1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го освојам...?

Дискусија во 'Сингл' започната од lovelygirl1, 20 април 2011.

 1. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Ми треба гоолема помош :(

  Си пишевме на фб, се боцкавме и сето тоа... но кога го известија дека јас го свиѓам,си ја дигна цената, и почна да збори наоколу како јас сум му се пуштала, а тој ме одбивал... но сепак кога седиме со другарките на клупа, тој доаѓа тука да стои повремено, без да збори со мене...
  А мене се повеќе и повеќе почнува да ми се свиѓа...

  Што да правам понатаму, дали да му пишам на фб, да го боцнам пак? Како да се однесувам нашколо во негова близина ? Сакам што побрзо да го освојам, затоа шо тешко ми е само да го гледам нашколо така... Ве молам за помош, добро ќе ми дојде :) :) :)
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Никако не го освојувај. бегај од него да видиш како ќе се врати. Кај зборува така за тебе уште ти пак да го освојуваш. Шеткај со некој другар наоколу, или игнорирај го, било што само не му покажувај дека ти значи. Се надевам дека работите ќе се свртат на овој начин во твоја полза. На 14 години мислам дека оваа мисија ќе биде успешна. :)

  И уште нешто : Ама ич да не се замараш што и да биде. :)
   
  На Angel4eeee, dinah, srcekrsacka и 4 други им се допаѓа ова.
 3. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Фала за советот, ама пробав една недела да го избегнувам (или барем така си мислам) ,и ништо не бидна...Стварно сакам да превземам нешто... неможам само така да чекамм :) Совет од некојј???
   
 4. Philosopher

  Philosopher Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  Па, сонце..ако толку многу ти значи-фрлај се во „акција“. 8) Боцни го на ФБ, или пак пиши му ако имаш смелост. :P
  Збори со некои другарки/другари за него...Да ти помогнат да го освоиш. :)
  Со среќаа. :inlove:
  P.S. Има слични теми на формуот. Ѕирни во некоја. Може ќе ти се допадне некој совет. ;) :*
   
 5. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 6. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  - Боцни го пак
   
  На bestrasnost123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Благодарам многу за советите :D
  Значи игнорирањето досега не ми помогна многу... сега ме подзамисли малку да го боцнам пак... сепак страв ми е така да не го оддалечам многу... Се плашам дека нема да биде ништо со него... треба да превземам нешто :worried::worried::worried:
   
 8. izza

  izza Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Ако си ја дигнал цената и ако зборел наоколу дека го бендисуваш .. значи има расипан карактер и не вреди толку да се нервираш за него .. Тргни се од него дури не си се затрескала затоа што после ќе ти биди потешко со таква личност ..
   
 9. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Знам... сега го ставив на тотален игнор.. :)
   
  На izza му/ѝ се допаѓа ова.
 10. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  912
  Душичке моја премногу си млада или да речам мала имаш само 14години, а сакаш да освоиш нечие срце. Се надевам дека мочето што ти се допаѓа е на твоја возраст и се работи само за симпатија. Дури и се мислам каков совет да ти дадам бидејќи се премногу млада, јас би ти рекла да уживаш во ,,детсвото,, тоа никогаш нема да ти се врати, а за момчиња ќе има на кило зошто брзаш да пораснеш ? Има време за се па и за освојувње на нечие срце.
   
  На Anhelina му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tananka

  tananka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  немој да го боцкаш ке има за што да се фали на другарите.Остави го нема да бидеш ти таа која што губи туку тој :)) И зошто брзаш ако уште сега почнеш со дечковци за натака што да кажам.Или пак фани си некој за кој што ке бидеш сигурна дека му се свиѓаш и дека нема да каже ништо лошо за тебе :)
   
  На bestrasnost123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  Незнаев каде да го поставам прашањево, па ај овде :D

  Значи вака ми се допаѓа еден ...од гледање на фб..и од неговите статуси,линкови мислам дека делиме исти интереси..значи детево не го знам лично ниту знам некој негов другар..туку само така од фејс.. и сеа сакам да започнам муабет на чат да го запознаам подобро ..ама незнам како :worried: ..мене лично многу ми се глупи разговори од типот на "Еј здраво, што правиш" или "hi, како си?" ко да се знаеме 100 години и мислам дека ќе изгледам одбивно така :D

  Можеби звучи глупо ама тоа е.. :lol:
   
 13. Me.Myself.and.I.Ava

  Me.Myself.and.I.Ava Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Е баш убаво што си забележала дечко со сличен вкус на тебе....Да сум на твое место, почесто би lajk-нувала на неговите линкови и статуси (не на све живо и диво да не биди дека го демнеш) и би коментирала во смисла : "еј баш е добра песнава слушни ја и оваа и би му пуштила некој добар линк ама сето тоа да е спонатано и ненападно". Наместо ти да му пишеш online, подобро коментирај и разговарај преку коментари на неговите статуси и линкови :) :) Mалце е смешно дека прајме муабет за тоа кој кого треба прв да пише на ФБ , ама сепак стара школа е добра школа, остави го да пријде тој прв :) Или веќе ако му пишеш прва, што е сосема ОК, тогаш нека биде спонатно веднаш после некој негов пост во смисла му ставаш like и му пишиш оnline во врска со песната или статусот нешто....
  Со среќа :*
   
  На Justinna, passion.for.fashion и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  една неделаа???
  во мојот случај-манипулатор невиден, требаше 2 години да имам трпение, за да ги вратам нештата во моја полза... :) . Се разбира, во меѓувреме имав 92587658275 симпатии ! xD
  Ама кога се вратија нештата во моја полза... само му дадов на знаење дека не требал така со мене... :)
  Bitch down, I win xD
  Така треба со такви, и со кого било кој сака да си игра... штом љубовта за него е игра, играј си бе, што има врска? Собери си искуство, проучувај ги машките, па после се ќе си знаеш, и нема да мислиш-што, зошто, -.-. Не дозволувај од оваа возраст некој да ти го скрши срцето... :)
   
  На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
 15. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  Фалаа ти најмногуу..така ќе направам :)
   
 16. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Инаку имам 15 години, не 14... ама само да ве известам дека го боцнав на фб ,и ми го исклучил покот, така да не се замарам веќе за него... очигледно е дека не му се свиѓам,нема што да инсистирам понатаму...мислам дека е паметна одлуката :D :D :D
   
 17. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  БРЗО ОСВОЈУВАЊЕ

  Девојки ми се допаѓа еден дечко, се знаеме онака веќе една година... едно време се боцкавме на фб, понекогаш и ми пишува прв на чат ама општ муабет правиме, никогаш не дошло до нешто посебно... во последно време ми стиска лајкови на линковите што ги објавувам...

  Он е од друг град и не го гледам многу често... Планирам наредниот викенд да излезам во тој град...

  Значи стварно сакам да биде нешто со него викендот, многу ми се свиѓа...
  Незнам како да постапам, што да му напишам на чат...
  Пробав да видам дали он ќе во превземе првиот чекор, но 21 век сме, фала богу некогаш и женското треба да го превземе првиот чекор...
  Мора тоа да биде преку фб, затоа што нема друг начин...

  Имате ли некој предлог вие?
  И како би постапиле да сте на мое место???

  П.С - Пожелно е да го освојам на некој начин

  Фала однапред
   
 18. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  БРЗО ОСВОЈУВАЊЕ

  Мојш да му речиш ке идам во твојот град,ако сакаш дај број ,ако си слободен да идеме на кафе..ако ти е срам немора вака дирекно ако те праша шо имат ново старо ке идам натака ако сакаш да излезиме на кафе,да се видиме ова она :D
  Поздрав :*
   
  На lovelygirl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Па договорете се да се видите, може ќе биде нешто од каде знаеш... Само биди опуштена и полна со самодоверба. Излезете прво на кафе, поразговарајте и може ќе имате доста заеднички интереси. :)
  Види како тој ќе реагира, пробај да го освоиш само не биди многу нападна.
   
 20. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Абе не е проблем за од кога ќе отидеме на кафе или слично... Проблемот е за како да дојде до тоа... ?