1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го заборавам?

Дискусија во 'Разделби' започната од marchy15, 2 јуни 2011.

  1. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Green незнам ни самата дали ме сака си мислам ако ме сакаше како можи вака да прави :fubar: .
    Но навистина све правеше за мене што и да му кажев за се ми простуваше :worried: ми викаше дека ме сака и многу работи незнам како вака одеднаш се се деси супер си бевме :sweat: .
    Јас правев многу работи за него еднаш моја златна алка му ја дадов на него а таа беше на татко ми :devil: и сега се заканува дека ќе и каже на мајка ми а ако и каже дека сум му ја дала на него готова сум :@ .
     
  2. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Мој совет е да не му се јавуваш.И биди благодарна што тука завршило.Можело и полошо да биде.Повлечи се,и ќе видиш дека ќе го снема.Не плаче,нека прави што сака.Животот е пред тебе,не дозволувај некој да ти го уништи.
     
  3. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Јас многу добро знам што сакам ;) тоа се знае да се откачи од мене.
    Не сум навистина до толку ментална да продолжам после се што ми направи :@ .
    Јас барам совет за да прекини ова а не за да сум пак со него се знае тој е мртов за мене ]:) .
     
  4. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Го откачив но пак продолжува многу е напорен.
    Ете го доби тоа што кажува дека го сакал од мене сега незнам што сака уште кога не ме сака :devil:
     
  5. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    4.205
    Пол:
    Женски
    ^Ти се заканува ама те сака нели?
    Помисли си само каква иднина имаш со човек што ги мрази Македонците.
     
  6. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Знам какво ќе биде со него :devil: и иднина и све.
    Јас веќе не го сакам и затоа сакам да ме остави на мира и мене и моето семејство :devil:
     
  7. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Епа ете, тоа е нели за голема пофалба што сите знаеле со какво гомно и орангутан симнат од планина си одела.
    Што си дробела - тоа ќе сркаш, и да ти кажам заслужуваш.
    Прво, затоа што таквите ко тебе се мизерии тешки, ама ако, кога сте удрени со мокра чорапа, нека ви се закануваат, прават гомна од вас, тоа вас ви годи, напротив уште сакате да ве вреѓаат.
    So, let the games begin. Следно и оргии може ќе побара, помини и низ тоа.

    Битна е вербата дека `љубовта` планини поместува.

    Колку сте плитки во паметот, нека ве мотаат кој стигне, само тоа ќе кажам. ;)
     
    На vesni4kaaa, eli25, mrchatorka и 3 други им се допаѓа ова.
  8. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Девојче не е работата дека сме плитки во паметот ;) .
    Работата е дека јас се вљубив тешко во него и не мислев на ништо друго освен на тоа да сум со него :@ .
    Но кога видов какво гомно е прекинав и сега стана уште полошо :devil: .
    Се заканува а јас незнам што да правам :( .

    И да ти кажам немој да мислеш дека мене ми е убаво што ме навредува никоја не сака да слушне од човекот за кој све си дала да ти вика курва и ороспија ;( ова може на секој да му се случе..
     
  9. offspring1

    offspring1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    180
    Сноси си ги последиците од сопствените постапки.
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Имаш кажано некому дека ти се заканува? На родителите...? :?:
     
  11. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Не немам кажано зошто ако кажам ќе ме убијат
     
  12. mrchatorka

    mrchatorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    55
    Ако ти е, дури и малку ти е што ти прави...се заљубила она, сама си дозволила да се заљубиш уште и кога си помислила на комуниукација со таков. Мене да си ми ќерка на улица ќе леташ!

    Си дозволила вц шоља да си на шиптар сега трпи и немој тука да лелкаш пошто од секој твој пост се гледа дека не разбираш сериозно во што си се впуштила. Уште смешно ти е на татко ти алката што си му ја дала.

    Дури на моменти си мислам дека измислуваш и си се регистрирала колку да нервираш народ.
     
  13. tina.12

    tina.12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Ти ќе ми кажеш мене дека лажам ццц какви луѓе нема по светов јас тука дојдов да ми даде некој поддршка а од тебе очигледно дека ја немам.
    Како можеа сите девојчиња да ми даат некој совет па ти се најде единствена да кажуваш и да ми викаш дека лажам.
    Само јас си знам колку само ми е тешко а и од која причина да лажам..
     
  14. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.208
    Не верувам дека лажеш, ама памет за другпат. Никогаш веќе со Шиптар. Мене еден ме меркаше кога одев на работа, се распаршувал за мене, па ме најде на фб иако не знам кој му кажал име и презиме. Се културно си пишал дека му се допаѓам, не ме навреди со ништо,ама одма го блокирав и ништо не му обрнувам внимание. При толку убави Македонци, ќе трчам за поган Шиптар што ми ја мрази верата, нацијата, плус грди се 90%. Ние живееме вештачки со нив, тие не не сакаат , а и ние нив.
     
  15. Eagleeye

    Eagleeye Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    58
    Пролистав отприлика што имаш се напишано, си била во долга врска со некој што не мрази од дно на душа, си се заљубила во него и си имала сексуални односи... Да ти кажам искрено, јас не би ти помогнал ни сестра да си ми...
    Твоите проблеми допрва почнуваат. Сите ќе знаат што имаш сторено и никој нема да сака да се дружи со тебе. А за во иднина, не знам како ќе си најдеш маж. Барем јас не би те земал за жена.
    Не сакам да ти давам совет, туку само осуда. А ако можам воопшто нешто да те советувам тоа ќе биде да заминеш од тука што поскоро. Гледам имаш 18, завршувај средно, и оди некаде на брод, работи во странство или било што, и гледај некако да останеш таму. За тебе тука нормален живот ќе нема.
     
    На mrchatorka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mrchatorka

    mrchatorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    55
    Па од твоите постови се гледа дека не си сериозна, смешно ти е дека си ја направила мајка ти магариица што си ја излажала?! Не те разбирам, жената која животот ти го посветила за да те израсне ти и враќаш на начин што ја правиш будала.

    Сама си ја зготви кашата и не очекувај поддршка, треба да ти аплаудираме на постапката? Не си помисли на почетокот дека сите негови другари мајтап ќе тераат дека он ренда македонка?! Убаво ти кажал што мисли он и да знаеш сите околу него го мислат истото, а и тие околу тебе што знаат за врската.

    Многу ме лутат вакви ситуации, не размислуаат девојчињата денес во што се впуштаат, дека се кај нив е тактика на освојување и омаловажување. Ај да видам албанка со наш да оди...може еден во илјада случаи.
     
    На Eagleeye му/ѝ се допаѓа ова.
  17. pink34-girl.com

    pink34-girl.com Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Zdravo devojki..imam golem problem..
    Otkako raskinav so bivsiot decko jas nemozev da zasakam drug. So nego bev zaedno 9 meseci i tie bea najubavite meseci vo mojot zivott..Imavme se shto e potrebno vo edna vrska .. toj bese mnogu nezen so mene , sekogas znaese da me nasmee i iznenadi so nesto .. no edna vecer jas bev izlezena so drugarkite ii mu dzvonev za da mu kazam deka ke izleguvam za da se vidime i nemozevd a go dobijam telefonot mu bese zafaten porbuvaf no ne mi se javi i dobro pomina toa i drugata den mi se javuva i mi vika ii kako si pomina vcera doma oti ne se ukluci na fb te cekav vaka taka i jas mu kazav deka bev izlezena ii on mi vika oti ne mi kaza pocna da vika demekk ne sum go sakala vejke i ne sum sakala da znae kade sum .. namerno ne sum mu kazala bla bla i jas mu kazav deka tell.. mu bese zafaten a on mi vika lazess kaj mene ne stasa ni poraka deka si me barala ii mi vika ako sakas da raskineme nema problem mi kaza deka mnogu me sakal ali cim jas sum nekela vrskata da ni prodolzi deemek on mi smetall nemalo poveke da me gusi i da mi dosaduva .. i mi iskluci me blokna na fb..na msn ne mi pisuva..ama jas mnogu go sakamm .. a toj e epten tvrdoglav i ne mi dozvoli da mu objasnam se ne saka nisto da slusaa posle toa jas mu dzvonev a on ne mi krevase ... ii odtogas pominaa 3 meseci aa jas mislam samo na negoo , sekoj den placam..nemozam da go zaboravam nego , negovata nasmevka .. toj me pravese da se cuvstvuvam posebnaaa ..sto da pravam devojkii dajte mi sovett nemozam a da ne zaplazam koga ke pomislam na nego i na site momentii pominatii so negooooo ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
    [mod-kirilica:37kflqtq][/mod-kirilica:37kflqtq]
     
  18. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Чекај малку сега-Во оваа тема кажуваш дека си била во врска 9 месеци и го сакаш дечкото,а во другата тема пишуваш дека има некој дечко од школо што несмееш да го сакаш бидејки твојата другарка го сакала.
    Прво расчисти со себе со кој сакаш да бидеш и кој навистина ти значи.
    Ако го сакаш бившиот бори се за неговата љубов,а не да мислиш на мување до други дечки.
    Ти навистина да го сакаше овој бившиот дечко немаше да мислиш на другиот и уште да прашуваш што да правиш.
    Размисли си убаво што навистина сакаш!
     
  19. elena121

    elena121 Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Како да го преболам ?

    Има едно машко кое го знаев одамна ама јас се заљубив во него тој ми викаше дека не ме сака и дека не сака да биде со мене ама јас бев упорна ми рече дека размислил и ми кажа дека сака да биди со мене после некој ден ние се мувавме и се скаравме потоа останав повредена а многу го сакав,потоа го избегнував каде што одеше тој не одев јас но по некое време пак станавме пријатели бев на училиште таму седевме заедно правевме обични муабети и потоа рече дека ме сака и дека пак сака да биди со мене и јас му реков да бидиме заедно и дека многу го сакам,бевме околку 1 недела заедно и потоа почнаја проблемите за глупости јас ја почнав кавгата му реков зошто не се поздрави на со мене зошто не ми направи муабет и тој рече дека ако не ми одговарало да се скараме да одам со друг му рекоф дека муе сеедно тој рече не бил човек кој би искористил некое чупе и дека ме сакал и така се каравме потоа ми рече дека не ме сака повеќе и јас го прашав како можиш за 1 сат да ме одсакаш рече така можам и ми рече повеќе не сакал даима ништо со мене а многу го сакам и го молев паднав на најниско ниво и почнав да го молам атој не попушти потоа се смири се и ми рече дека ако сакам можи само да бидиме пријатели што да правам од една страна неможам ништо да направам да ми се врати а од друга страна ме повреди а го сакам.. КАКО ДА ГО ЗАБОРАВАМ А ТРЕБА ДА ПОСВЕТАМ МНОГУ ВНИМАНИЕ НА УЧИЛИШТЕТО И ДА НЕ МИСЛАМ НА НЕГО :\
     
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.272
    Пол:
    Женски
    Elena,сериозно ли мислиш што да правиш :^) ?имаш 20 години девојко ,а се растресуваш за некој си таму дечко кој не вреди 5 пари :fubar: .едноставно ,посвети се на обврските,на училиштето,прави нешто што те исполнува,излегувај почесто со другарките, па се знае нема белки да запаѓаш во депресија :D .
    и секако,никакво пријатество не прифаќај,држи се подалеку од него,така полесно ќе го заборавиш.