1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му е поинтересно во врската, а воедно и мене?

Дискусија во 'Врски' започната од ice-cream, 13 март 2010.

 1. ice-cream

  ice-cream Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  Вака значи...Заедно сме 2-3 месеци, но мн ретко се гледаме, тој работи и учи во Ск. Сепак, тогаш кога ќе се видиме сакам да ни е најинтересно на свет, зошто потоа пак си оди Ск. Имам забележано по неговите разговори, дека му е смачено од женски, кои прават како ќе им каже дечкото, одат каде што ќе рече тој...општо кажано, сеедно им е што е и како е, се останува на него...ЈАс до сега се поставував така затоа што сакав да му удоволам и не сакав да се карам, ама очигледно сум згрешила....Тој треба да дојде следниов викенд, а воедно и денес му е роденден па тогаш ќе го слави со мене...Кажете ми, во тие 3 дена викенд, што да му направам, каде да го однесам (значи овој пат нема да е по негово), имам подарок купено, другото ми е по важно....и не само сега, општо, кажете ми работи интересни кои сте им ги приредиле или ви приредиле, да ни е на двајцата поинтересно....контролата ја земам во мои раце...мора да го направам едвај да го чека следниот пат :D п.с. сеуште сме немале односи,страв ми е :oops: Помагајте девојки итно е!!! :mrgreen:
   
 2. Gab4e22

  Gab4e22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Имав сличен проблем еден период, но после еден разговор со него сфатив дека најубаво е кога спонтано си течат работите, тогаш најубаво си поминувавме, секогаш кога планирав нешто никогаш не беше како планираното, се нешто ни излегуваше, бидејќи ќе го славите роденденот заедно, купи му торта во форма на срце, со свеќечки и сл. да биде изненадување :) или пак купи вино, некои чоколатца и љубовна порака која сама ќе ја напишеш или отидете на некое место на кое што и на двајцата вие е омилено...и не се оптеретувај премногу, доволно е да знае дека си тука секогаш за него и дека ти значи и недостига...
   
 3. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  lele ice-cream pa ti odma si se nalutila,brisete ja temata vikas :lol: pa pocekaj ke se najde nekoj da pise,denes nedela zenite sme zafateni so cistenje perenje i slicni stvari :lol:
  inaku moe mislenje e da se opustus da uzivas malce da ne se zamaras tolku so i kako ke bide koga ke dojde taku prepusti na momentot bidi spontana...gledas i sama deka ti rekol deka ne saka zenski koi sto non stop se trudat da mu ugodat i nemaat svoi zelbi i stavovi..zatoa ne bidi i ti takva..toa ne znaci deka treba da se karas so nego,tuku deka treba da bides svoja da ne se podvrgnuvas celo vreme na negovite zelbi i idei kaj da se ide i sto da se pravi..na masko ,mnogu cesto,kolku poveke se trudis da mu ugodis poveke ke se pravi vazen,kolku si ti poopustena i nezainteresirana,toj tolku poveke trca po tebe :D
  a inaku sto da pravite za da vi bide interesno toa najdobro mozes sama da si odgovoris,zavisi dali ste po ludi zurki ili sedenki doma,dali ste po disca ili po kafani i sl. :D
  mozes ako imas kade da mu priredis romanticna vecera,so sveki vino prijatna muzika t.s atmosfera za galenje i mazene. ;)
  ili pak da go odneses na zurkanje u tvojot omilen lokal(kafic,disco ili slicno) i da se podraspolozite so nekoja caska....ili ako ima nekoe mesto vo tvojot grad kade sto e ubavo priroda ili ima pogled ubav da otidete,ili si napravite nekoj piknik..itn..ako mi tekne use nesto ke ti pisam ;)
   
 4. ice-cream

  ice-cream Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  HХАхахаха не се налутив, само си помислив дека можеби има друга слична тема, и можеби претерувам за некои работи :oops: Како и да е, ви благодарам премногу на сите...ќе се обидам да сум своја и ќе си го направам најубав викендот 8) кисовии
   
 5. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Што да се прави кога врската станува монотона?

  Развесели ја :lol:
  Прави работи кои не се ги правела до сега,монотонијата се јавува обично кај подолгите врски,кога чувствата се измешани и незнаеш дали си со него од навика или затоа што го сакаш.
  А, ако се јави во кратка врска, тогаш не е нешто во ред-нема емоции и очекуван резултат е дека кај и да е, некој од „двете голупчиња“,најчесто оној со послаби живци -ќе збрише.
  А после на „Фемина“ повредениот ќе отвори по којзнае кој пат тема „Помоооооош!!!“, „Хееееелп“ и слично. |(
   
 6. RockyAngel

  RockyAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  6
  Што да се прави кога врската станува монотона?

  па ќе да е долга 11 месеци.. ако го рачунаме за долга тогаш е долга. :) не знам во последно време не сме излегле никаде... се сме или или кај мене дома или кај него... и некако е веќе е тоа па тоа цело време...
   
 7. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Што да се прави кога врската станува монотона?

  Менувајте навики,немора секогаш да сте сами, ваљда имате друштво.
  А 11 месеци и не е некој којзнае колку долг период за создавање на монотонија.
  Можда е поради времето,беше ладно и сите некако зимно време сме мрзливи,ама ако тоа продолжи и сега,веќе нешто не штима. :?:
   
 8. RockyAngel

  RockyAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  6
  Што да се прави кога врската станува монотона?

  хахаха може да е до времето :D март е женски месец ист е како нас женските променлив.... :$ абе тоа е колоквиуми полагам од понеделник он уморен од работа .... ;)
   
 9. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  затворете се в соба и играјте тонч. на секој тонч минус едно парче облека да видиш после како се разбива монотонија :lol:
  купете шлаг пена и напрајте си цуцулки по телото па отстранувајте си ги :P
  со маркер напиши му на грбот нешто и натерај го да прочита ако успее ќе му го оствариш напишаното :D
  ми текнуваат и други идеи али зависи од вашата блискост :tmi: ако сакаш кажи ќе припишам :lol: :lol: :lol:
   
  На Kitten и RockyAngel им се допаѓа ова.
 10. BlackSwan070

  BlackSwan070 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  3
  Еј дај кажи некој друг овие прејаки се..хихи :D :lol: