1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го преболам?

Дискусија во 'Разделби' започната од Diamondkiss, 31 август 2011.

  1. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Како да го преболам

    Епа лесно е немој да мислиш на него и толку.

    Неможам да разберам да бараш решение за проблем, кој го имаш изнесено во 2 реченици.
     
  2. Bubii25

    Bubii25 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    3
    Како да го преболам


    Се ке се среди со текот на време не се секирај
     
  3. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Како да го преболам

    Мн лесно престани да мислиш на него ! и плус најди си некој друг поубав и преболи го де ! ;) :D
     
    На tanicka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Како да го преболам

    останете пријатели а ти со текот на времето ке го преболиш ке најдеш нов дечко инаку имаш 13?
     
  5. Tumblr.123

    Tumblr.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    421
    Пол:
    Женски
    Како да го преболам

    14
     
  6. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Како да го преболам

    a ok зошто си помислив дека си многу мала за да имаш бивши и такви ствари и пак мислам дека си мала ама ај 14 некако се јаде ама 13 никако :shake: :shake: :shake:
     
  7. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Како да го преболам

    ^ А па една разлика од 13 и 14 години... што да ти речам :|
     
    На Hipica и Arthur им се допаѓа ова.
  8. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Како да го преболам

    се сложувам со тебе ама ај јас искрено на овие години незнаев што значи да имаш бивш ама ај сега се е поинаку незнам што да кажам. во мое одделение во 5-то имавме пар а и двајцата имаа по 11 и после откако раскинаа таа се смува со секој жив и може да се претпостави какви муабети кружат за неа а секаде како хоби пишуваше сакам да се лапам па гледај и го мозокот и неа и на сите што имаат дечковци на 11-12
     
  9. nikolina.k

    nikolina.k Нов член

    Се зачлени на:
    25 септември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    epa vaka pred 1 mesec raskinavme a idevme nekollku meseci se bese najjjjjubavo ali poslednite nekolku nedeli osekjav deka ke raskineme..porano koa ke se pustese na fb odma mi pisuvase po cel den se dopisuvavme i zborevme na mobilen, se gledavme 4 pati u nedelata, ne se karavme ic i se toa :D
    1 nedela pred da raskineme se ponasase cudno ne mi pisuvase ic na fb a bese online..ke mi se javese samo da se vidime i tolku..i se dodeka ne dojde eden den.. mi pisa na fb treba da zboruvame i gotovo znaev so ke se desi..mi rece deka sakal da raskineme i go prasav za pricina mi kaza deka ne sum go ispolnuvala...mnogu se razocarav i se iskluciv od fb posle nekoe vreme mi stigna poraka od nego mi pisal deka nejke da ostaneme samo na toj razgovor od preeska i mnogu mu bilo zal so vaka sme zavrsile i deka sum mu go razubavila najlosiot negov del od zivotot, deka me sakal i sakal da ostaneme drugari ....uste si razmisluvam za toa zaso mi raskina...go sakam premnoguuu i sakam da se smiram so nego ali neznam kako..se mislam dali da mu kazam deka uste nemozam da go prebolam
     
  10. malecka89

    malecka89 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Јас раскинав пред 8 месеци, некаде на март а бевме во врска 2 год и 10 месеци. Премногу се навикнав на неговото присуство. Како само неговото присуство да ме исполнува. Стварно чудни беа некако околностите за раскинување бидејќи се беше ок. Се беше супер, се согласувавме ама ете некој не знаел да сака. Ама караниците почнаа кога тој почна да дозволува мајка му да ни се меша, Имаше милион причини за крај, и јас претерав премногу го барав он ме условуваше премногу. Незнам како успеа да сокрие некои негови лоши карактеристики со тоа да ми удоволува и да ми покажува внимание. Ама по неколку пати јавување за да се видиме, некако како со иронија и со потценување, а од друга страна не сакаше да му го вратам бројот што ми го даде за заеднички разговори. Уствари незнаеше дали сака да раскинеме или не. Ниту лошите моменти можам да ги заборавам ниту убавите. Помош?
     
    На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Eh pomos...mislam deka dodeka sam covek ne se pomiri so nestoto nikoj ne moze da pomogne na moment moze da ti olesni no mora sam da se spravi so seto toa. Taka I ti sitetuka ke ti kazeme probaj ne misli na nego , najdi si nov de neznam sto a samo ti si znaes kako ti e vo srceto....jas velam vremeto ke Iizleci ne potpolno no barem malku ke ti dade nesto ubavo da ti olesni mal del od bolkata so sto podocna se nadevam se ke zaboravis iako e tesko mn dobro te razbiram.:*
     
    На malecka89 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sparkless

    sparkless Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2014
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    48
    u blender ke go stavite smelete ke iscezne puuuuuuuuuuuuuf i ash ke go nema i site ke sme srekjni :D
     
  13. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    A shto e so mozokot sto se pameti??? Ili se setiv ke go formatira:lol:
     
    На malecka89 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. dimebencov

    dimebencov Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    14 години и веќе преболување. АУФФФ:inlove:
    Добро ќе беше прво да завршиш осмо или по ново како е сега 9-то.

    Или си многу напредна или пак ова е некое ново време.Јас во основно имав симпатија и толку беше тоа.
    А камоли љубов и остало.
    Во тоа време ме интересираше исклучиво кај да се запишам и да не добијам некаде 4ка недај боже,па да си ги расипам плановите.
    А оваа веќе меркала двајца.Браво и секоја чест мислам.:clap:
    Ако ти е се средено со оцени и ако имаш плус простор за мислење на дечковциии секоја чест
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Novo Vreme E Dojdeno :(
     
    На dimebencov му/ѝ се допаѓа ова.
  16. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Илјадаа причиниии за крајј сегаа мии нудишшш тииии!!! Тана нана нана на! ^_^

    Слушај ваму! Нема помош. Ќе го сакаш до крајот на животот, нема да си фатиш некој друг никад више, и коа ќе начукаш 30 ќе се омажиш за првиот слепак шо ќе ти се најде! Толку. :!:

    Децооо, ај не забегавајте учете тоа школото, и така немате друга преокупација! Ја на твои години на Покемон мислев оваа дечковциии, божее!!!! :o :x :o
     
    На LadyVamp и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.
  17. sparkless

    sparkless Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2014
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    48
    ma fino si rekov cao sve u blender drrrrrrrrrrrrrr sece mele i ash gotovo nit se nerviras nit se zamaras si vikas premnogu sum dobra da mojot mozok se nervira misli a kamo li od nervozna da strada mojata lepota u cant touch me u cant feel me nepostois vikas na takvite i cao. :D
     
    На Kukla994 и malecka89 им се допаѓа ова.
  18. malecka89

    malecka89 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ако кажам дека 12 часа не ми збореше во автобус кога се враќавме од одмор и тоа дека сакаше да ми викне обезбедување кога отидов кај него на работа. Е тука стварно има причини за заборав.
    :(
     
  19. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Нападна и го следиш секаде, па дури си се дрзнала на работа да му отидеш:o
    Јас да сум очи нема да сакам да ти видам.
    Извини колку години имаш ти, а колку тој??
     
  20. malecka89

    malecka89 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски

    Па 26 год не се баш малку, иако сакав сериозна врска да имам и да знам што понатака, ама 30 год маж незнаеше што сака. Мислеше дека се наоѓа во Среден век кога жената треба да се покори.