1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го преболам?

Дискусија во 'Разделби' започната од Diamondkiss, 31 август 2011.

  1. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Тогаш кога раскинавме бев четврта средно, и ми се поклопи со зимскиот распуст, + на тоа што не се дружев со многу луѓе тој период, и 2-3 недели буквално сама седев дома и гледав филмови, ич волја немав за ништо. Пред дечково одев со еден неколку месеци, и мислев дека никогаш нема да го преболам, нели :) но ми помина за некој месец. Сега ми е смешно и слатко кога ќе се сетам на тоа. Но, за ова ама ич не ми е после две години.. Тоа ми е страшното. :(
    За излегување, ехее до пред месец-два 24/7 дома ме немаше. :D
    А за амбициите, мрднав малку од место, се одлучив за промена на факултетот, сакам некои други работи да сменам, ама тешко оди. Не е се до мене. Ајде, да не те давам и јас, фала ти мила.. :)
     
  2. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Јас да сум ќе му се вратам баш да видам што е тоа после толку време што ме држи за него, постои тоа навистина или тоа се само импресии од некогаш што останале како силно сеќавање ;)
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    @blueeparadise само нов дечко може да го избрише тоа од порано. Не мора да се работи за сериозна врска, една кратка авантура може да смени се. Кај мене успеа.
    Продолжи да излегуваш и да се дружиш, еден ден ќе го сретнеш тој што треба да го сретнеш.
     
    На blueeparadise и zokipoki.1 им се допаѓа ова.
  4. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    значи луге подолг период не сме заедно ме има мн повредено навредено....ама јас не можам да го забравам ниту можам друг да имам наместо да го забравам ја секој ден се повеке и повеке го сакам мн грозно се чуствувам веке не знам шо да правам.....
     
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Излези со некој нов и мислите насочи ги на нешто друго :)
     
    На bubamara14 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    со тек на време све се преболува!
     
  7. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Ако не се лажам веќе некое време пишуваш за истиот дечко, врска неколку год, така нешто беше ... слушај, дете си сакала во животот тоа е убава работа, ама се има и почеток и крај.
    Ајде малку од друга страна да ја погледнеме ситуацијава, ти го сакаш, тоје веќе тебе не, така изгледа работава ... ако го сакаш ќе го пуштиш со љубов и ќе му посакаш се најдобро ако вие двајца не сте можеле да бидете среќни заедно ќе бидете со други луѓе.
    А ти, дигај дупето од фемина и од нет и мрдај со другарките што знаеш зад кој ќош те чека некој. Чекор по чекор тоа момчето што не те воле више да си пее ,,, другови ми стари писмо писали да ме моја драга не волиииии ;) нема даму биде сеедно, верувај ми.

     
    На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.525
    Допаѓања:
    7.420
    Пол:
    Женски
    Време лечи,се:hai:
     
  9. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    не знам колку ке ми веруваш ама тоа и го правам искачам правам работи шо никогаш ги немам правено шетам до раните утрински часови со друштво ама никако и никако да го преболам како како мине времето се повеке и повеке да го сакам веке почна и страв да ми е......не се препознавам самата себе....
     
  10. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Ништо не ти е, болуваш дете, ќе помине, љубавни јади не се заебанција хаххаха се шалам. ЗАПАМТИ, ЗА СЕКОЈА БОЛЕСТ ИМА ЛЕК, ЗА СЕКОЈ ПРОБЛЕМ ПОСТОИ РЕШЕНИЕ, САМО ДА ДАДЕ БОГ !!!!
    ЌЕ ПОМИНЕ!!!! Ја сакаш љубовта не него веќе само уште не си свесна.
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    не знам шо е само знам дека морам пред сите да глумам силна личност всушност сум мн слаба чуствувам дека живците ми се прикрај немам сила за ништо......
     
  12. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Девојче, бракови се распаѓаат, деца страдаат, жени страдаат и мажи, жени трпат малтретирање, мажи простуваат изневреувања (ретко ама дешава се) и сите преживале, ќе преживееш и ти. Ама многу важност му даваш на тој твој биши. Што е толку посебно кај него, што беше посебно во вашата врска за тебе, знаеш ли дадеш одговор ? Па, да видиме каде лежи зајакот.
     
  13. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    беше посебно верувај...
     
  14. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Кажи кој е проблемот што сте раскинале , може ќе ти помогнеме со совет.
    На крај клин со клин се избива ако овој дечко не сака да бидете заедно пробај биди со друг дечко кој ти се свиѓа.
    Знам дека се многу години но не ја прави истата грешка што и јас. Со тагување ништо нема да смениш, само ќе се изгубиш во океанот од солзи. Кога имаш барем добри другарки се е полесно излегуваш, запознаваш нови личности, најди си хоби, занимација со која нема да мислиш на него.
     
  15. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Машки
    Ubavo poenta kaza @Outlook deka ti ustvari ja sakas ljubovta sto ja custvuvas, a ne licnosta prema koja si ja custvuvala. Bolkata e od vrzanosta i prazninata bidejki toa sto go custvuvas sega e blokirano.
    Kako da se preboli? Lesno e da kaze "So tek na vreme". Ama od licno iskustvo mozam da kazam deka procesot moze da se ubrza ako pravis samoanaliza, razgovarajki si vo sebe ili na zapisuvaju na list hartija i gi osvestil nekompatibilni raboti megju tebe i nego, site maani sto toj gi gledal vo tebe, ti si gledala vo nego. Na toj nacin ke osetis vo sebe "Fala Bogu sto ne se veke zamarame eden so drug. Isto taka mnogu moze da ti pomogne ako si dozvolis da imas nesto "neseriozno" so drug. Ponekogas kaj nekoi zenski toa znae da deluva magicno.
     
    На Леси Дома, galapce, Outlook и 2 други им се допаѓа ова.
  16. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    по цел ден сум со обврски но....тоа не помага доволно..
     
  17. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    имам пробано на секој начин но никако не успевам повеке не знам ни јас што понатака.....
     
  18. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Тогаш ???? егото ти е повредено ? треба да разбереш секое лошо е за некое добро и да му кажеш фала, друже што ме остави затоа што треба да дојде нешто што е за тебе, кога ќе дојде времето за тоа ќе ти текне што сме пишувале овде ... опушти се, нормално е да тагуваш малку, никој не е имун на тоа ако сакал и ако е човек, а не емотивно шуплива будала.
    Релакс и насмеј се малку на некој дечко, не боли :)
     
    На Леси Дома му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Со последново се сложувам, нек ти направи некој окус покус @***nekoja*** пушти душа малку, нема да живееме 100 века па,еден нему ќе му подариш.
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    можеби со тоа се и тешам за цело време секое лошо за добро е....и тоа да знам дека кад тад ке сване шо изгубил...