1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да раскинам ?

Дискусија во 'Разделби' започната од sugar.kiki, 15 јуни 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Прво не Јуле, Џули :) ..Вака тогаш ако е друга причината остави некое време и оди на одмор..Таму можеби ќе се сменат работите се надевам на подобро..Ќе размислиш убаво тогаш и ќе видиш дали уште чувствуваш нешто или не..Па и откако ќе се вратите, едноставно дај си шанса.А ако осетиш дека навистина веќе не е тоа тоа тогаш по враќањето ќе си седнеш и ќе му кажеш искрено се. Не очекувај тек така лесно дека ќе те остави и дека лесно ќе помине ама ако решиш цврсто дека на оваа врска треба да и се стави крај подобро со време и да дојде до тоа.Со среќа па извести што ќе се случи :)
     
  2. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    хехе ок џули сори ;) иначе фала за советов и ке ве известам кога ке се вратам... мада може таму убаво ке ми биде со него ама кога ке се вратам пак и кога ке го видам другарот на брат ми е тогаш... :inlove: :tmi:
    а се надевам дека на одмор додека ке бидам со дечко ми нема да ме убива мислата на другиов :| се надевам дека нема да мислам на него додеека сум со дечко ми... :worried:
     
  3. sugar.kiki

    sugar.kiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    3
    Хелоу,јас пак да пишам по подолго време...ја отворив темава тогаш кога ми беше најтешко и кога ми требаше совет.Сакам да ви кажам дека мојот проблем скоро целосно се реши.Врската ни беше добра,но пак имавме кавга,овој пат без насилство,само со викање и навреди...овој пат и јас не изостанав :P
    Се искаравме,и кога ја смиривме топката јас реков дека сакам да се разделиме,му посакав се најдобро и баш како што рековте мили мои ПОЧНА ДА МОЛИ!!! Како мало дете молеше,а не е мал :D 2 часа не беа доволни и се разделивме.Отидов на одмор со другарки 5-6 дена и уште вториот ден ми ѕвона...ѕвонеше секој ден ама ништо.Поминаа 2 недели и направивме муабет,во тие две недели видов човек кој сфатил дека нешто изгубил,кој ме барал насекаде,прашувал насекаде,а јас не бев тука :lol:
    Правевме муабет пред два дена...маратонски муабет од 4 часа,ама смирено,без нервози,без викање,со цвеќе за извини.Не му беше прв пат да заплаче пред мене,но сега видов дека солзите болеле повеќе отколку мене се друго.Се смиривме и еве два дена за сега сме супер....се надевам дека вака и ќе продолжиме :) На вас сите форумџики ви благодарам за советите :*
    За сите вас еве од искуство ви кажувам дека од искрен муабет за една врска нема ништо поубаво.
     
  4. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Да, така сега мислиш, ама кога по 5 месечна врска се осудил да крене рака на тебе....за понатаму не знам што те очекува. Не утре или по 1 недела ама по 1 месец сигурно. Може да звучи заостанато ама таквите никогаш не се менуваат, верувај ми. Што побрзо раскинеш тоа подобро за тебе. Ако не прекинеш сега после многу повеќе ке се каеш. Знам многу слични приказни и ниедна не завршила среќно. Може звучи грубо ама тоа е вистината. Сепак ти си знаеш и ти си таа која ке одлучи, јас само ти го кажувам моето мислење. Па што и да одлучиш, среќно! :)
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  5. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    јас женски му раскинав на мојот сега сум срекна што сум сингл :) во потрага сум по нешто ново и повредно... ;) позз и ве сакам сите :*
     
  6. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    jaс додека да ви дадам совет вие сте испораскинале и сте живнале пак .. :D :D
    иначе со среќа на сите, само пазете што правите во иднина да не летат и глави :!:
     
  7. Gizelle

    Gizelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Како да му раскинам!?

    Во врска сум 11 месеци и 2 недели. Пред едно 6 месеци пробав да прекинам, ама се смиривме затоа што молеше, плачеше, замараше со пораки итн.. Секој момент очекував повик од амбуланта! :tmi:
    Мојата причина беше пошо ми се здосади, а и уште не сум за сериозни врски. Сега неможам јас да му раскинам, поради неговата реакција. Којзнае што ќе му биде овој пат. Ми треба помош за да го натерам ТОЈ да ми раскине. Идеи? :rofl: :rofl:
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Како да му раскинам!?

    Кажи му дека не ти даваат мама и тато да одиш со него!
    Абре девојче животот е убав, ако несакаш нешто како може со сила да биде. Не се и не го филмај туку едноставно расчисти си.
     
  9. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Како да му раскинам!?

    Искрено ако некој сака да си наштети не го кажува јавно тоа го прави без да знае никој. Мислам дека треба искрено да разговараш со него да му кажеш дека не си за сериозна врска дека сакаш со побрзо темпо да го живееш живото итн... Незнам што си чекала до сега и не си му раскинала, сега уште потешко ќе му биде колку повеќе време поминува се потешко ќе биде реши си го проблемот навреме да не навлегуваш во доплонителни проблеми, а најлесно за да се задржи некој вика ќе си направи нешто секој без секого може така да не верувај во тоа многу. Тој фактичи на тоа те држи, денес никој со сила не може да го држи.
     
  10. happynessss

    happynessss Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    18
    Како да му раскинам!?

    Gizelle мила, пред три дена незнаеш што поклон да му купиш, сега незнаеш како да му раскинеш, а знаеш ли со сигурност што сакаш ?
     
    На eemmiilliijjaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Како да му раскинам!?

    Леле тема за што?? Како да му раскинела, нејќам со тебе и чао пријатно, а не уште 6 месеци се думаш како да му раскинеш, па ако е лабилна личност нека се фрли и под воз.

    А иначе за поклон што се одлучи? Најубаво да му раскинеш за годишнината, поубав поклон здравје !
     
    На eemmiilliijjaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Како да му раскинам!?

    Сакам друг дечко не замарај повеќе и готово.
     
    На eemmiilliijjaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Како да му раскинам!?

    Убаво ти кажуваат другите феминки,ако не сакаш не сакаш цао пријатно...со сила убавина не бидува,и не се замарај.
    на наједноставен начин и без комплицирање,така е најдобро,ПРОВЕРЕНО.кажи му директно и не потпаѓај под такви изговори ќе се убијам,ќе си наштетам,како да не,така се прават тие само.
     
    На eemmiilliijjaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Како да му раскинам!?

    Девојко, мислам дека пред се` треба да бидеш искрена со него.
    Да го седнеш и да му свртиш убав, здрав муабет, да му го образложиш тоа што ќе му го кажеш и да му дадеш јасно до знаење дека ти повеќе не сакаш ништо со него.
    Одбирај зборови и начин на кој што ќе му го соопштиш истото, мене ми требаа некаде околу три месеци за да му раскинам на тогашниот дечко, спремав говори по дома, но кога дојде тој момент заборавив на сите тие глупости, само ја отворив душата и дозволив се` што мислев да излезе од мене. Не очекував дека толку добро ќе го прифати кажаното, но ете, сфатил типот уште од дамна дека нешто не иде како што треба. Верувам дека и твојот сфатил, а исто така верувам и дека не се работи за толку нестабилна личност.
    За мене тие луѓе, краловите на драмата се неподносливи, повеќе се јаки на зборови отколку на дела. Може ќе слушаш разни муабети првите неколку дена, ама потоа ќе олади. Сигурна сум и затоа мислам дека за таа работа не треба воопшто да се грижиш, ни прв ни последен оставен на светов.

    Само храбро, со среќа. :)
     
  15. Gizelle

    Gizelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Како да му раскинам!?

    Само да ве известам дека немав храброст да му раскинам, па малце ќе мамам.. Му побарав пауза и не планирам да се смирам. Не реагираше многу страшно, само малку се лигавеше. :lol:
    Фала за советите :)
     
  16. Gizelle

    Gizelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Како да му раскинам!?

    Инаку 2 другарки сме под исто име, и едната тема е за неа, а другата тема е за мене :)
     
  17. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Како да му раскинам!?

    Епа ете така директно. Ќе плаче, ќе моли, и ќе му помине. Искрено ( од искуство зборам) не паѓај на такви евтини финти, верувај кога ќе сфати дека не може да те врати со плачење и ѕвилење и мрмкање - ќе си најде друга. Ако не ти е убаво, чао, пријатно, и за друг пат за да не се најдеш во такви драми, ако си знаеш дека не сакаш сериозна врска - ќе му кажеш на човекот до тебе гласно и јас, да си знае и да не си прави фантазии.
     
  18. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Како да му раскинам!?

    Еј не те сакам појќе. Ама не плачи. Види ме. Грда сум (ќе мораш да лажеш :P ). Поуба ќе си најдеш (овде можеби лажеш, а можеби и не). Чао.! :*
    Евентуално гушни го за крај. Ама само ако многу плаче или ти побара. Со среќа. :)
     
  19. eqagirl

    eqagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Како да му раскинам ?

    Вака , сакам да му раскинам но незнам како...имаме раскинувано многу пати и смирувано..излезе едно момче во кое се заљубив и веќе се мував сонего и ептен ќе сум среќна ако сум со него.ако може да ми дадете некој прелог како да му кажам детето ќе ме почека неколку дена само ми рече , дајте некој предлог песни или некои реченици некои совети , но не да е многу директно..фала многу !! :)
     
    На frozenheart му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Како да му раскинам ?

    Мислам дека треба да бидеш директна и јасна во намерата, а не да околишаш како "киша око Крагујевца".
    Штом не сакаш да бидеш со него кажи му го тоа!
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.