1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го заборавиш оној што го гледаш секој ден?!

Дискусија во 'Разделби' започната од malecka.16, 13 март 2010.

  1. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    free фала на совет ;)
    ќе му зборам со поглед ... можеби и да го поправам тоа..
    anyway треба да си ги средам чуствата, знам тоа :!:
     
  2. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Јас сега имам друг проблем, сличен на овој на Speechless... Тој мноху ме сакаше и незнам како се случи се смувавме, но потоа јас не покажував никакви знаци на заинтересираност бидејќи бев многу заљубена во друг. Еден негов другар ми збореше зашто не продолжиме и такви работи, тој на моја другарка и кажал дека многу ме сака ( најверојатно мислејќи дека кога таа ќе ми каже јас ќе се заинтересирам) но јас поврорно реков дека воопшто не размислувам за ништо повеќе со него. Сега работите се сменија, тој се смува со друга и тогаш мене многу ме заболе, почнав да мислам на него и на тоа дека можев да бидам многу среќна со него, бидејќи за никого до сега не се зборувало дека толку многу ме сака... Сега тој престана да покажува знаци на заинтересираност кон мене, ние зборуваме но не како порано... Јас почнав на некој начин да покажувам дека сум заинтересирана за него, но не верувам дека сфатил дека е за него, бидејќи тој е уверен дека јас не го сакам... :worried: ... незнам што да правам. На моменти мислам дека не ме сака повеќе и дека сега ја сака таа девојка со која се смува, а инаку после тоа наредниот ден на неа и рекол да не кажува многу за тоа.. незнам зашто... :worried: . Ми треба совет од вас, што мислите дали тој мене ме заборавил, дали не чувствува веќе ништо кон мене и ме заборавил и преболел? Дали мислите дека би можеле повторно од почеток да се обидеме, без оние мои првобитни грешки... :(
     
  3. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Moze uste da e zainteresiran za tebe no veke ne pokazuva zasto neli dovolno ti pokazuval te baral no koga sfatil deka si zaljubena vo drug i deka nesakas so nego se povlekol i toa sto se smuval so drugata mozebi nema vrska ako ja sakal taa i ako mu znaci najverojatno do sega bi imale nesto poveke.E sega ti si znaes najubavo sto i kako e i ako stvarno sakas da bides so nego (super sto uste komunicirate) sega ti treba da mu dades zmnak deka sakas da bides so nego deka si zainteresirana i zasto mneli si mu davala do sega diskretno znaci za zinteresiranost sega bidi po direktna mozes ili da razgovarate da mu kazes otvoreno ili da mu ispratis nekoja ubava poraka i ke vidis na sto si i so toa nisto ne gubis.Pozdravce i srekno :)
     
  4. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Леле се надевам дека е така и дека не ме заборавил а и не верувам дека може баш да се заборави некого за 2-3 дена... Незнам како да му покажам, можеби разговор ќе помогне, но немам храброст или подобро кажано немам лице да му пријдам прва и да му кажам дека го сакам, бидејќи пред тоа многу го повредив, а и случајов е малку покомплициран од што изгледа, бидејќи таа девојка со која он се муваше јас ја знам, моја другарка е, не сме најдобри другарки но сепак ја знам и пред тоа на сите им кажував дека не го сакам а сега да излезам со таков став... :worried: а и пак ќе кажам дека не сум веќе толку сигурна дека ме сака и е заинтересиран за мене како што бев сигурна пред околу 1 месец кога се беше добро, само јас искомплицирав се... :( :(
     
  5. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Ako ti e sram prva da mu prijdes togas prati mu poraka ili pisi mu na fb ili msn...ako e uste zainteresiran ke ti vrati ke razgovarate i ke vidite sto ke pravite posle ke mu kazes deka vo zabluda si bila so toj drugiot decko deka veke ne go sakas i nemnas nisto so nego deka si sfatila sega deka si zainteresirana za nego i toa ic da ne ti e sram toj razgovor ke bide pomegu vas dvajca nemoras ti uste od odma na site da im kazuvas,a za taa sto se muval da ne ti e gajle ako ti e drugarka pa prvo ti si se muvala so nego ona znaela i netrebala da se smuva e sega ako nisto nema megu niv sto ti e gajle tebe brkaj si rabota razgovaraj so deckoto pisi mu ke vidis na sto si i ke nema potreba veke vaka da se zamaras i nerviras
     
  6. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Па полека почнуваме да зборуваме, повеќе на фб па така.. Ќе морам да соберам храброст и да му кажам, ама прво ќе морам да му се извинам што бев во толку голема заблуда и сето тоа без врска, затоа што јас најмногу од се чуствувам вина и самата се чувствувам крива, бидејќи јас да бев малку поразумна и да се освестев тогаш, сега ние сиурно ќе бевме заедно.. :)
     
  7. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    исто ;) сега секој ден го гледам , не се ни погледнуваме , но има некоја магија кога ќе ме погледне :lol:
    Само ќе ти кажам,Уживај .. твоето ќе си дојде :)
     
  8. Lollypop.Girl

    Lollypop.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    1
    malecka.16 ... go procitav cel muabet i razmisliv ... :?: mislam deka ti si seuste zbuneta ili nedozolno zrela za da pruzis ljubov na bilo kogo. PRETHODNO si ja otvorila temava za drug decko ... neli? Zatoa ne se opteretuvaj tolku mnogu so nieden ... ne gi sakas vistinski :lol:
     
  9. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Па незнам за која тема зборуваш, но ако мислиш за Љубов или Опсесија тоа е за истиот, само што незнаев баш точно што се случило таа вечер и затоа испаднаа како две различни приказни хаха... а сепак да можеби имаш право, можеби со 16 години и незнам да сакам како некој со 20, но сепак ме погодуваат некои работи... но еве напишав во другата тема дека веќе се откажувам, за да не се заљубав повеќе па да ми биде потешко... :) ;)
     
  10. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Ја знаете ли оваа „Најлош начин да ти недостига некој е да седиш покрај него, знаејќи дека никогаш нема да го имаш“ :) И мене ми се имат случено вакви работи кога бев помала, едноставно времето лечи се`, сега го сакаш за некое врме ке избледее и таа љубов ;) позз
     
  11. povredenata

    povredenata Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    17
    sekoj bozhji den go gledam .... i sekoj den se nerviram posho nemozham da go zaboravam :'(((((((
    velat deka ako ne go gleas vremeto kje izleci se..ama vo ovoj slucaj nee :'(