Како да мисли дека ми е прв?

Дискусија во 'Врски' започната од skorpija1992, 6 јануари 2010.

 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  31
  како сегашниот дечко да не дознае дека сум имала односи пред тоа со бившиот а да не му кажам да мисле дека сум му прва :?: :?: :?: :?:
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  А зошто сакаш да не дознае? зарем на твојот дечко му е најбитно да ти е прв?
   
 3. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  108
  aj ne se zamartaj so toa, odamna pomina vremeto na nevinost, ako te saka deckoto ke te saka, a ako ne te saka ke izmisli pricina da te ostavi, lazenjeto e pogolem grev otkolku prethodnoto iskustvo
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  31
  незнам веќе што му е битно...
  инаку фалаа
   
 5. capricorn93

  capricorn93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Nemozes da go lazes za takva rabota ... ako si veke u vrska so nego i go pocituvas ima pravo da znae za toa ... kako sto ti bi sakala da znae kako bi se osekala da te laze on za takva rabota?
   
 6. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Прво непотребно си правиш проблеми, се е подобро отколку да лажеш особено эа таква работа. Никогаш не се энае до каде ќе стигнеш со тој човек, колку време ќе бидете эаедно.Еден ден ќе се каеш што си лажела.
  А второ, неэнам дали воопшто можеш фиэички да го скриеш тоа, освен ако нема баш никакво искуство.
  Мој совет ти е , подобро сурова вистина, отколку лага.
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  31
  фала знам дека е поубаво вистината отколку лагата ама ја не сакам да го лажам туку едноставно да го избегнам тоа прашање
   
 8. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Па можеш да го иэбегнуваш тоа прашање беэ проблем, се додека не решиш да си поинтимна со дечкото. Тогаш мора да му кажеш или самиот ќе примети и ќе биде уште полошо.
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.168
  Допаѓања:
  153.777
  Пол:
  Женски
  Ако навистина те сака, и ако му значиш, нема да му биде важно колку си ги имала пред него... зошто би му било? Минатото е минато, важна е сегашноста... не си живеела под стаклено ѕвоно ниту ти, ниту пак тој, секој од вас си имал живот пред да се сретнете и тоа не може да се промени...
   
  На bbeebbee и eleni23 им се допаѓа ова.
 10. ana58

  ana58 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  se soglasuvam so prethodnite komentari ama da ti pomozam edinsveno mozis da go lazis so zborovi inaku to deka si imala odnosi pred nego se poznava.. mislam ako toj mozi to da go zabelezi. imam negde citano deka zenata ne mora dda ima himen ili mozi da e mn tenok pa duri i da ne proteci krv a i ako si imala nekogas nesto podolgo vreme trenirano primer godina ili dve togas se kinel himenot samiot a ne se osekalo (ova samo go imam citano a neznam kolku e tocno) pozz so sreka ;)
   
 11. ana58

  ana58 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  iii uste nesto zaborajv da prasam ... ako imate diskutirano na ta tema i ako toj ti ima receno nesto vo smisla demek nema da bidam so tebe ili nema da imame odnosi ako ne ti sum prv (ako si imala veke odnosi so drug) ti mozis slobodno da go prasas dali toj imal odnosi so nekoja taka mislam deka nema nikogas pojke da te prasa :P
   
 12. Lile25

  Lile25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Не можеш да го излажеш за жал,со зборови да ама на дело све се види :)
  А и зошто се замараш со тоа во кој век живееме ај уживкај си.....сигурно и дечко ти се замара со ова прашање како да те убеди дека си му прва :?
   
 13. disturbia

  disturbia Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  па кој е девица на денешно време???мислам ако те сака би те сфатил но мора да бидеш искрена со него.
   
 14. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  15
  haha nema nacin osven da ne go pukas ruletot...:D hah..nisto nisto..Bidnalo..:D
   
 15. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  149
  А бе ајде, уште со комунистичките размислувања...
  Значи стварно си имаме трауми и закоченост останати од тоа време...

  Што е битно што било и како било? Доколку сме биле свесни и сме правеле тоа што сме САКАЛЕ а не тоа што ТРЕБАЛО (за да се доближиме до западниот менталитет, ајде секоја вечер со кој и да е в кревет, па така е во Америка бла бла..), ондак не би требало да се каеме за било што сме направиле, затоа што ни било убаво и тоа е тоа.

  Освен тоа, мислам дека на денешницава, тоа машко што ќе те остави за таква причина, или пак воопшто ти се налути за нешто толку бизарно, не ни вреди да бидиш со него. Јас па си мислев поминати се тие времиња, кога мажите се џекови ако имаат многу жени, а жените во спротивно се курви. Боже сачувај.
  Сметам дека денес мажите дури и повеќе сакаат виновни :) девојки, затоа што всушност се жедни за искуство и умешност во кревет (се разбира не сакаат ни тунели :D ), имаат трауми од крвави нешта, а девојка која за прв пат има секс со него воопшто не е интересна, туку досадна, затоа што тој не е опуштен и пази да не и предизвика болка и слично (моето прво искуство - јас од денешна гледна точка се гледам како таква во тогашната ситуација).
  Батали се скорпија, уживај ;)
   
 16. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  А зошто да мисли дека ти е прв?
  Ако планираш со него нешто посериозно треба да му ја кажеш вистината
  каква врска е таа што се темели на лаги? |(

  Кој век сме? да не проработи временската машина or something? :?:
   
 17. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  Е Лиле бе, претпоставувам дека знаеШ за зенски марифети нели? ако навистина сакаШ да му доказеШ дека ти е прв обиди се со црвен лап за нокти да истуриШ малку на кревет кога сте заедно, (аа од оној сто се суШи за 60 секунди), или неШто друго црвено, тоа со лакот е прво неШто Што ми падна на памет, а тоа дека маските се зедни да видат како една девојка знае да биде кога се заедно, тоа да, маШки, и немој да се оптоваруваШ со тоа, покази малку заби, брани се :lol:
   
 18. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  149
  Јас сепак останувам на размислувањето дека нема потреба од такви камуфлажи. 21 век сме и покрај сето ненормално на денешницава, сметам дека човек би се зачудил доколку би нашол 3/10 невини девојчиња над 15 години.
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.583
  Допаѓања:
  13.813
  не би те советувала да почнуваш врска базирана на лаги. Не е добро да лажеш од самиот почеток, а и него не треба тоа многу да му менува. Сите имаме некакво минато кое треба да се прифати. А и што само женските мораат да се правдаат? он да не ти каже случајно дека имал 100 жени претходно.
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Ова со лакот ме изнасме :lol:
  Ама и јас сум за тоа да не се почнува со лаги , кажи му па ако не го прифати тоа , тогаш не е за тебе :)