Како да го спласнам отокот на стапалото?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од sofijanoka, 17 јуни 2013.

 1. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  Здраво.Значи вчера бев на Аква Парк и изгорев целата па дури и стапалата.Ги измачкав еднаш со кисело млеко и денес цел ден ги мачкам со ракија (мајка ми ми кажа така,а баба ми вели никако,но дури пред 5 мин.) и последниот саат осеќам дека неможам да се движам толку ми потекоа што ми се чини бените ќе ми се распрснат.Што да праваааааам??? ;( ;( ;(
   
 2. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  вените*
   
 3. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Мраз, ладни облоги, јорурт, кисело млеко, камагел тоа е маст против изгореници...
  Ти посакувам побрзо, опоравање :)
   
 4. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  фала ти