1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да раскинам ?

Дискусија во 'Разделби' започната од sugar.kiki, 15 јуни 2010.

  1. Elichkaa123

    Elichkaa123 Нов член

    Се зачлени на:
    22 јули 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    како да му раскинам?

    И јас мислам како Cvekjence
     
  2. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    како да му раскинам?

    Elissa напиша:
    kafee напиша:
    .. Имам дечко скоро година, ама врската веќе не ни е тоа што беше, јас како најголема глупача прифатив и неверство и пцовки, терор врз мене.. Некако ни се смири ситуацијата ама сега пак почнува со пцовки и навредувања.ми тврди дека ме сака, се обидов 3 пати да му раскинам ама неуспешно, ќе пушти солзи, ќе ме убеди дека ќе се смени и пак почнува после ден -два..
    Го сакам, ама после се неможам веќе.. Кажете ми како да му раскинам без да ми направи нешто..или пак да ми почне да плаче, ПОМОГНЕТЕ ВЕ МОЛАМ

    Едноставно ЈАСНО кажи му дека повеќе не сакаш да бидеш со него. Дека заслужуваш некој подобар. Крај!!!
    - ич да не се нервираш и не дозволувај да те манипулира со солзи. Нека оди дома нека пцуе и нека прави терор. Ти не си ништо должна да го трпиш, а тек рачунај да си во брак со таков некој, ужас.Бегај со време.

    Од што те сака дури и те малтретира.Се сложувам со Елисса, јасно и гласно ,НЕ сакам да бидам повеќе со тебе.
    Пак ќе поплаче ама не паѓај на тоа, затоа што ти ја знае слабата точка.
    Ако се плашиш дека ќе ти направи нешто запознај ги твоите родители со случајот, секогаш ќе ти помогнат.
    Еве си во љубовни проблеми и совети мислам дека доволно ти кажавме.
     
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    како да му раскинам?

    Абе во сите теми истото го пишуваат, па не сме различни овде или бараат повеќе внимание.
     
  4. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    како да му раскинам?

    Не разбирам зошто ова е тешко. Зар мислете дека ако нешто не иде како што треба другата страна не насетува. Па ќе плачел па незнам што.... Дај те молам ке те смене ко чорап :D
    се извинувам за искреноста
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lilith303

    Lilith303 Нов член

    Се зачлени на:
    5 август 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    како да му раскинам?

    па ќе го седнеш и ќе му речеш “Слушај. Меѓу нас е готово затоа што ти си најсебичното суштество што сум го сретнала. И НЕ ПЛАЧИ КО ПИЧКА!“ и најди си друг, за да не го мислиш многу овој.
     
  6. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    како да му раскинам?

    Тој да те сакал искрено до сеа ќе се обидел да се смени ама очигледно е дека таквите не се менуваат.
    Па не си ти најдена на улица за некој да те пцува и повредува. Фино лепо ќе му кажеш дека заслужуваш нешто подобро и готово. Па тој нека рика ако сака шо, ќе го видиш по 2 дена со некоја друга под рака.
     
  7. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    како да му раскинам?

    Како да му раскинеш? Ќе си симнеш апликација.
     
  8. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    како да му раскинам?

    Хахаххах Царица. :*
     
  9. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    како да му раскинам?

    Јас мислам дека кога не сакаш некого е најлесна работа раскинувањето. Едноставно ке му кажеш дека не иде, дека ете сте дошле до таму каде што ти не гледаш дека има спас за вашата врска.
    Не е лесно знам, жал ти е можеби ама помисли прво на твоја среќа и расчисти. Ќе видиш време лечи све и ќе ти помине, а он колку и да те мрази и пцуе и моли и плаче после некое време ке те почитува повеќе заради тоа што си била искрена со него..
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    како да му раскинам?

    Не можам повеќе да се согласам со ова. Јас мислам дека сите кои користат изговори поради кои не можат да раскинат, длабоко во себе имаат чувства за оној до нив, само не сакаат да си признаат.
     
  11. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    како да му раскинам?

    Какво бре прашање, како да му раскинам?
    Едноставно, не сакам повеќе да бидам со тебе и КРАЈ.
    Животот оди понатаму.
     
  12. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Ловели тоа зависи од карактерот на човекот, јас не прифаќам кукавички начин на раскинување, бегање од реалноста, варање, па карање за глупости или да речеме наоѓање изговор само за да се скараш за после речеш ете од глупа причина раскинавме.
    Јас сакам и практикувам да седнам прво со себеси и да размислам, дали е ова тоа што го сакам, што ке биде ако раскинеме и дали нешто ке се смени ако останеме заедно. И тогаш сакам да седнам како човек и да речам еј вака и вака се чуствувам, нешто не иде, проблемот е овој или проблемот е во тебе или во мене.
    Не викам дека е лесно ама не сакам кукавици што не знаат да се сносат со проблемите
     
    На exoticgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Пред да раскинете со некого седнете и размислете дали е тоа навистина тоа што го сакате и која е причината за тоа. Ако нема причина голема е веројатноста по кратко време да сфатите дека сте згрешиле. Ако има кажете ја отворено и крај, без изневерувања и повредувања за џабе. Има луѓе кои не заслужуваат.
     
  14. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Ако се работи за кратка врска полесно е некако,но доколку е врска од подолг период е потешко.Најлошо во ваквите врски е одма да се раскине зошто понекогаш фаќа монотонија,желба за нешто ново,но и страв од загуба за старото.Најдобро е да се размисли со ладна глава,ако се работи за некој кој го сакате,борете се не дозволувајте монотонијата да ви ја расипе врската,вметнете нешто ново,доколку и тогаш не оди најдобро е да се раскине и да не се повредува другиот.
     
  15. katestojkoska13

    katestojkoska13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    18
    :^) Имам врска скоро 1 недела , вотаа недела само 1 се имаме видено ко се фативме од тогаш не е дојден па ни на фејсбук не ми пишува, ни на тел. не ми се јавува ! Незнам што да правам ве молам помогнете ми дали да му раскинам ?????? И првото те сакам не ми го каза влице туку на фејсбукк. И само ми се правда дека имал за учење морал да учи неможел да дојди ....... совет ве молам !!!!!!!!! :clap: :( :clap: :( :clap: :( :clap: :(
     
  16. kafee

    kafee Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    Ти за 2недели го засака? :)
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Хахахаха леле извини не се смејам на тебе, но дечкото добро глуми. Не може да те сака за 1 недела. Ја бар на верувам во тоа. Не го барај, и избриши го од фб и тоа ти е крај. :lol:
     
  18. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Јас викам да му раскинеш и тоа и ти преку фб како он таму што знае да вика те сакам ;) И раскини дур е време, сега ова е само почетна еуфорија, кај него се глеа дека ке му стане досадно, но ти раскини за да не се заљубиш... А после ќе трча по тебе, тоа да си знаеш, но шуткај го 2-3 недели пред да почнеш пак. Ако пак веќе му се здосадило од тебе оваа недела дур сте иделе, нема да те побара воопшто.
    Ова ти е само опција, ти кажувам после неа како ќе биде, па сеа види тебе што ти одговара.
     
  19. smeshkaa

    smeshkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    здраво , за прв пат ви се обраќам за совет , со дечко ми сме заедно веќе 5 ипол месеци досега немавме некои прoблеми во врската, но од септември јас започнувам на воена академија и че бидам во интернат 24/7 и сметам дека би било себично од моја страна да бидеме заедно, а да не можеме да се гледаме и да му преставувам пречка за да продолжи понатаму, а и потребно ми е целото внимание барем на почеток да ми биде посветено кон студирањето и вежбите.Разговаравме и се договоривме да прекинеме, но он секој ден по 10 пати најмалку ми се јавува, ако не кренам ќе ми пише порака , излези во маало кај тебе сум и веќе така е 10 дена.Уште од самиот почеток знаеше дека така ќе биде и сега баш кога ми остануваат уште неколку дена, он ми кажува дека ме сака, можеби и јас него го сакам, но ова ми е животна желба и најмногу што сакам во животот да успеам во таа професија, како да му кажам дека веќе несакам ни да контактирам со него, а да не го повредам ? ( ако постои такво нешто :(:(:()
     
  20. zabec

    zabec Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2014
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    357
    Мислам дека е невозможно а да не го повредиш. Чим е веќе направен муабетот, единствено што ти останува е да му го повториш тоа ама можеби на малку поцврст и порешителен начин.