Како да го вратам?

Дискусија во 'Разделби' започната од tea82, 2 мај 2011.

 1. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.611
  Пол:
  Женски
  Прво и основно: Ај што пишуваш латиница, ама барем напиши читко и јасно, се изнамачив дур те разберам.
  Друго: Се скаравте или се смиривте пред да заминеш на одмор? Викаш се скаравме и се смиривме одма, сме имале и друг пат вакви расправии ама сега е сериозно.:|
  И колку време си ти на одмор, па тој во тоа време да продолжи со нов живот, со нова девојка и да биде среќен?:^)
  Девојко, значи стварно ме нервираш. Не гледаш ли дека не сака да биде со тебе повеќе? Зошто цело време се маваш со главата во ѕид и правиш будала од себе? Па на крај краева не е единствен. Штом тој има нов живот, имај и ти.
  Прва грешка: си му пишала на другар му.
  Втора грешка: си и пишала на сегашната девојка.
  Од бетер, побетер.(facepalm) Го гушиш, не му даваш простор да дише, го бркаш се повеќе и повеќе од себе. И како после тој да посака да те побара и да ти се врати, кога ти си секогаш достапна за него? Дури и повеќе од колку што треба.
  Тргни се веќе, гледаш дека не си добредојдена.
  Кај ти е достоинството? Достоинството е да се оддалечиш сама со високо крената глава и многу гордост.
  Избегнувај го ти. Треба да му недостигаш.
   
  На Bin4e123 и MilaP им се допаѓа ова.
 2. Ambitious

  Ambitious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  6.587
  Пол:
  Женски
  Имаш многу одговори и во другата тема. Сите те советуваат да го оставиш ако тој тоа го сака, штом тој продолжил со животот продолжи и ти. Но ти изгледа сакаш некој да ти даде совет КАКО да го вратиш затоа и не слушаш. Е тоа малку тешко. Самиот ти рекол дека е завршено меѓу вас што повеќе сакаш не ми е јасно.
   
  На Bin4e123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  Стисни back.
   
  На Bin4e123 и Petar80 им се допаѓа ова.
 4. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.498
  Допаѓања:
  102.728
  Имате бе достоинство?! Ги молите, другарите ги смарате, девојките ги контактирате- како манијаци да сте. Не е последниот на планетава! Продолжете си со животот.
   
  На Lady Phoenix, Ninichka, Bin4e123 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Bin4e123

  Bin4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2015
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Hmm paa pred da zaminam na odmor se skaravme i se smirivme odma oti bese edna mala karanica zatoa aii oti i drug pat takvi karanici sme imale ama se smiruvavme.ama sega e mn seriozno oti nemi se smiruva eve nemislev deka ke bide i do tolku seriozno hh kako da nema pricina za nasata karanica samo bil ness sigorno nervozen i so mene se iskara najde mana za karajne i vednas KRAJ... C.C.C.C inace jas sum na odmor 1 mesec. I neznam zs taka napravil izgleda me lazel neme sakal ili?? hmm.. sigorno nemozi da me zaboravi mene vednas i neja daja zasaka mhm ili.. uff neznam sto da mislam vejke BLOCK mije mozokov fuckk.. hh.. inace ne samo jas sto mnogu go sakam tuku i mn golema navika mi stana jas deka sum naviknata so nego stalno si bevme zaedno vcarsija odevme so drustvo sami naci see pravevme zaedno hmm.. i mi nedostigaa mnoguu si velam kako ke izdrzam bez nego i sega koga ke odam vo mojot grad da razgovaram ili nee?? Mhm.. dago pobaram lii ili da nego baram povejkee ?? |( i dali e mozno sitee nasii slikii dagi izbrisaal hmm:( inacee falaa na sovetoo:)
   
  Последна измена: 29 јули 2015
 6. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  865
  Прво - колку и да го сакаш кога веќе то си има нов живот, заборави го и ти. Не ми е јасно како можеш да се понижуваш толку многу???:headbang: Немаш ли ти гордост??

  Второ - според болдираново ова ми изгеда на чиста опсесија

  Трето - кога веќе пишуваш на латиница барем нека е читко и разбирливо, едвај разбрав сто ти е проблемот
   
  На Bin4e123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.611
  Пол:
  Женски
  Незнам зошто, ама ми мириса дека типот само си барал причина за крај. И не!!! Да не го бараш веќе!
  Девојче, батали го дечково.
  Доста се понижуваш, доста е! Врати се ваму и трк кај другарките. Излегувај, забавувај се, животот е убав и не се врти околу еден мочко како овој твој дечко.
  Треба нон-стоп да го потсетуваш колку прекрасна личност си? Не, сам ќе свати. Направи да му недостасуваш, избегнувај го ТИ сега.
  Па може некаде постои момче на кое му е мило што си раскинала со овој.
   
  На Bin4e123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kukidi

  kukidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  Se smirivme
   
 9. Bin4e123

  Bin4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2015
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Mhm dàa vo pravo sii inacee doznaav nesto za nego toj poradi roditelite se skaral so mene imal mn golemi prblm aa i drugpat sme imale takvi prblm i nese otkazuvavme segaa?? Haha ne razbiram zs segaa aii nesakal vejke da profolzi so mene seto ova igo kaza na edna moja bratucedaa hmm... toj ot so me sakase neme ostavase iako imase doma prblm aii samiot toa migo velese aa segaa?? Ne razbiram KRETEN!! :) nieden haha a jas ovde se budalisuvam ama tuka sega vejke se vide isto taka koj poike se borese za nasata ljubov i sakase :) inacee sepak fala mu mn i na too sto go vlozii vo nasata ljubov i bese domene i me sakase barem kolku sto mozese da pokazi i me cenese pocituvasee a istoo taka i rekol i deka segasnava devojka ja sakal samo poradi zadnikoot oti imala goleem hahahhaha LOL!! fuckk soe too ne razbiram aii neznam devojceto kako e so nego koga toj na drugarite mu veli vidi brat,drugar kakva PICKA! E haha lol.. nevozmoznoo e ovaa fuckk.. i mu velii so teloo imala ovaa onaa znacii stvarno KRETEN ejjj!! Haha .. samp to e to :) i sega na ova do ke kazes tii?? Ps: soke kazete..??
   
 10. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.498
  Допаѓања:
  102.728
  Што да кажеме?
  1. Пишувај кирилица.
  2. Пишувај разбирливо. Хаос ти е текстот погоре.
  3. Ти се тешиш со тоа он што зборува за новата девојка?! Гледаш надеж за вас?! Придолжи си си животот и терај напред.
   
  На Bin4e123, vitamina и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 11. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.473
  Пол:
  Женски
  Достоинство , достоинство , достоинство НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ГО ОВА ! зошто да го вратите со молење , колење , бесење ? љубовта е тешка за преболување но Гордоста е убава работа не ти дозволува да се понижаваш пред некого , нека моли ТОЈ ако има муда ! Бившите секогаш се враќаат ,но зошто тупање во место ?
   
  На Bin4e123, Janina и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 12. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Zaradi gordosta,srcata ke stradaat sekogas :) :u:
   
 13. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Jas pred 3 meseci bev vo vrska so licnost sto znam deka ne e ni prva a nitu pak posledna vo zivotot sto ke ja zapoznaam,no zaedno bevme 7meseci,mozebi za nekoj ke e malku,no zamene e dovolno so premnogu spomeni koi seuste nemozam da gi zaboravam,a tesko mi e navistina koga ke pomislam deka zaradi glupa pricina raskinavme.Neznam ni kako da go narecam ova,toj navistina me sakase mene,se ni bese okej u vrskata,samo nekako ko ke se vidime se odnesuvase ladno kon mene,potocno izgledase kako da mu e zdosadeno od mene taka nekako ko da se srami od mene..I na fb taka kontaktiravme nekogas samo znakcinja ke prakjavme nikogas ne fantaziral nekoi raboti za nas,sekogas samo jas bev taa sto mu kazuvav vaka onaka za nas toj nikogas.Mu imav kazano deka nemozam sekogas da zboruvam na tel,ama neka dzvone koga saka ako mozam ke mu krenam,i mi nemase dzvoneto...Se karavme nekogas za gluposti,ama ovoj pat raskinavme zaradi negovata ladnokrvnost,od edna strana gledam,ako navistina ne me sakal nemalo so mene da se zamara 7 meseci,mozebi takov mu e karakterot,ama jas ne barav od nego da go promeni karakterot tuku samo da pokaze malku zaintersiranost vo vrskata..Ne mi trebaat romantiki i takvi stvari,dovolno e da me pregrnese..Ama steta raskinavme poradi toa,i voopsto ne se potrudi ni da pokaze deka ne e vinoven za ova sto raskinavme,a vo tekot na razdelbata imavme i kontaktirano i jas ednas resiv da mu iznapisam se sto mi lezi na dusa,a na fb objavuvav nekoi stvari kako da mi e seedno za nego,bidejki sekogas koga ke se skaravme posvetuvav pesni i se za nego,a toj si objavuvase sosem drugi raboti,i resiv ko nego da se ponasam,i toj toa seto go gledal i svatil deka mene mi e seedno pa se otkazal...I mi go kaza toa koga pisevme,mi veli sakam da si ziveam sega da ne se nerviram barem letoto,ne sakal nikakvi vrski...Pa po toa svativ deka jas za nego ne sum mu bitna...
  A navistina mnogu mi fali,opsednata sum za nego pa i duri na drugarkite sum im zdodevna koga im raskazuvam..Sovet nekoj da mi dade,kako da mislam sega :/
   
  На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.882
  Допаѓања:
  51.972
  Пол:
  Женски
  Кога го видов насловов, абе косата ми се крена. НИКАКО! Нема враќане. И јас тоа сум го сакала ама сега е поинаку. Но ајде, секој во животот треба да помине низ тоа за да сфати. Грешка е да го бараш назад она што заминало. Колку побрзо го прифатиш тоа, толку подобро.
   
  Последна измена: 5 август 2015
  На anakonda88 и Janina им се допаѓа ова.
 15. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Ti dali prifati :)
   
 16. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.824
  Допаѓања:
  195.153
  Пол:
  Женски
  Мила главата горе, јас навистина те разбирам како ти е, сигурно си и помала плус, многу чуствителна.
  Би ти дала еден совет од срце, времето е лек за раните, издржи сега кога е најтешко, избегнувај да остануваш сама, дружи се, и кога ќе ти дојде тој на ум сврти го муабетот сврти ги мислите, занимавај се прави се само избегнувај да го мислеш и да мислеш да минатото, од минатото не се живее, млада си што било поминало дигни ја главата и продолжи си го животот, колку што можеш игнорирај го, исклучи се од неговиот живот. И тој сеуште млад незживеан сака да ужива да се дружи, пробај и ти така да размислуваш како него, зарем вреди да му се нервираш. Јас разбирам како ти е во моментот но не си сама не си прва, си му пишала си се обидела гледаш не бива, примени си го животот и исклучи го од твојот свет. И дај му време на времето да ти ги залечи раните, еден ден ова ке ти биде смешно верувај ми.
   
  На tessie и Janina им се допаѓа ова.
 17. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Jas potpolno go razbiram ova seto,i jas vaka razmisluvam,no problemot e sto sakam navistina da ne mislam na nego,sakam da se odnesuvam kako toj sto se odnesuva,a koga veke pocnav toj se otkazal od mene...A i nmv sega toa,sakam da ne mi e volku macno bidejki znam deka ima uste mnogu vreme pred mojot zivot ali sepak dodeka pomine nesto sto te povredilo ne e tolku lesno..Sepak mnogu ti blagodaram na tvojot sovet sto mi go dade,mi dade + sila :) :*
   
  На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
 18. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.824
  Допаѓања:
  195.153
  Пол:
  Женски
  Браво (fingers):clap:
  Те сфакам потполно верувај, но во моментот на овие тешкотии никој не може да ти помогне верувај ми. Тоа е едно моментално чуство на болка и осаменост, боли но ке помине неможеш ништо да направеш освен да си ги средиш и растеретеш мислите, секогаш кога ќе го помислиш сети се на него на тоа како тој не бил добар према тебе а не на убавите нешта, не живеј во спомените, сети се и веднаш земи растерети се со било што друго, не дозволувај мозокот да ти се преоптеретува со тие мисли, тоа е лекот сега за сега а за подоцна нема ништо да ти треба ќе го заборавиш исто како тој тебе.
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Dusa si,fala ti premnogu <3 :)
   
  На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Feministkaa^

  Feministkaa^ Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  со барање досаѓање и слично тешко дека нешто ќе се смени.. и јас го правев истото, јас мислев дека сум крива што прекинавме и му се извинував го молев да се видиме да прајме муабет му звонев и фала богу не ми креваше.. мислев дека така ќе му докажам дека ми е жал дека сакам да сум со него ама се е џабе.. ако некој те сака ќе те бара а не како мојов на толку извинување ни еднаш не се јави..