Како да го вратам?

Дискусија во 'Разделби' започната од tea82, 2 мај 2011.

 1. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Najmnogy me nervira sho neznam vo momentov na sho sum so nego ! , Barem neka kazhi...
   
 2. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.108
  Допаѓања:
  101.817
  Што направи со дечкото?
   
 3. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Ммм... Во овој случај он е крив, но и вашата врска првенствено. Многу е долга. Требало да се земете по година дена. Ако сте млади за брак, тогаш остај го да се пролуфтира, после пак ќе ти се врати, направи го и ти истото. А, сеа засеа, однесувај се ладно и ти, но пробај некако да одржуваш контакт или смири се, но нека те снемува - играј се со него. На вашата љубов и фали возбуда, не разбирања, внимание... Тоа веќе сте го имале штом идете толку долго, затоа и големи се шансите да останете заедно.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Ако ти се врати после се, отсеа јас само од тебе совети ќе барам. Не се заебавам, за да ти се врати после такво откачување, а не го ни сакаш, треба стварно да те бидува.
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 5. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.672
  Допаѓања:
  11.991
  Пол:
  Женски
  Де, бре, луѓево одат 3 години, не одат 15. Каква многу долга врска.... ова прв пат го слушам! Демек сите после 1 година треба или да се земат или да се скараат оти нема надеж :^)

  За @sweetygirl56 , настрана од муабетов ека сте ПРЕМНОГУ долго во врска и дека треба да го оставиш да се 'пролуфтира' и да ти се врати. Јас викам, или сериозно разговарај, или ако не може така, остави го малку да размисли за своите постапки, па самиот да сака да се извини, или да изрази желба за разговор.
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.311
  Пол:
  Женски
  Нема да ти се обратам тебе лично, ама ќе го земам твојов случај како пример. Сакам само да поставам прашање: Девојки, што правите со вакви дечковци воопшто?

  Не ја знам целата ситуација, ама бре ова е тотално понижувачки, потценувачки и без почит. Очи нема да ми види ако ми каже вакво нешто. Не е само до одењето на одмор. :x
   
  На simoncelicius и jacqueline.s им се допаѓа ова.
 7. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Znachi toj mene ne mi se javuva , vo sluchajov ako se javuvam samo jas i ako pishuvam za da se smiram, che izlezi kako mnogy da mu dosaduvam
   
 8. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.311
  Пол:
  Женски
  Не знам по колку години имате, ама ова е :x

  Со мојот партнер сме заедно цели 8 години. За тоа време ниту еднаш еден на друг не сме си рекле дека еден од нас е досаден, дека напиња, дека грдо ќе си поминеме ако одиме некаде заедно, или ако едноставно сами излеземе на кафе. Ниту еднаш! Напротив, секогаш ни е убаво заедно, па дури и кога седиме во тишина, уживаме еден покрај друг.

  Врската треба да се темели на искреност, ама каква е таа врска во која на едниот му е досаден другиот? Одговор: Врска на која веќе и' дошол крајот и нема иднина. Ако сега, после 3 години ти вели дека си му досадна, тогаш за 3 нема да прекинеш да му бидеш. А подобро да прекинете сега, отколку после повеќе време, зашто повеќе боли подоцна.

  Размисли си дали вреди да си со него, а не камоли да го бараш по телефони и да го „молиш“ да ти се врати и да ти се смири, Бог да чува...

  Имај достоинство и почитувај се сама себе, ако сакаш да добиеш почит од партнер.
   
  На artemidis, Bogoeska B, bernadett и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Ambitious

  Ambitious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  6.478
  Пол:
  Женски
  @kukidi колку години имаш? Ако сакаш да ни откриеш. :)
   
 10. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Znachi ednostavno sekogash koga da izlezevme , jas se chuvstvuvav ispolento so nego , i gledav deka i nego ne mu beshe smacheno so mene ,.. samo nemozham da razberam posle 3 godini kako mozhi da ne saka da idi so mene na odmor (nekoj mi vikaat ednostavno saka da pomini nekoe vreme so drugaite makar sho jas ne go opravduvam to , oti nikogash ne bi si dozvolila da pojdam na odmor so drugarki , a imam dechko ,.. Ne si me sfatila , sakam da kazham ne deka vo vrskata zdosadeno tuku ako se javuvam jas vo ovaj period, zato ednostavno sega neznam sho da napram jas , a veruvajte deka mi e mnogy teshko , i kolku da izleguvam so drugarki pameto mi e kaj nego
   
 11. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.311
  Пол:
  Женски
  Девојко, повторно врати се во мојот пост. И да не сум те сфатила до крај, сепак ја имаш таму поентата. Јас разбирам на почеток на врска да не сака да оди на одмор со тебе, ама после 3 години... И ако си му се јавувала ќе си му досадувала... Така почнуваат некои работи. Денес е за на одмор и за јавување по телефон за тоа време, утре ќе биде за нешто посериозно... Почнува да те одбива од себе на ваков начин, само не знам колку можеш ти да забележиш, бидејќи ТЕБЕ ти е дечко и си пристрасна и заслепена. (Ти кажувам од повеќекратно туѓо искуство) Ама кога веќе прашуваш други од страна, претпоставувам очекуваш објективен одговор/совет.

  Пак, ќе ти кажам, прочитај го мојот пост погоре, може ќе ти станат појасни некои работи или ќе си добиеш одговор на некое прашање.
   
 12. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.108
  Допаѓања:
  101.817
  Лошо е тоа што ти рекол дека ќе му е досадно со тебе. Факт. Од друга страна па сака малку да "подивее" и сакал одморот да го истера со другарите. Ако сте во врска не значи по дифолт мора одмор заедно да терате. За промена не би било лошо и двајцата да се опуштите во машко женско друштвож
   
 13. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Znachi po moe mislenje na odmor ne treba da odish ete prvata godina so dechkoto . ama 3 godini da odish so nekoj , mislam deka ne bi trebalo takvi idei da ti teknuva . JAs ne bi se chuvstvuvala dobro ako toj ne e so mene na odmor , i ne e mal period , pa sega mu teknalo deka nema so koj da odime i deka ne treba da odime sami , nego ako mu e ubo so mene , nema prichina da ne idi , ama gledam deka ednostavno ova mu e izgovor.. Toj po priroda e takov , saka da se druzhi , da ne pochustvuva dosada .. ama znam deka eden den , i to che mu zdosadi "Luduvanjeto", samo posle da ne mu bidi kasno
   
 14. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.108
  Допаѓања:
  101.817
  Па ако сте во врска мора да правите се заедно?
   
 15. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  JAs ne razbiram vrska , ako tebe ti tekni to sho sakash to da si prajsh , i tebe da ne te vmetnuva vo nity eden negov plan .. i pak che kazham ne se gledavme samo za vikend pa za toj bez razgovor so mene dali planirash so mene .. i taka natamu .. Togash to ne bi bilo vrska tuku samo za avantura , PO moe, i pak che kazham ne odam 5 meseci
   
 16. Ambitious

  Ambitious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  6.478
  Пол:
  Женски
  И мене би ми било тешко дечко ми да не сака да оди со мене на одмор, уште повеќе да ми каже дека ќе му биде досадно. Па на крај тој бил навредениот.Ма немоој. Не му се јавувај и не го моли, во овој случај тој треба фа моли и да се извинува. @sweetygirl56
   
  На Lady Phoenix и kukla21 им се допаѓа ова.
 17. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Sepak mislam deka shtom ne se javi prvite denovi , nema da se javi pojce , ama to e to , moram da se pomiram deka pojce ne sme zaedno
   
 18. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.108
  Допаѓања:
  101.817
  Па не сте во брак ако сте заедно 3 години. Вие врската ја сфаќате како заедница во која МОРА се заедно да правите. Слободата во врската е она кое ја држи стабилна. Мое видување на работите. Некој мене да ме ограничува и да очекува секаде да см зањдно ќе ми смета.

  Едит. После 3 години не си се јавувате на тел и не разговарате за проблеми?!
   
 19. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas ne go ogranichuvam , znachi kazhav ushte na pocetokot deka poveke vreme e s o drugari otkolku so mene , i na to ne mu zabelezhuvav , si vikam , ako treba da prosheta so niv , ne go ogranichuvam , ni za da odi na odmor so drugari , no kako ne mu teknuva da rechi da pojdime posle to , eden vikned so neze negde , da pominime zaedno ,
   
 20. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.108
  Допаѓања:
  101.817
  Ако е таков ич не ти треба!
   
  На Nausicaa и Lady Phoenix им се допаѓа ова.