1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го заборавиш оној што го гледаш секој ден?!

Дискусија во 'Разделби' започната од malecka.16, 13 март 2010.

 1. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Девојкии ве молам за помош... Со него беше се во ред, секој ден се слушавме и си пишувавме пораки, нормално и се гледаме секој ден ( заедно учиме) се беше во ред, но незнам кога и незнам како прекина се, мислам дека тоа се случи поради нашата гордост и љубомора... Сакавме еден со друг да се направиме љубоморни и еве до каде стигнавме :? сега тој има девојка, и јас имам друг од страна што многу ме сака, но не е тоа тоа... Сакам да го заборавам, но тоа не е изводливо бидејќи го гледам секој ден. Понекогаш како да си се навраќаме на страите денови, но повторно не е тоа тоа... Тој сеуште е љубоморен кога јас гледам некој друг, или кога ќе слушне дека сум се мувала со друг, сеуште ми прави сцени како да ми е дечко, но.. тој има девојка и сознанието дека никогаш повеќе нема да бидеме како порано ме убива ;( ве молам помогнете ми, како да го заборавам кога секој ден сме заедно, како да успеам да го погледнам во очи а да не чувствувам ништо, како кога ќе ја слушнам песната која тој ми ја посвети да не заплачам... како? ;(
   
 2. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Ве молам за помош и мислење... многу ми е тешко... а тој навистина многу ми значи :(
   
 3. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Леле сонце...
  Ако го сакаш уште неможеш да го заборавиш така лесно плус секој ден се гледате :?
  тоа ми е некако НЕизводливо.
  Зашо не си напраите убав муабет,сериозен...
  зашо ко што кажа сеуште ти праи и он сцени...значи уше му значиш.Хех. :D
  && се е можно и можете да бидете како порано и мнг боље(од искуство)само треба искреност и добар муабет ;)
  позз :roll: :mrgreen: :mrgreen:
   
 4. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Сум размислувала за муабет, но тој има девојка... не сакам да им расипам врска... :?
   
 5. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Абе нема што ти да им расипеш ;)
  Со еден искрен муабет ако им ја расипеш врската значи таа врска не вреди и он не ја сака неа.
  Обиди се,за да знаеш на што си!! :D ;) позз :mrgreen:
   
 6. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Фала на подршката, ќе зборам затоа што вака веќе не иде... Па, ке ти пишам што било ;)
  Поздрав
   
 7. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Важии. :D
  само напред и ИСКРЕНОСТ пред се ;)
  (гледај посериозен муабет за да те свати сериозно и да ги расчистите тие некој раб.што ви ја расипале минатата врска :D )
  Позз ;)
   
 8. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Важии..и фала уште еднаш :D
   
 9. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Нп. :D
  затоа сме ние тука форумов. ;)
   
 10. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  Истиот проблем :worried: Но, јас му раскинав на него многу бедно .. и сеа ме одбегнува , бега од мене ..
  Не дека сеуште го сакам.. но кога ќе го видам.. се навраќаат спомени :worried:
  Нема жанси за муабет :worried: Некое решение ? :?:
   
 11. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  73
  pa neli ne go sakas? neli bega od tebe? sto togas ke ti treba razgovor... spomenite ostavi gi nazad i neka ostanat spomeni, zivotot tece ponatamu, dobro e sto imas spomeni, no gledaj vo segasnosta i idninata... normalno cim ne go sakas... pozz
   
 12. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  фала за совет ;)
  но сепак,кога ќе го погледнам во очи некогаш чуствувам и јас колкава болка му нанев ..
  и сакам тоа да го поправам , а незнам како .. тоа е проблемот :|
   
 13. Lollypop.Girl

  Lollypop.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  jas te svakjam speechless:D neshto kako griza na sovest ?...? mislam deka ti e najpametno da pravis muabet so nego na taa tema i da mu se izvinish pa mozebi i nema da te izbegnuva i ke bidete barem drugari ...
   
 14. Lollypop.Girl

  Lollypop.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  a da ... ustvari kaza nema shansi za muabet ... :( ufff stvarno neznam ! Mozebi stvarno e najpametno samo da prestanesh da mu se zamarash :devil:
   
 15. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  73
  milooo, zivotot e dolg, koga togas mozebi ke dojde vreme koga ke mu treba tvojata pomos, i togas ke mu pokazes vnimanie koe ke mu reba, i togas ke mozes da mu dades do znaenje deka go pravis kako nadomestok na toa sto si mu zgresila... nikogas ne se znae ;) a zasega ostaj gi rabotite taka... samo ako ne ti tekne da se prijavis vo emisijata Sve za Ljubav pa da mu priredis iznenaduvanje vo znak na izvinuvanje za napravenata greska :D ti si znaes... :rofl:
   
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  ме боли тоа што кога ќе го видам.. ми збори со поглед .. и сакам тоа да го поправаааааааам :@
  барем на муабет да сме.. сите ми викаат да го глеам почесто да му зборам со поглед .. ама незнам :worried:
  идеи ? :angel: како да му покажам дека ми е жал ?
   
 17. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  73
  miloooo aj analiziraj gi cuvstvata, dali ti vsusnost uste go sakas? nemoj samo da se ubeduvas deka ne e taka... :^)
   
 18. Lollypop.Girl

  Lollypop.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  free ubavo kazano ! Stvarno treba da si gi analizirash chuvstvata ;)
   
 19. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  не дека го сакам... ама ми збори со поглед дека сум го повредила и тоа ме боли :!:
   
 20. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  73
  ne moze da te boli nesto za nekoj koj ne go sakas... moze samo da te grize sovesta... i tuka ima razlika... a ako te grize sovesta, taa poleka poleka ke se smiri, bidejki veke ne go sakas i seedno ti e dali ke ti prosti ili ne... i seedno ke ti e dali ke bidete drugari ili ne... sepak neli ne go sakas, tebe ti e vazen i najvazen toj sto go sakas, za nego treba da te boli se... a za ovoj, bilo pa proslo i sto sega... zatoa milo vidi si ti, ti si znaes najdobro, samo nemoj da se ubeduvas za nesto drugo, ako realno analiziras i go iskazes toa sto go cuvstvuvas, e togas mozeme da razgovarame za detali... ;) se nadevam me razbiras sto sakam da ti kazam...