1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да продолжам понатаму?

Дискусија во 'Разделби' започната од RebeKah, 24 јуни 2012.

  1. Se za nea

    Se za nea Активен член

    Се зачлени на:
    3 март 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Devojki sakam da ve prasham nesto kako sovet oti premnogu sum zbunet nez dali da prodolzam da se boram za nea ili da ja pushtam po tocno dali vredi moze nee mesto ama nov sum.

    Se zapocna od edno golemo drugarstvo bevme drugari 3godini potoa jas nesvesno se zatreskav vo nea
    Potoa za edna proslava ednostavno se desi sto se desi jas i ona pocnavme da se gledame
    Odma toa premina vo seriozna vrska
    Sto odvaj cekav da se desi se si ideshe normalno se poznavavme nemavme potreba da se prepravame ama bash za nishto se beshe ok.
    Sexot na pocetokot lud i ne zaboraven ali se beshe ok dodeka ne dojdene do tocka kade ona si zavrshuva rab i togas morashe jas za brzo da zavrsham ili da prekineme jas si velam aj so toa mozam da se nosam ok nee problem.
    Potoa se sto ona ke napraveshe beshe ok a jas koga ke go napravev toa ne beshe ok za bilo shto
    Dodeka ne bevme vo vrska se pieshe shetashe skitashe bezmerka.
    A vo vrska se pocna da stanuva problem zosto tolku se troshi za izlevanje zoshto se troshi za setanje
    Velam ajde i toa neka bide.
    Problem stanaa i drugarite ajde i toa pomalku druzbi
    A dokolku od moja strana nemashe zabrana za nisto se trudev so se da i udovolam i da ja pravam srekjna i zadovolna nemavme problem so doverba
    Iako jas sum vo stranstvo nemavme nikoash problem so doverbata
    Ednostavno se pravev da i udovolam dali vikendi dali podaroci dali sopstveno zrtvuvanne za rab shto ne gi sakam samo ona da bide srekjna na nishto ne i zameruvav a dokloku ona na se znam deka ne trebash da i dopushtam ama i dopushtiv j.b.g
    Se odeshe dobro do 8 ili 9 meseci.
    Poto pocna da mi kazuva deka pocnalo da i smeta moeto preku merno vnimanie shto sum i go daval i iskazuvanje na ljubov i kako toa na nacinot sto sme ja zapocnale vrskata deka jas sum bil zaljuben vo nea i deka normalno sum ja sakal povekje od kolku mene taa i bla bla...
    Odevme na vikendi samo da ne i bide monoton sexot i stvarno kade i da bevme se beshe po ubavo i ok
    Koga ke se skaravme i smetashe zosto sum odel po nea i zosto baram objasnuvanje oti znaesh da se naluti i da si zamine so toa mi vikashe deka sum bil manijak
    Koga ke se skaravme znaeshe da se dera da kazuva sekakvi zborovi jas taduri i vo karanicite sum gi biral zborovite
    Na kraj p za nova godi koga ni bishe godishnina na krajot od nokjta koga dojde vreme za doma da se ide tipkata mi vikam sakam doma da si idam ne mozam da te gledam pijan kao da sum bil mortus a ustvari bev raspolozen i shto se zezav i jadev gomna i smetalo i rece sakam doma
    Mene mi pukna filmot vekje i ja oterav p.m
    Potoa ustata vecer mi padna zal i krivo pa i dzvonev ne sakash da mi krene otidov do kaj nea do doma i tropnav na dzamot i ona izleze celata besna poludena od nervoza zoshto sum i tropnal na dzamot i stana tolku golema karanica shto se si iznakazavme
    Dali vredi da se boram ili ne
    A problemot kaj mene bil od nejzina strana kao mn sum piel troshel ama toa pienje e ednash vo tri meseci zoshto samo togash sum doma
     
  2. mar023

    mar023 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2016
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека премногу си ја разгалил и дека премногу и се посветуваш а кај нас женските не ни треба така, кога некој ни посветува внимание го нарекуваме лигуш папучар а доколку тој е ладен ние сме заинтересирани за него. Затоа според мене олабави ситуација кога ќе види дека те нема и тоа како ќе те бара. И од што си почнал се да и удоволуваш затоа и таква станала и почнала за се да се лути. Ова е мое мислење позз
     
    На DrMTR, Stark, Se za nea и 1 друга личност им се допаѓа ова.