1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му ги отворам очите и да го променам?

Дискусија во 'Врски' започната од TheLibra, 26 ноември 2018.

  1. TheLibra

    TheLibra Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Они си беа во врска, мајка му цело време и викаше-ајде има ли ново, ајде пак ли ти дојде циклус, ајде нели работите, така да не е само ради бременост, мајка и и татко и ко да сакаа да ја шутнат од дома.
    Му се јавив и чекам да дигне најверојатно нема да се видиме во живо, не знам како ќе реагира..
     
    На buba4e89 и WildMk им се допаѓа ова.
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Кажи им на твоите.
    Како ќе реагира, ќе реагира.
    Ти ќе си се секираш за твојата мака, тој за неговата.
    Не се објаснувај долго, оти ќе се обиде да те завитлава.
    Право кажи му што мислиш, со прости зборови, во една кратка реченица.
     
    На Martka, BlackNight и SeaMermaid им се допаѓа ова.
  3. Sandrush12

    Sandrush12 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    може им сметала.. хах подалеку од нив девојче
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Другарка една така и' праеја: Ајде, до кога ќе те чуваме, брат ти се жени, нема место кај да спиеме сите |(
     
    На Tan4ence и SeaMermaid им се допаѓа ова.
  5. TheLibra

    TheLibra Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Мила се сакам ептен, сакав само да докажам т.е да им ја тргнам искривената слика што ја имаат за мене.
    Лани одлична поминав ни браво не кажаа.
    Од класот бевме во посета на музеј, организиравме хуманитарен настан, не рекоа алал да ви е, не прашаа како е во Европа, не знаат што е музеј нешто што бебе да прашаш знае.
    Затоа решив кога ќе ми се јави да му кажам дека е готово, верувај ми многу се дружам со класот и никогаш не сум ги гледала школските како потенцијални швалери, бидејќи толку се почитуваме, грев е да се пожалам.
    Врвот е што сестра му беше со нас во клас, ги знае истите деца, знае дека не сум таква а они пак ме мислеа за таква.
    Затоа сакав да му докажам, бидејќи мајка ми вика дека никоја нема да го трпи, они знаат за ова, разговаравме и се на моја страна.
    Нема да раскинам во живо.Чекам повик.
     
    На buba4e89, ocicka2014, Kija94 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Deni87

    Deni87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Заебана работа за девојчето, иако е свесна за ситуацијата во која се наоѓа, сепак не презема одредена очекувана реакција.
    *Девојко, најдобро разговарај со твоите родители или со некој повозрасен член од твоето семејство. Тебе во овие моменти ти е потребна помош т.е. подршка за да добиеш храброст и да расчистиш со нереалната ситуација.
     
    На Kija94 и WildMk им се допаѓа ова.
  7. Sandrush12

    Sandrush12 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    па нека одат под кирија ако нема место.. цццц секакви ги има еј!
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. TheLibra

    TheLibra Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Да ама за таквите е срамота под кирија.
    Он затоа сакаше да се земеме, за ем на мајка му да сум помагала (имаат земјоделие)
    ем да сум имала време за повеќе деца, и да докаже дека може да има жена и деца.
    Инаку сестра му ништо не зема од наследство, јас не знам ни како неговиве не се во затвор или да платеа казна знам дека средното е задолжително, ама дали свекрвава нејзина плаќаше не знам, дали воопшто законов е со парично сум тотално аут..
     
  9. TheLibra

    TheLibra Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски

    Сестра му кај ништо не зема, уште ако се разведе и кажаа да не помисли да тропне на врата.
    Јас не би имала срце на мое дете така да направам.
    А инаку што е толку финтата да мора детето да е машко? Татко ми во ниеден момент не се разочарал од мене, дури имам познати што имаа син, и сакаа второ само ради да имаат и девојче.Кога им се роди ќерката, децана им се ко близнаци, мала разлика, исто гледани, иста облека, колку за едното толку за другото не знам за што мора да е машко мене искрено ми е сеедно
     
    На Sandrush12, buba4e89 и WildMk им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Оти од истото тоа излегува и она со размислувањето на дечко ти и неговите. Жената е за 'давање' и кај мажот треба да чисти, да раѓа и да гледа деца. Буквално, ко мажите да се само луѓе, а ние добиток ко да сме.
     
    На SeaMermaid му/ѝ се допаѓа ова.
  11. TheLibra

    TheLibra Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Инаку ми вика дека никон немало да ме сака, сите сакале млади, плус имам вишок кг заради што малку имав со држење диети проблем и немав време за вежбање, ми вика дебели грди и грозни никој не сака, немаш добро друштво, нема како да запознаеш нов, сите ќе ти бидат полоши и пак другарите ги спомнува..
     
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Да јади ла*на да му кажиш! Јас 120 кг имам, па немав проблем никогаш да си најдам ни дечко, ни без маж останав.
     
    На Sandrush12, teressa, oblace1 и 5 други им се допаѓа ова.
  13. TheLibra

    TheLibra Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Баба ми што е стара не мисли вака, ниту пак другата баба, мене ми е чудно како вака мислат, инаку неговиот татко му е од Д.Капија а мајка му од село во Валандово и таму сите роднини што ми ги спомнува му се такви како нив, и они биле супер јас не чинам
     
  14. TheLibra

    TheLibra Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Не сум на 120, туку малце сум здебелена бидејќи зезнав работа со едни диети, ама се менува и тоа.
    Ми викаше дека сите другари му викале што видел во мене, што и да кажам се во мене ја бара вината..
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Абе супер се, за овци пасење , оти поголем ментален капацитет од тоа немаат :D

    Баш ти чиниш. Ќе си завршиш факултет, ќе си најдиш работичка, ќе си шеткаш, ќе си патуваш по други држави, ќе си запознаваш различни луѓе, ќе видиш дека таквите ко него, се малку... Таквите ко тебе се повеќе, и ќе имаш огромен избор :hug:
     
    На Sandrush12, oblace1, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.
  16. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ти си за него премија, запамти го тоа.
    Ич да не ти е битно мислењето на ропаков и неговата неандртална фамилија. Врти нов лист од денес, бриши сељачаната од социјалните мрежи и ич не му кревај телефон.
    Ќе се смееш за ова еден ден, ама само ако сега постапиш правилно.
     
    На oblace1, Nausicaa, blackwave и 6 други им се допаѓа ова.
  17. Dr.Zzz

    Dr.Zzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2017
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    495
    Пол:
    Женски
    Девојче, доста ни објаснуваш каков е. Јасно ни е дека родителите му се заостанати, ама тој уште бетер е изгледа. Сите сме со тебе собери храбост и раскини му, те очекуваме со такви вести.
     
    На Sandrush12, Someonespecial, Girly90 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. TheLibra

    TheLibra Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Немам баш многу познати по другиве градови, имам само далечна роднина од Куманово, ама преселена во Германија и не сме се виделе.
    Некој повозрасни пријатели на моите ама тие се возрасни и немам со нив баш информации.
    Уште ми викаат вие во Скопје многу модерни изигравате, они се во Петровец заради баба му, дојдена заради работата на дедото на дм во Железара, инаку се од Д.Капија, ама некако така останале во Ск.
    Мислам дека за да го земат имотот на село се овде, ама што луге ќе беа па под дефолт тие во Д.Капија, Валандово и сл?
     
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Епа тебе не ти е неубаво да си со некој кој те навредува? па и другарка да ти е, да ти речи, што бара онај со тебе, ти грда си и дебела, треба да ја отераш у три лепе, не пак некој, со кој размислуваш за живот во иднина.
    Толку не се цениш?
    Нека не ти ја паѓа самодовербата. Така прават насилниците, ќе те направи да не се сакаш, да се осеќаш неспособна, па ќе те завладее и ќе те команда, да му го прајш ќефот после.. Па ко ќе дојди за ќотек, и фала ќе му речеш, оти крива ќе се осеќаш ти, дека ти си го 'предизвикала'. Па ќе те изолира од роднини и пријатели.
    Е така функционираат насилни врски и бракови. Затоа жените не си одат од насилниците, туку трпат. Оти се чувствуваат неспособни и сами.
     
    На Lolipop23, Sandrush12, blackwave и 6 други им се допаѓа ова.
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Прво не би рекла дека е трол. А и да е, бар разбирливо пишува. Но, сум сведок дека има вакви луѓе. Поготово во некои скопски села колку затуцани фамилии има, ја се чудев до пред некое време, но сега со секојдневно мешање со нив искрено не се чудам... Без навреда, не се сите такви, си има и нормални луѓе ама некои се стварно заглавени пред 5 века. Од дома се учени на истиве овие работи што ги пишува девојчето, раѓаат одма после средно, а некои уште у 4та, не ни довршуваат. За жал, се ова го има и тоа во големи размери.

    А ти, бегај и спаси се. Тука никаква иднина немаш. Се глеа дека си океј девојче ама полека овие ти го перат мозокот. Ваков ни 2 месеци не се трпи, не па 2 години. Било што било, на почеток може за да те придобие глумел, но толку е. Со овој само мајка на 3 деца на млади години, несреќна, неостварена во животот и фрустирана дека не си ги исполнила амбициите можеш да си. Инаку не верувам дека нешто добро би ти донел. Ваков конзерва тип и конзерва фамилија, што подалеку од тебе, тоа подобро.
     
    На Sandrush12, Someonespecial, Amellie13 и 2 други им се допаѓа ова.