Форумџика на годината 2020

Како да го преболам?

Дискусија во 'Разделби' започната од Diamondkiss, 31 август 2011.

 1. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  5.001
  Тогаш кога раскинавме бев четврта средно, и ми се поклопи со зимскиот распуст, + на тоа што не се дружев со многу луѓе тој период, и 2-3 недели буквално сама седев дома и гледав филмови, ич волја немав за ништо. Пред дечково одев со еден неколку месеци, и мислев дека никогаш нема да го преболам, нели :) но ми помина за некој месец. Сега ми е смешно и слатко кога ќе се сетам на тоа. Но, за ова ама ич не ми е после две години.. Тоа ми е страшното. :(
  За излегување, ехее до пред месец-два 24/7 дома ме немаше. :D
  А за амбициите, мрднав малку од место, се одлучив за промена на факултетот, сакам некои други работи да сменам, ама тешко оди. Не е се до мене. Ајде, да не те давам и јас, фала ти мила.. :)
   
 2. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  4.195
  Пол:
  Женски
  Јас да сум ќе му се вратам баш да видам што е тоа после толку време што ме држи за него, постои тоа навистина или тоа се само импресии од некогаш што останале како силно сеќавање ;)
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.852
  Допаѓања:
  51.722
  Пол:
  Женски
  @blueeparadise само нов дечко може да го избрише тоа од порано. Не мора да се работи за сериозна врска, една кратка авантура може да смени се. Кај мене успеа.
  Продолжи да излегуваш и да се дружиш, еден ден ќе го сретнеш тој што треба да го сретнеш.
   
  На blueeparadise и zokipoki.1 им се допаѓа ова.
 4. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  значи луге подолг период не сме заедно ме има мн повредено навредено....ама јас не можам да го забравам ниту можам друг да имам наместо да го забравам ја секој ден се повеке и повеке го сакам мн грозно се чуствувам веке не знам шо да правам.....
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.813
  Пол:
  Женски
  Излези со некој нов и мислите насочи ги на нешто друго :)
   
  На bubamara14 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.473
  Пол:
  Женски
  со тек на време све се преболува!
   
 7. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  4.195
  Пол:
  Женски
  Ако не се лажам веќе некое време пишуваш за истиот дечко, врска неколку год, така нешто беше ... слушај, дете си сакала во животот тоа е убава работа, ама се има и почеток и крај.
  Ајде малку од друга страна да ја погледнеме ситуацијава, ти го сакаш, тоје веќе тебе не, така изгледа работава ... ако го сакаш ќе го пуштиш со љубов и ќе му посакаш се најдобро ако вие двајца не сте можеле да бидете среќни заедно ќе бидете со други луѓе.
  А ти, дигај дупето од фемина и од нет и мрдај со другарките што знаеш зад кој ќош те чека некој. Чекор по чекор тоа момчето што не те воле више да си пее ,,, другови ми стари писмо писали да ме моја драга не волиииии ;) нема даму биде сеедно, верувај ми.

   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  7.161
  Пол:
  Женски
  Време лечи,се:hai:
   
 9. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  не знам колку ке ми веруваш ама тоа и го правам искачам правам работи шо никогаш ги немам правено шетам до раните утрински часови со друштво ама никако и никако да го преболам како како мине времето се повеке и повеке да го сакам веке почна и страв да ми е......не се препознавам самата себе....
   
 10. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  4.195
  Пол:
  Женски
  Ништо не ти е, болуваш дете, ќе помине, љубавни јади не се заебанција хаххаха се шалам. ЗАПАМТИ, ЗА СЕКОЈА БОЛЕСТ ИМА ЛЕК, ЗА СЕКОЈ ПРОБЛЕМ ПОСТОИ РЕШЕНИЕ, САМО ДА ДАДЕ БОГ !!!!
  ЌЕ ПОМИНЕ!!!! Ја сакаш љубовта не него веќе само уште не си свесна.
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  не знам шо е само знам дека морам пред сите да глумам силна личност всушност сум мн слаба чуствувам дека живците ми се прикрај немам сила за ништо......
   
 12. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  4.195
  Пол:
  Женски
  Девојче, бракови се распаѓаат, деца страдаат, жени страдаат и мажи, жени трпат малтретирање, мажи простуваат изневреувања (ретко ама дешава се) и сите преживале, ќе преживееш и ти. Ама многу важност му даваш на тој твој биши. Што е толку посебно кај него, што беше посебно во вашата врска за тебе, знаеш ли дадеш одговор ? Па, да видиме каде лежи зајакот.
   
 13. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  беше посебно верувај...
   
 14. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.133
  Кажи кој е проблемот што сте раскинале , може ќе ти помогнеме со совет.
  На крај клин со клин се избива ако овој дечко не сака да бидете заедно пробај биди со друг дечко кој ти се свиѓа.
  Знам дека се многу години но не ја прави истата грешка што и јас. Со тагување ништо нема да смениш, само ќе се изгубиш во океанот од солзи. Кога имаш барем добри другарки се е полесно излегуваш, запознаваш нови личности, најди си хоби, занимација со која нема да мислиш на него.
   
 15. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Машки
  Ubavo poenta kaza @Outlook deka ti ustvari ja sakas ljubovta sto ja custvuvas, a ne licnosta prema koja si ja custvuvala. Bolkata e od vrzanosta i prazninata bidejki toa sto go custvuvas sega e blokirano.
  Kako da se preboli? Lesno e da kaze "So tek na vreme". Ama od licno iskustvo mozam da kazam deka procesot moze da se ubrza ako pravis samoanaliza, razgovarajki si vo sebe ili na zapisuvaju na list hartija i gi osvestil nekompatibilni raboti megju tebe i nego, site maani sto toj gi gledal vo tebe, ti si gledala vo nego. Na toj nacin ke osetis vo sebe "Fala Bogu sto ne se veke zamarame eden so drug. Isto taka mnogu moze da ti pomogne ako si dozvolis da imas nesto "neseriozno" so drug. Ponekogas kaj nekoi zenski toa znae da deluva magicno.
   
  На Леси Дома, galapce, Outlook и 2 други им се допаѓа ова.
 16. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  по цел ден сум со обврски но....тоа не помага доволно..
   
 17. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  имам пробано на секој начин но никако не успевам повеке не знам ни јас што понатака.....
   
 18. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  4.195
  Пол:
  Женски
  Тогаш ???? егото ти е повредено ? треба да разбереш секое лошо е за некое добро и да му кажеш фала, друже што ме остави затоа што треба да дојде нешто што е за тебе, кога ќе дојде времето за тоа ќе ти текне што сме пишувале овде ... опушти се, нормално е да тагуваш малку, никој не е имун на тоа ако сакал и ако е човек, а не емотивно шуплива будала.
  Релакс и насмеј се малку на некој дечко, не боли :)
   
  На Леси Дома му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  4.195
  Пол:
  Женски
  Со последново се сложувам, нек ти направи некој окус покус @***nekoja*** пушти душа малку, нема да живееме 100 века па,еден нему ќе му подариш.
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  можеби со тоа се и тешам за цело време секое лошо за добро е....и тоа да знам дека кад тад ке сване шо изгубил...