи со поклон па ако немам достоинство и гордост ќе прифатам шо ми е гајле :x
     
    На bernadett и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  11. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Ako nekoj ne te pocituva nema da ti kupuva podaroci. Ne znam poveke sto da vi kazam, se izvrtuvate ili ne razbirate ili ste ljubomorni za podarokot. Zosto pisuvate, za samo da se nervirate.
     
  12. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Туф, како успеа да не дешифрираш... да, љубоморни сме многу! Ние пак будали, на љубов и почитување се радуваме а не на скапи подароци :D
     
    На buba4e89 и Ambitious им се допаѓа ова.
  13. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Epa i podarokot e znak na ljubov i na pocituvanje.
     
    Последна измена: 25 јули 2015
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Точно, но не и обид за поткуп на некого.
     
  15. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Штом е така, јас мислам и еден скап кожен новчаник да му купиш покрај часовникот, и кожен ремен ама брендиран некој. Има убави од по 100 евра, така, ко за оваа прилика. Што повеќе ќе купиш тоа повеќе ќе покажеш љубов и почит ;)
     
    На exoticgirl, eloves и buba4e89 им се допаѓа ова.
  16. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Kakov potkup? Ne pravam nisto nezakonski nitu teram nekoj da pravi. Aman samo da napisete nesto i da se isturite nekade. Ne se raspravam poveke so vas.
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    ТИ напиша и бараш совет. ТИ кажавме што е погрешно а што правилно.
    ТИ го избра погрешното, се натегаш со нас и сакаш да кажеш сме се расправале?
    ТИ давам рок до понеделник дека нема да го вратиш...
    Поздрав.
     
    На bernadett, jacqueline.s и eloves им се допаѓа ова.
  18. sweetygirl56

    sweetygirl56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Epa vaka devojki .. So dechkoto odevme 3 godini , no vo posledno vreme postojano izleguvashe so drugarite no i posle seto toa jas trpev, i pricinata za nasata kavga beshe toa shto pred nedela dena mi kazha deka che odi na odmor so drugari , deka so mene ke mu bilo dosadno , ako sme nashle ushte eden par togash da odime zaedno , oti samo dvajcata mnogy grdo che si pominime . Taka se nalutiv ne mu dzvonev , i eden den mu se javiv za da se vidime da prajme muabet , togash mu rekov deka izgleda mu sum zdosadena sho ne saka samo so mene da idi( zashto koj par ne bi sakal da bidat zaedno na odmor) , mi vika samo si prajsh filmoj ne mi si zdosadena samo godinava nejcam so tebe da idam na odmor.. Tolku se iznervirav zaminav bez da mu recham ni cao .. Posle toa toj se chuvstvuval navreden za mojata postapka zoshto sum si zaminala i sum se derela( pak jas kriva , iako toj e kriv) , od togash mu zadzvoniv 2 pati , mi kreva , no gledam deka se odnesuvaladno so mene ,..Vcera se vidovme charshija , i neznaev kako da postapam dali da zastanam .. no on zastana samo zdravo shoprajte ..Kakov sovet bi mi dale? Sho da napravam?
     
  19. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Jas pobarav sovet za nesto drugo, a nekoi od vas ne davate soveti, samo sakate da navredite i da se pravite pametni. Samo vie znaete sto e pravilno. Ajde ke vidime dali nema da se vrati. Pozdrav.
     
  20. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    @sweetygirl56 , Нема што тој да е навреден. Тој ти рече дека не сака со тебе на одмор оти ќе му било досадно, и се знае кој тука треба да биде навреден. Ти треба да бидеш навредената и ладната во ситуацијава, не тој!
     
    На exoticgirl и buba4e89 им се допаѓа ова.