Форумџика на годината 2020

Како да го преболам?

Дискусија во 'Разделби' започната од Diamondkiss, 31 август 2011.

 1. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  4.195
  Пол:
  Женски
  Не налетал вистинскиот со вистинскиот клуч, да видиш како се може и тоа како. Ќе биде, не се замарај со ова. Слушај ја Брена и кого сакаш и сонувај, кој сонува тој работи на сонот, кој работи на сонот потоа и го живее сонот.
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  4.195
  Пол:
  Женски
  Тебе веќе да не те интересра дали ќе му сване или ќе му се стемни, затвори го тоа поглавје и продолжи понатаму. Да се доискажам ...Вака да ти биде, ти среќна и за него да не те интересира ништо, апсолутно ништо.
   
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.813
  Пол:
  Женски
  Трпам многу, ама кога ќе ми пукне филмот ќе сакам само да го видам да го навредам и да си заминам. Сега премногу се нервирам зошто не знам дали ќе се видиме. За преболување е најлесно. Ќе си излезеш со некој друг, ако ти се допадне ќе излезеш пак и пак и пак и за неколку месеци ќе си имаш нов некој и така...
   
  На Passionate23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.515
  Девојки не се сакате доволно себеси за тоа тешко преболувате. За ништо друго.
   
  На ♣ Alba Viduam ♣, ***nekoja*** и kjukli им се допаѓа ова.
 5. mace1

  mace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Го немам видено 2 недели, го викав неколку пати јас да излеземе не сакаше,во глобала и немаме раскинато, го нема кажано зборот дека е крај, дека е готово, на тел се слушавме секоја ден по еднаш, два дена се нема јавено, незнам ни дали сум повеќе со него или не, од глава не ми излага, каде и да поминам на улица се на него ме потсеќа, секоја улица, секое местенце...., учам за испити демек умот да ми е во тоа, излагам со другарки по кафиња, но каде и да појдам ке видам некој другар негов и џабееее,или пак колата ќе му ја видам некаде паркирана, ништо не помага, сварно не знам што да направам за да го извадам од главата и од мислите...
   
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.813
  Пол:
  Женски
  Гледај да ги положиш испитите, фокусирај се само на учењето, нека те фати паника за исптите и нема да мислиш на него :)
   
  На mace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anns

  Anns Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Феминки,имам тежок случај...
  Прв пат волку да се заљубам,се фативме во средно,прва година,ист клас,медицина.Многу љубов на едно место,секој ден заедно,24/7 зборувавме.Да скратам..Одевме 2 години,едно лето отиде на одмор и се одалечи,не беше истиот,секоја вечер си пишувавми огромни реферати за добра ноќ,ама од тогаш не...Се врати и ми рече да раскинеме,преку порака,не ме сакал како во првите денови и ништо не било како порано.Многу плачење имаше,премногу...Пројде една недела ,тој најде нова девојка,јас сеуште патев по него,многу го сакав,раскинаа и му пишав,ама ми се налути и ми рече да не го барам повеќе.По некое време ми пиша дека сум била ку*ва затоа што имав слика на огледало во костим за капење од половината нагоре и сум ја пратила на негов другар додека сме биле во врска,дигна узбуна ко да сум му се сликала гола.А додека идевме ми бранеше да ставам слики од мене на плажа,во костим за капење,ми бранеше да имам другари,само со него да искачам,а јас затрескана све оставив и него на прво место го ставив..И од тогаш со тоа сликата е наку*чен и вика дека сум била ку*ва и дека никогаш не би бил пак со мене. После мене имаше едно девојче,преубава искрено,има многу другари девојчето,и рекол да бира или он или другарите,болно љубоморен е на се!
  И уште сме во ист клас да...И секогаш кога ке го погледнам ми буди сеќавања, имавме преубави моменти.
  Кажете ми ги вашите мислења,совети, било што,секој разговор би ми дошол добро
  *Извинете за вулгарните зборови
   
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  @Anns А зошто додека си во врска, би праќала слика од тебе во костим за капење на другар на партнерот? :^)
  И престани да му пишуваш, ете не те сака веќе. Ќе го преболиш, ама не вака, постојано да му досадуваш :nod:
  :d::drunk:
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anns

  Anns Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Беше во групен разговор,им праќав слики од летниот одмор,не му пишувам од август негде,ама ете..
   
 10. BigliMigli

  BigliMigli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2015
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Не вреди за таков идиот да се замараш, тој ако навистина те сакал и те почитувал немало ништо да ти забранува. Фала богу секое момче сака неговата девојка да е најубава, убаво облеченам, згодна и да ја претстави пред секој. Батали го, не мисли на него. Кога ке ти текне на него речи си кој е па тој на мене да ми забранува, моите не ми забрануваат а не пак тој. Девојче твое тело како сакаш ке го облекуваш. Фокусирај се на нешто истересно почни да пишуваш и со други момчиња, флертувај, забавувај се. Кога ке го видиш само заврти ја главата. Верувај ќе најдеш некој што ќе те почитува и сака вистински. :*
   
 11. Anns

  Anns Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам најмногу❤❤❤ :*
  Потпоолно си во право
   
  На BigliMigli му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BrokenWings16

  BrokenWings16 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  ПАА ВАКА..Сега место да правиме 2 месец од врска, он ми се налути ради глупа причина, пошто му реков да не пишуе со мн женски, и пукна ми рече немам доверба и да раскинеме..Башка на дистанца ни беше врската, му викав да ми даде втора шанса рече, изгубил чуства бла бла...Многу се поврзав за него. тука 24.7 и на сите лаги му верував...Ме сфаќате се надевам, ми треба помош големаааааааа.....Како да го преболам, у депресија сум, цело врееме мислам кај ми е грешката, нити јадам ни ништо, се каам што му дозволив некои работи да се изиграва со мене, и без причина ме напушти...А ме покажа на цела фамилија, сега ме избегава...Изгледа само за секс му беше, и не му дадов и раскинаа...Не можеше да чека дур да дојде до др месец да се видиме....
   
 13. GrimTheReaper

  GrimTheReaper Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2015
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  11.608
  Како се приврза за него од цели два месеци, плус на дистанца до степен да си во ,, депресија"?(а, не си).
   
  На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BrokenWings16

  BrokenWings16 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Не знам ете се затрескувам многу лесно, и кога ме оставаат плачам, затоа што ретко се заљубувам ама силно сакам.. Него го знаев многу порано, беше внук на една пријателка на мајка ми, и така лажна надеж ми даваше, кога се фативме рече немал чуства, а сите дознаа за него..
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  4.649
  Пол:
  Женски
  Колку години имаш? :!:
   
  На GrimTheReaper му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.962
  Допаѓања:
  33.135
  Пол:
  Женски
  @BrokenWings16
  Ајде да читаме дел по дел.

  Почнувате врска на далечина.
  Тој се допишува со други девојки (претпоставувам такви кои не ги познава во живо).
  Ти му велиш дека тоа ти пречи, за тој да пукне и да ти каже дека тој нема доверба во тебе?!

  Друго ти вели дека изгубил чувства поради првата караница која сте ја имале.

  Трето и самата велиш си му верувала на сите лаги.
  Ако ти кажува лаги, зарем мислиш ли дека смирувањето ќе донесе промена кај него?

  Јас искрено не мислам така.
  Исто како што не мислам дека си во депресија.
  Моментална разочараност можеби, што е и нормално.
  Батали го дечково, не ти ни треба со вакво однесување каде бега од било каква одговорност во врска.
   
  На hermosa и BrokenWings16 им се допаѓа ова.
 17. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  4.541
  Пол:
  Женски
  Иста јас.
   
  На BrokenWings16 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  17.464
  Два месеци е прекраток период, како можи да сакате за само два месеци ?
  А и ем во врска со тебе и наоколу со други пишувал, па уште ти го молиш за шанса.
  Тоа дека те покажал на цела фамилија нема никава врска, па и за толку кратко време запознавање со сите.
  Немаш ти никава грешка, ова сега ти е шок, не ја прифаќаш ситуацијата и си разочарана.