1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да мисли дека ми е прв?

Дискусија во 'Врски' започната од skorpija1992, 6 јануари 2010.

  1. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.204
    Допаѓања:
    23.968
    може и кечап да замачкаш :D
     
    На cupidsarow и eleni23 им се допаѓа ова.
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Може со мајонез така како декорација ... :D
     
  3. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    А зошто мора такви работи,па на некои не им тече првиот пат :D
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    :up:

    Јас го излажав еден бивши така :D Додуше заостанат беше, несакал женска му предходно да била со некој 8) . И така фино го измотав домаќински, бевме заедно 11 месеци. Од кога раскинавме и пробуваше да ми изиграва незнам што и да ме понижува, му ја открив големата вистина, проследена со: "Баш ми е мило што те за*бав, насекаде прошета девојка што била веќе со некој, на сите роднини, другари и пријатели ја покажа" :devil:

    Добрата страна е што не бевме од ист град, така да бев лишена од озборувања, а тој немаше шанси веќе да штрапне во мојот град, затоа што се потрудив сите да го сметаат за кретен ]:)
     
    На Aleks96, AhThatFemaleProblems, Magnolija и 2 други им се допаѓа ова.
  5. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    не зборувај за твоето минато прави се 1 и1 незнае колку е (наивна)и така се додека не имате интима ако ресис да имас имај тој ден кога ќе добиес и ресена работа после три дена или додека ти трае не се гледај со него кажи ме боли киЧма морам да лежам и втор пат нема -веќе бидна прв ти е он :*
     
  6. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Девојчето бараше совет не критика. :D
    Прави се дека незнаеш ништо во врска со сексот, те боли многу, незнаеш што да направиш :rofl:
    Па кажи и дека си загрижена зошто немаш крв, утре ќе отидеш на гиниколог и готово. :lol:
    Потсети се на првиот пат, па повторија истата сцена со малку глума... :angel:
     
    На AhThatFemaleProblems, cupidsarow и eleni23 им се допаѓа ова.
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ами како Иреннче. Јас на тој 300 филма му направив. Сакал невина, ете му "невина" :D Ама ми е ќеф оти на крај му го споспикав домаќински :D ]:)
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Офи изгледа ти нему си му била прва, затоа ти поверувал :D :D

    А девојки, вие што читате, а сакате да се правите невини на новиот дечко, немојте да се глупирате со лак, прво мириса на лак, а второ ќе се исполепите цели и вие и постелнината :!:

    Ако веќе глумите ( што мене ми е глупо) стегајте ги мускулите во т.н. кегелови вежби, за да неможе да навлезе во вас, тргајте се како да ве боли многу, правете жални фаци( ако можете да пуштите некоја солза е плус :lol: ), а ако толку ви е дојдено да освоите некој Балканец и да бидете невина соберете 200 евра и право на хименопластика ;)

    Се надевам дека помогнав :D :D :D
     
    На Aleks96, mims-89, AhThatFemaleProblems и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јок, не му бев прва. Ама наседна. Ќе ти кажувам по ЛП како го излажав :rofl:
     
  10. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Оф мори мајко -во два дена двапати иста (или слична) тема :D

    Ок, сега ќе отидам малку и јас оф топик.
    Дали знаете дека има обратен проблем - девојки кои сакаат дечкото да мисли дека не се невини....
    Имено, сите тргнувате од претпоставката дека девојките ја губат невиноста....па некаде до 20-та година :!:
    Е арно ама има девојки кои имаат и по 30 и сеуште се невини....и тоа им е проблем. Голем. Се срамат да признаат :x . И не се сите грди па никој не сакал да спие со нив. (Има и тука еден виц - не постојат грди жени, туку ти не си доволно пијан) :rofl: . Напротив,еднаш бев во врска со една што имаше 30 и уште беше невина - капка убава девојка :inlove: ...ама ете невина и ... уплашена на смрт од губење невиност. Не траеше долго - едноставно не ми беше нормално тоа што сеуште беше невина. Во главата ми се уклучи аларм дека нешто не е во ред, па се повлеков. Пристојно, без карање и обвинувања... 8)
     
    На eleni23, Phyramide, irenna и 2 други им се допаѓа ова.
  11. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас можев сегашниот дечко да го излажам дека ми е прв, ама едноставно почувствував дека не е чесно. Тој никогаш немал невина, се пред него други завршувале работа, а тие што му биле невини не му давале. Му беше малку глупо што не ми е прв, ама со тек на време се навикна и еве сега маж ќе ми биде. А да не сум оф топик, најубаво е последен ден од менструација, малку глума и готово. Па женски сме или што сме.
     
  12. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас не знам како можете да лажете за ваква работа, без воопшто грижа на совест. Или јас ја имам премногу, или не знам што е.
    Да лажете некој дека ви бил прв, зошто? Дали јас вредам помалку ако пред тоа сум била со некој?- НЕ!
    Ајде ако планирате да се поигравате со него, мада тоа ми е детска работа, ама да останете пример со човекот за цел живот, како можете со таква лага да живеете?!
    Да бидам во неговите очи нешто што тој сакал, нешто што не сум. Ако таква работа му смета, адиос, нека оди во муслиманскине земји и нека си има 3 невини жени ако сака.
     
    На Aleks96, mims-89, AhThatFemaleProblems и 3 други им се допаѓа ова.
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    имам пример со менструација некои лажат :D кога ќе имаат добиено при крај, имаат однос, и демек оп оп прв си :lol: :D :lol: ехе, една познаничка 3ца има излажано вака :D Ако гледаме на тоа, во годината можеме да имаме 12 први :D
    едит------ ако во случај ни подзакаснила, 10-11 :rofl:
     
    На Aleks96, baby19, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Е да бе лак!
    Ке засмрди, не се машкиве толку прости.
    Знам една познаничка, одеше на пракса во лабораторија, зеде крв во епрувета и така изглумила дека и е прв. Крајно глупаво, ако ви се игра играва, слободно, само е безвеза и детско.
     
  15. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    И што е финтата да лажеме?:

    Нема никаква поента, како што кажа Лакримоса, плус и да го излажеш дека ти е прв после треба цело време да се стегаш и да глумиш неискусна и нема да уживаш во сексот.

    :D :D Глупо ми е замислете пред колку години се скинав и сега да се правам невина и неискусна, а јас што се не сум правела :tmi: :D :D
    Така е полошо, невина те мисли и ти наеднаш страстно почнуваш да му мешаш одозгора :D :D
    Жими се, сама се смеам
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MissAngel

    MissAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Значи не ми се верува дека сеуште пшостојат толку заостанати типови ...свашта
    Ако сака невина сигурно има он некаков проблем со машкоста ;)
     
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Абе нема поента да лажеме, ама бараат совет како да мислат дека им е прв :D Тоа е поентата. Јас го кажав мојот пример. 8)
     
  18. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    :D :D :rofl: :D ...Морав прво да се насмеам па да коментирам.

    Аман бре жени,зошто лажење? Има ли потреба да му докажувам нешто на некој ропак (очигледно е тоа кога мисли дека најголемо остварување во животот му е да преврти некоја невина).Овде мора да искоментирам нешто од за мене една драга форумџика Госпоџица Оффи,мора да чува уште слика од Тито дома дотичниот.

    Ама тука проблемот лежи и во девојките,ќе критикуваме дека машките се сељаци оти очекуваат невини девојки,ама пак сакаме да им замачкаме очи и да ги убедиме во филмот дека биле први.Е аман де,мижи Асан да ти баам.Ако веќе јас очекувам да развивам нормална и здрава врска со некого,зошто да правам дебил и од него а и од мене,да глумам лудило? :^) Нема потреба....не сум убила никого,не сум опљачкала банка туку сум имала секс,оти не ме чувале во карантин фала богу.

    Така да драга девојко,според мене ама баш немаш никаква потреба да го лажеш и да му смислуваш причи за деца од 10 години,ако се сакате ,ви е убаво ,уживајте и бидете искрени,ако тој те оценува каква си само поради тоа што си имала некој претходно...хм...јас би го искапутирала ама сместа,а за тебе не знам ;)
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ц ц ц ц, оваа тема ко да нема крај, а?
    The subject keeps on giving... and giving... and giving...
    only stupidity !
    :|
     
    На mims-89 и Mistery им се допаѓа ова.
  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    ЧУВАШЕ! :D Затоа го земам секогаш за пример тоа. Мислам дека во секој љубовен проблем што се појавува треба да се напишат по колку години имаат, колку време идат, и дали имаат слика дома од Тито. Сликата од Тито е клучниот фактор за разрешавање на 90% од проблемите.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.