Како да ми се зацврсти косата?

Дискусија во 'Коса' започната од Baknez-123, 5 јуни 2013.

 1. Baknez-123

  Baknez-123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Имам многу мека и слаба коса и многу брзо ми се гори,па како да го решам тој проблем?Како да престани да ми гори косата? :)
   
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.675
  Пол:
  Женски
  користи масла за коса,пробај така :)
   
 3. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Пробај со апчињата Б комплекс.
   
 4. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Женски
 5. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.172
  Пол:
  Женски
  Κој е најдобаρ шампон за меκа κоса?
   
 6. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.494
  Допаѓања:
  5.553
  Пол:
  Женски
  Јас на времето ја шатирав косата и ми беше многу тенка и кршлива. Сега користам само кна (преминав во црвенокоси) и мора да кажам дека одлично ја зајакнува. Исто така ти советувам и маслени третмани и секако добар шампон без силикони и навтени деривати. Поздрав