Како да го вратам?

Дискусија во 'Разделби' започната од tea82, 2 мај 2011.

 1. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Абе се е во ред ова, сака машко друштво, да се пролуфтира, да биде со други малце по 3г. врска, ама не ми е јасно? Како може ние девојките да сакаме да останеме со еден, како не ни е потребно да се пролуфтираме, да имаме авантури кога сме во врска, туку сакаме, се заљубуваме се повеќе и повеќе? Од друга страна пак, колку ли малку тој те сака, па што си му здосадила само по 3 години, а да е цел живот?
   
  На kjukli, Lady Phoenix и kukla21 им се допаѓа ова.
 2. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Vcera mu pishav poraka za da znam na sho sum ,ako saka da prajme muabet da mi dzvoni , mi se javi , i mu kazhuvam sho se sluchuva so ne nego zoshto vaka se odnesuva , mi vika vo posledno vreme mi beshe dosadno , ne beshe ova samo za odmorot , tuku tvojte postapki pochnaja da me nervira (Kako prethodno to sho go praev , ne go nervirashe ...) ,mu rekov zoshto ne mi kazhuvashe , i demek sama trebashe da se setish ko che ti rechev ne se odnesuvaj taka ., mi reche mi treba vreme sakam da izleguvam so drugari malku , so tebe nishto ne se sluchuvashe posebno (vo smisla , nema glupiranje), ,mu vikam a zoshto sekogash krivicata ja barash samo vo mene , zoshto ti nishto ne na praj da bidi pointeresno , mi veli pa ete i jas ne sum znael i zato dojde vaka , i na krajot mu vikam mozhebi imash nekoja druga sho vaka mi prajsh , i veli jas dosega ne sum te izneveril i ne sum se ispulil vo druga , barem za to ne sum takov .., Sho mislite ?
   
 3. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  101.775
  Јас мислам да го баталиш.
   
 4. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.312
  Пол:
  Женски
  Мислам дека на претходнава страна ти дадовме доста совети и претежно се состоеја од тоа дека дечкото не те почитува, не сака веќе да биде со тебе или дека навистина многу си го напнувала. Врати се на претходната страна и препрочитај.

  Како и да е, мислам дека ова треба да ти биде јасен индикатор дека не сака да биде со тебе. Ако барем малку имаш достоинство, прифати го тоа (ете и во фаца ти кажал) и оставете се. Не знам што повеќе сакаш. Се' ти кажал.

  Остави го, преболи го, најди си друг и во иднина внимавај малку и на своето однесување.
  Јас така би постапила.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.116
  Пол:
  Женски
  @sweetygirl56 Sam ti kazal sto saka.Saka sloboda,da luduva se custvuval zagusen vo vrskata.Nemoj vo tebe da ja baras krivicata zasto ti ne si nisto kriva.Neznam kako trebalo da mu ja napravis interesna,bez negova pomos,moze da si glumela klovn? Se ke slusnes od nekoj sto si ja saka slobodata nazad.Bidi gorda ostavi go neka go napravi toa sto go zacrtal,nemoj da go molis.Odi na odmor so drugarki,smeni si flizura,boja,pogrizi se za sebe si,posveti si vnimanie a toj koga ke se "izluftira" ako te saka ke se vrati kaj tebe,ke ti kaze deka mnogu si mu nedostigala bil budala sto te napustil...togas ti ke gi drzes uzdite,i ke odluces sto sakas dali da prodolzite ili da prekinete.Vo odlukata ne bi sakala da ti se mesam sto da napravis ako dojde do toa,ti si znaes najubavo dali vrede ili ne. (ne bi sakala da recam deka moze ke odi i so druga za vreme na vasata pauza no za zal na toa treba da se spremna).
   
  На bernadett, exoticgirl и sweetygirl56 им се допаѓа ова.
 6. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Sho e do mene nikogash ne go napnuvav ne mu dosaduvav , bash gledav da bidam se dobra so nego , , ama ete ednostavno ova mu e samo izgovor za moeto odnesuvanje .. prethodno se mu beshe interesno ,,.. Kako i da e , Fala vi
   
 7. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Bash ova go reche , nema luduvanje i takvi raboti , i toa mu rekov sho treba samo jas da pram za da bidi interesno .. MIslam deka za to dvajcata treba da si naprajme interesno a ne nekoj tret.I samio reche epa so zhenska i nemozhi da ima
   
 8. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.312
  Пол:
  Женски
  @sweetygirl56, дечково не е за тебе.

  Остави го и скрати си ги маките. Да видиме што ќе прави после со животот и како ќе се забавува. Аман не се измачувај веќе. Нема поента и не вреди, навистина. Од авион се гледа.

  Нека се гони таму и тој и забава и се'. Не знае ни сам што сака.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. exoticgirl

  exoticgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2014
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  @sweetygirl56 Проблемот кај повеќето машки е тоа што сакаат и со другарите да бидат,а ние наивни се ќе правиме за нив и пак ние криви.Ама да ти кажам другари ко другари сега се тука,утре ги нема(ова од искуство мојот дечко така правеше,па на крајот го зае*аа).Кога ќе се "излуфтира", ќе виде дека и ти си продолжила со твојот живот,па тек тогаш ќе му дојде паметот.Тој ќе сака да ја прави интересна,а не цела кривица тебе да ти ја префрла,аман бре во врската само тој ли е па мора да му се угодува,на господинот да му биде интересно,ко божем тебе некогаш не ти било монотоно.. Уживај малце,посвети си го вниманието кое си го запоставила,вложувајќи во врската.
   
  На kjukli, kukla21, MilaP и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.116
  Пол:
  Женски
  @sweetygirl56 abe maani kako sto ti kazaa porano kako moze so zenska da ne mozelo interesno da ja napravi..saka da kaze deka ne saka so tebe da mu e interesno tuku so drugari izvini no kolku godini ima deckoto?
   
 11. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  20 ima sega, odime od sredno i znachi site mi vela retko koj izdrzhuva vo tie 18 -19 godini vo vrska so nekoja , a da ne smeni druga... sepak nemozham da imam losho mislenje za nego (ne deka taka sakam) , tuku ednostavno nikogash me nemashe povredeno i takvo neshto
   
 12. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.116
  Пол:
  Женски
  @sweetygirl56
  Vidi jas so decko mi sega veke maz odev od 1 god sredno i posle 4 god se sluci nesto..ne e vazno sega sto i prekinavme.Zaminavme na fax posebno toj so drugi,jas so drugi odevme i posle 2god koga se isfuravme se smirivme i sega sme vo sreken brak :) Do nekade i go svakam decko ti a i tebe,veruvam tesko ti e tuku taka da gi prekines 3 god no ako se sakate jas sum ti cist primer deka moze pak da ste zaedno podocna,koga toj saka da napravite pauza iskoristija ja i ti,moze na pocetok ke ti e tesko no so tek na vreme ako odes po mojot sovet i si dades sebe si sansa da uzivas veruvaj nema da ti e zal.Posveti si vreme samo za sebe. Se najdobro
   
 13. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.600
  Пол:
  Женски
  @sweetygirl56 ти дадоа доста добри совети.
  Јас мислам дека премногу го напнуваш дечкото ама онака најискрено ти кажувам.
  Ако сте во врска не значид ека треба 24/7 да бидете заедно. Машките за разлика од нас женските барем јас мислам дека не се такви откако ќе фатат девојка да заборават и другари и се, барем поголемиот дел не се. Нормално е од човек на 20 години да сака да шета, да се дружи, да излегува, да си има некоја слобода, а не да се обврзува. И јас би се чуствувала навредена дечко ми да ми каже дека ќе му биде досадно со мене ама може ситуацијава е прилика да размислиш на кафе води вашава врска. Без молења, плачки и лигавења викни го седнете разговарајте, ако сака да си биде слободен пушти го и не го барај повеќе. Не е во животот се така розево, ќе запознаеш некој подобар. Или ако ви било пишано еден ден пак ќе се сретнете. :)
   
 14. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  ne znam dali prochita prethodno znachi nishto ne go napnuvav izleguvashe i so drugari i so se .. ne mu dzvonev na mobilen kako nekoj sho pra na sekoj 5 min , ednash vo deno , se slushavme , nikoj nejci da bidi opteretuvan samo so nekoja , ni pa jas taka , izleguvav so drugarki , ne si branevme barem za to
   
 15. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.312
  Пол:
  Женски
  Во ред е, девојко, те разбравме сите, само што секој има своја дефиниција за напнување и досадување. Не знам зошто упорно и упорно реплицираш. Побара совет - ти дадовме совети, се заблагодари за дадените совети, ама пак се убедуваш со нас.

  Разбравме се'. А ако вака и со него си правела, искрено го разбирам зошто ти викал дека си напорна.

  Не ти го кажувам ова за да те навредам, туку да ти укажам на твојава особина која можеби е причина за твојов проблем што го имаш. Ова со најдобри намери ти го кажувам.
   
 16. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.610
  Пол:
  Женски
  @sweetygirl56
  Девојче, остави го некое време, не се мачи повеќе.
  Разбирливо е, секој сака да биде сакан и посакуван, особено баш кога саканиот ќе почне вака да се понаша.
  Но престани да се јавуваш. Постојаното јавување и обиди сама да ги решиш проблемите кои ве засегаат двајцата, нема да ти помогне да го освоиш пак. Баш напротив, го туркаш од себе.
  Ти кажува во лице директно значи што и како и толку навредливо ми звучи, тоа не е можно.
  Кај ти е гордоста? Не си се залажувај, батали го сега, неможеш да му ја промениш одлуката.
  Направи си промени во животот, излегувај и ти со другарки, смени си фризура, облека, маникир... Многу олеснува. Однесувај се убаво, еден ден ќе ти е мака што сега вака си правела.
  И ќе видиш еден ден, ќе се врати. Има ли поубаво чувство да ти се јави типот еден ден, со глас полн со каење и извинување и да ти рече: "Ми недостигаш, згрешив" или што и да е? Олабави се, ако треба да бидете заедно, ќе бидете па и светот да се преврти.
   
  На sweetygirl56 и kukla21 им се допаѓа ова.
 17. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.600
  Пол:
  Женски
  Те разбрав од самиот почеток и ти договорив соодветно, барем јас така мислам.
  И пишувај на кирилица, да се разбереме како луѓе.
   
  На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
 18. marijaaxl

  marijaaxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2015
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  739
  Гледам, гледам и не можам да се изнагледам и да се изнасмеам.

  Добро девојче ти даваат совет, ти го викаш критика, ти даваат критика, ти го викаш тоа навредување. Извини вака ама тие твои КРИТИКИ сигурно не ти ги даваат за лошо, туку за твое добро. До вчера ГЛУП Е теми отвараш наму анкети сега цимолиш одве, а кога ќе ти речат ти си расипала се неможеш да го вратиш одма БАРАМ СОВЕТ А НЕ ДА МЕ НАПАЃАТЕ. Што подразбираш под совет? Да ти каже некој, еј со тој саатот одма ќе ти се врати, одма абе за жена ќе те земе? Ти сакаш тоа да го слушнеш ама овде секој е должен и има право свое мислење да каже а ти да го прифатиш, не мора да го правиш тоа ама барем се потрудиле околу тебе. Како што @hermosa можеше да ги прифати и советите и критиките и со нивна помош да го одбери најдоброто решение така и ти можеш а не да се расправаш со сите.

  И ова за саатот не да се изнасмеав абе денот ми го направи убав

  Во Кавадарци што би рекле ЕМ ШУТЕ,ЕМ БОДЕ. (facepalm):lol::lol:
   
  На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Тоа е тоа, му фалело глупирање, жар во вашата врска, машките се такви, знае да им здосади од се нешто, не се постојани како нас. Епа, штом го сака тоа, дај му го тоа! Играј со зборови, според нив наеднаш нека те снема (мислам дека тоа е во овој случај, после овој муабет), кажи му дека не те интересира повеќе, дека за него излегувањето само со другари, односно пауза, за тебе е крај, кажи му да те побара ако му треба нешто, но тоа да не си ти и раскини. Прекини можности да те побара, ако те сака, за помалку од две недели ќе те побара, без исклучок. Ако не, ќе те побара откако ќе раскине со таа некоја друга што ќе му е за овака или онака. Тогаш како што кажа @MilaP ти ќе ги имаш конците во рака. Сега ако сте заедно пак без да го откачиш ТИ, пак ќе биде исто, но ако ОН е тој што ќе моли да се врати, после цел живот има да ти јаде од рака.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bin4e123

  Bin4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2015
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Epa vaka so deckomi odevme edna godina i se bese okej preubo ni bese sega jasum na odmor vo druga drzava i pred da odam na odmor se skaravme no vednas se smirevme niss strasno i drug pat sme imale takvi karanici no sega e mn serioznoo hmm toj koga dojdov na odmor mn se smena nez zs i bez niss se karase so mene i mise skara misli deka sum mu vodela inaet ama mislam deka neje vo pravo oti jas nikakov inaet nemu vodev sepak kako sho znam cc.. i go molev dami se vrati dase smirime mu velev i na negoviot drugar damu veli a toj samo veli dago ostavam da bide srejken drg niss nije mn se sakavme toj toa i migo pokazuvase deka mn mu znacam i me saka nemozese bwz mene nemozwse! No sega kako aa kako hmm nwmozam da veruvam mhm ama toj ete e srejken si peodolzi so zivotot kako nish da ne bilo nikogas a jas? Jas sto da pravam sto stalno mislam na nego i se nerviram i placam hm mn mije tesko mn uff.. sega koga ke se vratam vo mojot grad da zboruvam sakam so nego ama kako hm?? Pomognetemii .. ve molam.. i sega da nego baram li duri koga ke se vratam vo mojot grad hmm ?? . I mi imase receno nekolku pati pred toa i deka mu sum dosadna ama jaas pak bev so nego i go sakav i za sekoja kavga jas se stavav vinovna razbiram ama donekade ijas eve sum kriva ama ova?? Cc neznam svarno.I bese i toj na odmor i si najde nova devojka a mene vednas me zaboravi a mi vetuvase deka nema mn mije tesko mn hmm i jas i pisav na nejze dago ostavi i taja mu kaza nemu i toj poradi neja mise razvika mn i mi rece deka me mrazi sum bila prokletnickaa se daje prokleto so mene i deka se izbrisal so mene hh... ama jas go sakam nemozam bez nego nemozam ve molam za pomos pomognetemii!!!! I na edna moja bratuceda i pisal dane mi dava nejzin fb dase piss deka sum pravela samo filmovi i deka toj imal nova zenska koja go sakala i ja cenel hmm... i ja zamolil mojata bratuceda i kjw i bidel mn blagodaren ccc ama jas sakam da misee vratii ve molaam kazettemi kako ve molaam!! PS: imav i vo druga tema za bivsi kazano ama dovolno nemam odgovori hh jas piss ama seuste nemam odgv ... nekoi da nekoi nee.
   
  Последна измена: 27 јули 2015