1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да раскинете по безболно- прв дел

Дискусија во 'Разделби' започната од AdoLf, 12 јуни 2011.

  1. danceniki

    danceniki Активен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    и јас имам долга врска 3 ипол години и сме имале криза и еве пак имаме јас чувстувам дека ми е само навика и премногу ме лади со тоа сто ме притиска за се него се што правам му е проблем дури и кога седам повеке време со другарки ме напнува за се јас сум била некултурна недоговорна сум сакала да бидам маското у врската а сум требала да го прасам прво него пред да одам некаде па ако он дозволи да одам да се договарам со другарките се мисли у дискотека на базен на кафе и слицно , сега размислувам дали да продолзиме го имавме тој муабет денес сме дошле мн пати до раскинуванје ама секогас ке почне да плаце као демек ке се сменело се ке се смени еден месец и после се по старо ,мислам дека ако се омазам за него дека нема да имаме добар зивот не иде усте од сега вие сто мислите ке го направам ли вистинскиот чекор ако раскинам икако да му казам штом спомнам раскинувнаје тој одма PLEASE HELP
     
  2. Anabelle

    Anabelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    458
    Откачи го, ако не го сакаш раскини!

    И кога ќе се свестите дека не постои безболно раскинување. Некого ќе го боли оти сеуште чувствува нешто, некого ќе го боли пошто ќе се осеќа како лош човек и тоа е тоа. Ништо неможе да се смени.

    Кога ќе приметите дека не ваља, пресечете одма. Секое оддолжување е зголемување на болката што следи.
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.