1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да останеме здрави, среќни и присебни за време на карантин?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Doozy, 15 март 2020.

  1. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    Луѓе, ако го постирам ова во „интересни групи на фејсбук“ мислам дека никој нема да го прочита, бидејќи темата не е активна веќе со години, а мислам дека вам убаво ќе ви дојде :).
    https://www.facebook.com/CarlLBradbury

    Лично јас сум му ги гледала само prank видеата, каде што им пишува на непознати луѓе lyrics од некои песни, притоа искористувајќи го нивното име. Некои ќе сфатат, повеќето не...:lol:

    Има многу вакви видеа наназад, можеби сте сретнале негово видео порано случајно на фејсбук, имаше период пред некоја година кога постојано ми се појавуваа неговите видеа преку други групи, па така и го открив.

    Се надевам ќе му се допадне некому :D.
     
    Последна измена: 28 март 2020
  2. Asja

    Asja Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.110
    Пол:
    Женски
    Дечки,дали воопшто излегувате на кратко барем?Мислам на прошетки,во природа негде,на чист воздух.. Се мислев утре да пешачам малку покрај Кејот,барем на пола саат.. што мислите?
     
    На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
  4. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Каква маска за лице ставаш ?
     
  5. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    Од Балеа sheet маските Aqua и Beauty effect секогаш имам на залиха. Последно купив едни корејски со кокос, беа на промоција во ДМ. Од sheet маските ставам 1 до 2 пати неделно. Два пати месечно ставам трака за црнките на носот или црна peel off маска.
     
  6. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Јас излегувам. Скоро секој ден пешачам по еден час.
     
  7. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.225
    Пол:
    Женски
    на кеј има голема фрекфенција на луѓе јас не би пешачела таму :)
     
  8. тп18

    тп18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    252
    Не. Никаде не излегувам. Мислам дека така ќе терам додека не се промени ситуацијата. Не знам. Можеби и не
     
  9. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    5.289
    Пол:
    Женски
    Да. Нема врска ако не си во гужва, јас пешачам покрај езеро, никој нема во моја близина, иако има луѓе, сите сме раздалечени ептен, 10 метри минимум.
     
    На Feminka192 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
  11. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Да. Излегувам на кратки прошетки, особено ако има сонце. Добро ми влијаат сончевите зраци, и многу пати е истакнато колку е важно тоа за имунитетот. Ај па ако не да се затвориме дома и да не излеземе два месеци, не корона ама други болештини ќе закачиме.
    Освен тоа, секој ден одам до супермаркет или до трафика по цигари, така што сакала или не, излегувам. :)
    Сакам да кажам, ништо страшно не е ако излезеш на воздух. Важното е да не си во гужва.
     
    На Herrera, Bitter-Sweet, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
  12. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Едвај чекам ова да заврши.
    Едвај.

    Еве ме моментално симнувам Симс, и читам веќе шеста или седма книга откако почна ова, не ни знам колку сезони на разни серии и рандом филмови изгледав периодов.
    А не сум ни цело време затворена, работам.

    Се трудам максимално да ги почитувам сите мерки, и во процесот на почитување да не ми се распадне кожата на дланките од миење на најмалку пола саат и мачкање гелови за дезинфекција.

    И секоја комуникација со кого било почнува со:
    Кај вас како е со вирусов?
    На работа си или од дома?
    Имате заболени во градот?

    Аман веќе.

    Мислам дека клучното во останување присебен е лимитирање на колку информации за вирусот примаме во денот. Јас ја чекам официјалната бројка околу пладне, па после уште еднаш приквечер проверувам каква е генералната состојба и дали има некакви нови мерки.
    Првите денови се опседнував со вирусов и постојано читав, што влијаеше катастрофално за мене и ми се вратија паничните напади и тахикардии. Сега некако функционирам.
     
    На prominent и P.S.love им се допаѓа ова.