1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го заборавам?

Дискусија во 'Разделби' започната од marchy15, 2 јуни 2011.

  1. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Не јас раскинав со него и не сакам веќе да го видам...го трпев многу време и сите ми викаа ама не ги послушав.
    Прееска ми се јави и ми вика Те сакам уште како може ние да раскинеме,јас му кажав дека нема да сум толку будала да одам пак со него и ми вика ако не сакаш да си со мене ќе му кажам на мајка ти дека те скинав ејјј каков идиот уште ми се заканува.
    Девојки фала многу за советите во право сте дека бев будала предолго време што бев со него...
    Се надевам дека нема да ми напраи проблеми со моите.
     
  2. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Прво, кај ти е паметот да одиш со шиптар? Нашиве македонци се милион пати подобри од тие копуците.. Извини на речникот, ама морав да ти кажам..
    Второ, како можеш на некој толку патетичен да му дозволиш да се поигрува со твоето достоинство и гордост? Па каде ти патриотизмот, мене некој да ми ја навредува лозата македонска под нозе ке го згазам. Баш ми е мило што на крај си се опаметила и си раскинала со него, а дека грешката ти била голема, извини, ама така е.
     
  3. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    И јас незнаев кај ми беше паметот летав во облаци си мислев дека ме сака а тој види што ми направи.
    И уште ми праќа сега порака ќе му пишам на Албаницте дека и бев прв на Македонка јас ја скинав леле чудовиште неможам да поверувам кај ми беше паметот.
    И друго на мајка ми сака да и пиши порака дека ме скинал лелее.
     
  4. S.N.E.G.U.L.K.A

    S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    49
    Кај ти бил паметот ? Не ! Прашањето е дали воопшто ти го имаш тој памет ?
    Шиптарчето имало број и од твојата мајка ? Опаа па работава идела на озбилно...
    Страхотно бре...Како можете вака со шиптари ? Колку е неубаво коај ќе слушнам за некоја Македонка со некој шиптар,па добре бе малу се нашиве ? Или вие сакате сечен ? Ќе ида шиптариве со нашиве па после ќе збора дека нашиве се продаваа за една кока кола(што кј некој стварно е таке)
    Знаем дека со ова те навредувам,ама не мислиш дека заслужи ? Ти тука бараш помош,ама јас морав да го кажам моево мислење.Мислење имав,совет не ! Ии да ! Имам и една порака:После ебе*е нема каење !
    Свака грешка има и последици,па сеа се надевам дека си доволно јака за да ги пребродиш.Паа GooD LucK !
     
    На bravemum му/ѝ се допаѓа ова.
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Tина,овој алабанецот многу здраво за готово си ја сфаќа работата,мисли ќе те бесат тебе ако си изгубила невиност пред брак,ти па контрирај му речи му многу ми е гајле зборувај што сакаш,само немој татко ми да те претепа ако и пишеш на мајка ми ;) .закани му се малку,ќе видиш како ќе исчезне идиот невиден,незнам како си била слепа да не видиш дека типот има проблем очигледно со македонската нација и си дозволила да ти е прв :@ ,па уште и си му верувала оти те сака.
    како и да е,нема страшно кучето што лае не каса,така да не грижи се.
     
    На bravemum, tessie и Tanjamm им се допаѓа ова.
  6. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Hermosa ти благодарам многу за твоите совети...но јас мислам дека ако и кажи на мајка ми таа ќе ме убие со задоволство.
    Денес ми се јави се расправавме му кажав колку многу го мразам и не сакам да го видам и ми вика ако не си со мене ќе те убијам и сите ќе дознаат што ти правев јас.
    Искрено многу се плашам овие Шиптарите не се тачни свашта може да ти направат.
     
  7. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Смени број, престани да контактираш, што сака нека каже.
    Девојка што ја знам на фаца одеше со шиптар и мајка и не сака веќе ни да ја погледне. Не ти мислела лошо мајка ти, друг пат да слушаш и гледај да си ги подобриш односите со неа.
    Дека си згрешила да, ама сега џабе е. Памет у глава за нареден пат и арно ти кажа хермоса, очигледно мисли дека е исто како кај албанките. Покажи му сила малце и ти.
    Човекот е толку прост,толку низок, никаков и ти се прашуваш како ќе го заборавиш? Мене тој човек би ми бил одвратен, после сите навреди, дури и дека ќе се фали со тоа што скинал Македонка. :@
    Би го отпишала за цел живот и никогаш повеќе нема да помислам на него. Уште ли сакаш таков човек?
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    нема на што :) .инаку,како што рече warrior angel,добро ќе биде да смениш број,се надевам не знае каде живееш.се на се,не верувам дека мајка ти би се свртела против тебе заради него.само не можам да си објаснам како не си приметила какви му биле намерите :!: ?
     
  9. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Незнаев ни јас не ми беше јасно поминаа веќе две години и бев со него но незнам и неможам да сфатам што сака уште.
    Само ме навредува па после ми вика Те сакам и сакам да останам со тебе си мислам што сака уште...А мајка ми и те како би се свтрела против мене пошо ми вика премногу и таа ме навредува.
    Затоа ви пишав јас не сум доволно паметна за да сфатам што сака уште од мене...
     
  10. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Доволно си згрешила, оддалечи се од него. Нели извлече некоја поука од ситуацијата до која стигна?
    Опамети се, од срце ти го советувам ова и не потпаѓај пак под неговото влијание. И самата си кажа дека си мислела дека те сака. Не ги прави пак истите грешки.
     
  11. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Не го научив сега стварно каков е гаден...само што сега ми е проблемот што ми се заканува ми вика ако најдеш дечко ќе те убијам и тебе и јас ќе се убијам овој стварно е болен и што ќе каже тоа го прави...
     
  12. xhevat

    xhevat Активен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ne nema toa da go pravi bidi sigurna samo te plasi ;)
     
  13. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    А не знаеш ли ти у полиција да идеш? Се додека му веруваш на зборовите нема да се ослободиш од него.
    Се гледа дека е ненормален, ама доволно време си му попуштала. Заземи свој став и побарај помош од некој.
     
  14. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Можам да одам во полиција и можам да го пријавам но само ќе стане полошо...после ми се закануваше дека ќе ја излажел сестра ми и дека ќе и направел нешто.
    Се плашам многу таа е само 6 одделение а тој кажува ќе ја силувам со сила ова ќе и праам она незнам веќе нервите ми попуштија :devil: :devil: :devil:
     
  15. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    ^И двете страни не се совршени, и македонките треба да мислат малце. Нив им е во гените, во сржта да ги третираат жените како ѓубре. Ништо подобро не ги третираат нивните жени, камоли пак македонките. Колку и да се покаже добар, се знае нивната традиција - жената треба да роди 10 деца и да живее дома и да ги гледа. А, успат ја следат многу други понижувања. Едно лице имаат пред вас, а сосем друго кај нив дома.

    тина.12 имаш ли некој роднина нешто што може да ти помогне? Кажи му дека е крај на фин начин, сепак немој многу да се силиш, може ќе му текне инает да води, смени број да не може да те добие, не шетај сама многу често после школо и тоа е. Не му паѓај на провокациите. А за тоа што ќе рече да не ти е гајле. Знаат ли многу луѓе дека одевте?
     
  16. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Абе и мене ме носеше дома и неговите знаеја и роднини и све татко му викаше ќе ме земеле за снаа ова она :D .
    А па мајка му душичка предобра беше се караше со него заради мене а види тој како ми направи ми кажа дека се ебам за пари фујј замисли да беше на мое место како ќе ти беше тебе :devil: .
     
  17. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Како што можам да прочитам Тина,твоите проблеми веќе почнале.Ти си имала проблеми од самото почнување на врска со него.И не беше тешко да се погоди дека ќе ти се случи ова.
    Грешката е твоја.И не знам што би било најдобро да направиш,затоа што тој во неговата глава веќе има ставено дека ти си негова.Моли Бога да не те сака.Можеш да имаш сериозни проблеми со него.Нејќам да те плашам.Мислам дека е најдобро да го игнорираш скроз,не му враќај на провокации,на пораки,на повици.Изгуби се едноставно,додека не те заборави.
    И немој да се плашиш од него.Сигурно нема да ти дојде на врата за да разговара со мајка ти.Затоа што тоа е ризик и за него. ;) Си знае он до кај му е линијата.
     
  18. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Да, и кога ќе се омажи ќе настапат вистинските работи нели? Ќе мора покриена да оди, ни на школо или факултет најверојатно нема да продолжи. |(
     
    На Greeen му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Мило сите знаеа дека одевме освен тоа што се криев од домашните :P .
    А и многу го сакав затоа продолжив со него ама кој кур ме тераше да продолжам кога гледав што ми прави :@ .
    Му се јавив му кажав да прекинеме дека неможам да издржам веќе но почна да вика јас те сакам неможам без тебе почна да плачи ова она.
    Незнам стварно ова не е обичен проблем :doh: .
    Уффф ќе се убијам не се издржува веќе.
     
  20. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Леле чоече не ми се верува! Што дека ќе плаче? Нека плаче! Дај те молам потсети се на се што ти направи, не се јавувај, и, расчисти си што сакаш, по кој пат ќе тргнеш :!: правилниот или очигледно погрешниот и не не ебавај тука да даваме совети ако не знаеш што сакаш. Ако веќе си решила да одиш со него оди, ама на твоја глава ќе биде! Биди подготвена за последиците ако се одлучиш на тој чекор бидејќи ако продолжиш навреди, закани и понижувања ќе има со тони, тоа што си го видела не е ништо.
    Расчисти со самата себе, па барај совет. :hai: