1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го изиграш играчот ?

Дискусија во 'Врски' започната од pupi.girl, 15 август 2016.

  1. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ако не го гледаш некој често се губат чувствата, така да кога би го избрала второто не гледам зошто повеќеби го засакала. Избирам да го правам тоа што тој го правеше кога ми требаше. He needs a taste of his own medicine. :)
     
    На Passionate23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    pupi.girl@ Најдобро е воопшто да не го бараш, кога и да е тој ќе ти пише или ке те побара за да се видите за да си го наполне егото, бидеќи во главата тој си мисли дека кога и да те побара ке може да те добие, затоа кога ќе се случи тоа ти едноставно ќе го откачиш, или воопшто нема да му вратиш на пишаното или да му крениш на тел, на тој начин тој ќе ниде изигран..... и ќе го мачи што ли се случило, а во меѓу време барај некој што вреди да биде сакан.... т.с важно е тој да те сака :*
     
    На Passionate23 и pupi.girl им се допаѓа ова.
  3. green132

    green132 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ve molam, nekoja slobodna feminka da mi pise vo LP, za vakov problem mi e :)
    Blagodaram
     
  4. Passionate23

    Passionate23 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Мислев да пробам да го изиграм.Ама јас се што ке пробам да направам ,нешто што не наликувало никогаш на мене ,просто не ми оди,ке се заебе нешто или ке се преувеличи ,или пак ке испаднат уште 100 проблеми.Како некој глас да ми вели да се тргнам во тишина.Не знам дали е најдобро ,но секогаш тоа го бирам.Колку и да сум имала бес и лутина.Еве и до вчера имав,ама кога ке размислам со ладна глава,многу е подобро да си ја опуштиш душичката него да смилуваш стратегии и да ја трошиш енергијата за да му вратиш.Ако еднаш се испотавило дека не е вреден за тебе ,се потоа е само губење време...
     
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Талент си треба.
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Остави нека поминат неколку недели, ете нека помине 21 ден. Можеби ќе те побара, треба да имаш трпение. Ако те побара ти сама ќе избереш дали ќе ја играш играта или ќе му кажеш да оди каде што многу одат. :)
     
    На Passionate23 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Имав еден ваков и ми е срам да кажам дека во еден момент од врската почна само за сексуални односи да ме бара.
    Јас не знаев како да го задржам. Сите сакаме да ни биде убаво и во сексот но и во врската. Мене сексот ми беше феноменален, но залудно беше зошто тој човек не знаеше да се однесува како што треба со мене.
    После толку многу мачење и толку многу солзи се разбудив еден ден и сфатив дека не може тој така да си поигрува со мене.
    Го сакам многу, но да не покажува знаци дека сака да е со мене заради мојот карактер и душа е премногу добра причина за крај.
    Смислив еден план, премногу суров. Сакав да го повредам како што ме повредуваше и тој со секоја негова валкана игра. Ќе ти пишам што му кажав во порака.
    Не ми се јави ниту пак ми пиша, но знам дека ќе ме побара повторно, но тогаш нема да ме најде.
     
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Направи да мислиш дека му ја играш играта, на крај кога најмалку ќе очекува направи пресврт и постави твои правила на игра.
    Play or be played