1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да раскинам ?

Дискусија во 'Разделби' започната од sugar.kiki, 15 јуни 2010.

  1. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    @Canay а што мислеше ти? Дека цел живот ќе биде едно та исто? Епа нема. Врските се составени од периоди и различни етапи, гушкање, цмиздрење и лигавење не може да има цел живот.
    Ако веќе одите кон "позрела" етапа тоа е супер и сосема нормална. Не очекувај цел живот некој пораки да ти пишува и да ти се лигави.
     
  2. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Kako mislis izmenet ? Vo koja smisla ? Objasni poveke za da mozeme podobro da te sovetuvame...ako se raboti za sms porakite sto veke mozebi ne gi dobivas cesto kako na pocetokot togas normalno e i ne e nisto strasno
     
  3. oblando

    oblando Активен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2015
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    446
    Отвореното раскинување во директен разговор е најдобра и најчесна работа според мене.
    Во исто време и една од најтешките одлуки што ке ги донесеме во нашито живот до тогаш.
    Како ке прифати, дали ке се расплаче, која сцена ке се случи, какви зборови кон мене ке упати, колку ке се навреди...еееееее.
    Ми се чини дека дупло полесно ми било да поминам тежок испит или пак интервју за работа од колку тоа.
    Но, кога ке помине совеста ви е чиста а од тоа нема ништо по ок.
     
    На VladeMila му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Canay

    Canay Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Izmenet vo smislan ne e veke poranesniot, stom se uklucuvam na fb toj se isklucuva toa sekogas go praj i koga konecno ke mu pisam za 20 tina minutki se iskl so izgovori baterija nemal bla bla, strav mi e da ne ispadnam bezobrazna ama navistina mi e tesko nz :/
     
  5. oblando

    oblando Активен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2015
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    446
    Јасно...
    И мене ми се има случено истото.
    Некаде на почетокот на една интернет врска бев исплашен од количината на внимание која што ја добивав од нејзе не сваќајки дека тоа е всушност вистинската работа.
    Да бидеш претерано обвиткан со нечие внимание е сон на многу особи кои знаат да ценат вистинска љубов.
    И така и треба да е.
    Но проблемот е што јас не планирав да одам толку далеку во таа врска, односно затоа што бев во брак се повлеков со време.
     
    На buba4e89 и VladeMila им се допаѓа ова.
  6. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Според кажаново се гледа дека дечкото те игнорира на некој начин, и мисли дека така ќе успее да се "отараси" од тебе на овој начин, оди и директно разговарај нека ти каже в лице што и да е, не вреди да седиш со скрстени раце и да се нервираш, да си го губиш времето со човек што немаш никаква иднина. Со сила убавина не бидува.
     
    На oblando му/ѝ се допаѓа ова.
  7. oblando

    oblando Активен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2015
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    446
    Баш така...
    А и времето минато во неизвесност и сомнеж е залудно нека си го замени што поскоро со продуктивно време во кое што ке си бара ново љубовче.
     
  8. Canay

    Canay Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Незнам како да постапам, тој е многу фин и добар ама незнам зошто дечково вака се однесува , дали треба да напрам нешто за да ми дам дозаење дека ја претерал а и плус тоа роденден ќе му биди за неколку дена :/
     
  9. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Ако си заљубена во друг,види се во него и разгоравај ама не да му пишиш преку порака оти тие се глупи работи.Подобро во живо кажи му ја вистината колко и да боли,сепак е вистина.А не да го лажеш и понатаму и тој повеќе ќе се затреска во тебе,и ти повеќе ќе сакаш да избегаш од него.Кажи му дека нема иднина вашата врска и дека осеќаш нешто спрема друго машко.Позз
     
  10. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Мислaм декa дoјде време првaвa врскa дa зaврши. :D Нaвистинa гo сaкaм, ми пoмaгaл вo мнoгу рaбoти, нo тие 10 минути еден oд друг ги нaпрaвивме 5 сaaти. Блиску сме, a тoлку дaлечни... Врскaвa се пoвеќе се сведувa нa фб пoрaки, a пoследен пaт кoгa сме изрaзиле љубoв еден кoн друг беше минатата неделa, кoгa дoјде нa 2 сaaти зaштo јaс предлoжив, кaкo и секoгaш (мнoгу реткo oдaм кaј негo, не знaм зoштo, нo секoгaш инсистирa кaј мене дa oди). Неделaвa дефинитивнo немa дa се видиме, гo бoлел врaтoт, a тoa знaчелo декa ќе нaстине. Следнaтa неделa плaнирaм дa се сретнaм сo негo нa крaткo и дa му кaжaм, не верувaм декa немa дa мoже и зa 10 минути дa гo мрдне гзoт oд пред PC. Сaмo штo уште не знaм кaкo дa му кaжaм, не сaкaм дa гo повредам пoсле се штo нaпрaвил зa мене. Звучи глупo, нo oд днo нa душa се нaдевaм декa глумел и декa чувствaтa кoн мене му oлaдиле. Јaс знaм декa леснo ќе гo пребoлaм, oднoснo немa ни дa имaм време зa пребoлувaње зaштo кучетo ми е oбврскa... Не знaм негo кaкo дa му oлеснaм зaштo имa пoвеќе слoбoднo време... :?:

    Извинете штo зaмaрaм сo детскиве глупoсти. :$
     
  11. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    девојки нова сум на фоумов но би сакала да побарам помош од вас.
    Имам 18 години и веќе една година сум во врска во која еден месец сме скарани па два смирени сега последно бевме скарани веќе 5 месеци и во пијана состојба се смиривме.Иако тоа јас не го сакам но немав срце влице да му кажам дека јас не сакам да бидам со него бидејки кога и да се скараме јас сум таја што вика дека сака крај,а тој е тој што цело време ми кажува колку многу ме сакал и дека никоја друга не би ја сакал како мене... Но ниту еден од неговите зборови не допира до мене.
    Кога и да пробувам да му се скарам цело време почнува да кажува како не сум ценела се што тој правел за мене, дека не сум била ни свесна што се би направил и сл. Ама што да правам кога не сакам да бидам со него ама не знам како да му објаснам
     
  12. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Што има да му објаснуваш кажи му дека не сакаш да си со него и пријатно
     
    На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
  13. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    јас би му кажала и тоа без око да ми трепни ама од ко че му кажам следува едно 30 мин зборување во кое тој си објаснува како не сум знаела што пропуштам дека никој немало да ги прај работите тој со ги праел за мене и јас за цело то време си чутам
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Кажи му и заминиси што има да ти објаснува. Речи чао доволно си ми објаснил
     
    На JustFun и AleksandraG им се допаѓа ова.
  15. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Александра кога се сака се се може девојче. Не барај изговори за нешто што навистина го сакаш ти, ако бараш изговори на ваков начин се ми се чини дека и ти длабоко не го посакуваш истото што го зборуваш овде.
    Едноставно пиши и стави крај, на крај имаш опција блок. Ќе тажи ќе преболи што е тука комплицирано?!
     
  16. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    раскинав веќе готово :D
     
  17. Daddy's Girl15

    Daddy's Girl15 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Девојки со дечко ми сме 2 ипол години воо врска и на почетокот беше се убаво но пред 6 месеци имаше период кога постојано се каравме и расправавме тој ме врегаше и пцуеше као да му беше сеедно дали ке излегуваме или не и јас само плачев и трпев се трудев да не раскинеме пошто премногу го сакав и послесе смени се јас почнав да се оладувам сдега како да не го сакам се осекам пред една недела се скаравме ме нарече курва, копеле после тоа ми се извинуваше а во мене не остана памет да се нервирам повеке само се караме не е ништо убаво и прекрасно веке јас суум оладена пробав да раскинам и овој ми плачеше како се ми погагал да се смиреме и се па озгора на тоа мене ме прави крива дека јас сум сакала да раскинеме дека не сум го сакала и ценела но ми треба помош и подршка сите ми викаат дека не е за менедека е прост и се а тоа е вистина и поннашање селјачко али кај ми бил паметот стварно незнам...и сеа коа го видам да плаче срцето ми се кине пошто јас сум причина зошто плаче се осекјам виновна и не можам да му раскинам немам срце го сожалувам едноставноа воопшто неми останаа чуства... ТОЈА Е 22 а јас 17 и тој ми вика јас никогаш нема да ти раскинам да видам до кога ке одиме , ми вели дека знаел дека го сожалувам но битно него муу било убаво тоа на шала ми го каажа демек и навистина незнам како да раскинам пробав со кавга не бидува ме моли пплаче замара а јас да раскинам имам грижа на совест заглавена су ми треба помош.;(;(;(;(и незнам дали ке згрешам ако раскинам но ништо не е убаво цело време гледам назад како било убаво и криво ми е а се оди на полошо и полошо и што е најтрагично сеа он почна да се понаша демек се ми попушта се да е по мое прави ми погагја а јас сум нрвозна ми се гади коа треба да искачам не сакам више ни Односи да имам ни ништо и сеа последниве денови се понаша подобро али џабе е се караме пак некогаш НЕМОЖАМ ВИШЕ!
     
  18. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Гордост имаш ти или слабо..Уште првата пат кога те нарекол ку*ва си требало да раскинеш и си задоцнила дури до сега,не знам јас кој дечко така си ја нарекува саканата.Ама ако сакаш уште да бидеш понижувана остани со него од жал,а ако сакаш да почнеш нов живот без него,остави го.Мада ти најубаво си знаеш ама со такво дете немаш иднина.
    Мисли на сите лоши зборови што ти ги кажал до сега и така најлесно ќе ти биде да раскинеш.
     
    На Maca_<3, H.VAGA, JustFun и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Со дечкото излагаме 4 месеци, веќе една недела јас го викам да излезиме не сака, секогаш наоѓа изговори, во саботата кажа дека недела е слободен и ќе сме пиеле убавезно кафе, му звонев на тел неделата не креваше на тел, многу ме повредува ситацијава, некако е оладен, како да му е сеедно, дали би било глупо да му раскинам преку порака, бидејќи 1 недела го викам да излезиме да позборуваме не сака.... само изговори........ очекувам ваши мислења
     
  20. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Пробај уште еднаш побарај го за да се видите, е ако не сака, преку телефон кажи му се' што мислиш. Крајно несериозно и глупаво од негова страна.
     
    На mace1 му/ѝ се допаѓа ова.