1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се задржи бракот после неверство?

Дискусија во 'Брак' започната од maca1987, 2 март 2011.

  1. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Потполно си во право. Но ете женски форум, гледам дека многумина застанаа да ја оправдаат жената, се каела, не знаела што прави и уште какви се други изговори. Да беше за маж сите ќе напишеа остави го, најдобро е да се разведете.
     
    На Bubish26, SummerGirl и hermosa им се допаѓа ова.
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Јас не би пробала да го задржам.
    И да сум го варала јас, и да ме варал он.
    Едноставно ќе сакам развод.Кој изневерил еднаш, ќе го направи тоа пак.Дали на истиот/та партнер/ка или не, ќе го направи.
    Ако е маж ми крив, нема да сакам да мислам по цели денови дали пак ќе го направи тоа, па да го мислам кај е што праи..пошто искрено црвот си јаде.Еднаш ако влезе во душа или во мозок ќе јаде цело време малце по малцe.
    Не би сакала таков живот да водам.И да имам деца и да немам, исто би постапила.
    Пошто бракот според мене не е шала.Ако веќе се венчам со некој (од љубов зборам) нема да го варам, зашто да си ја растурам среќата за некаква си авантура.
     
    На Bubish26, melissa, Mami3 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. macamaca24

    macamaca24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Ситуација: тазе верени, невестата во 4 месец бременост наоѓа кондоми и флажил таблети скриени од мажот. 100% неверство... Тој не признава вели не се негови... Мислење?
     
  4. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    ^Јас сместа би го оставила!
     
    На Brinetka, buba4e89, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.290
    Допаѓања:
    34.223
    Пол:
    Женски
    Ти си невестата или некоја друга е?Ако прашуваш за трета особа немам никакво мислење.
    Ако прашуваш за себеси сепак постои можноста да му ги подметнат, да ги купил ама се уште да не ги употребил, да ги купил за со тебе ама откако си изреагирала да излажал дека не се негови, за кондомите зборам бидејќи не знам што се флажил таблети, ќе прогуглам сега.
    Самото ова што си нашла кондоми не е доволна причина за да го оставиш или да се разведеш.

    Од три реченици, посебно не странци како нас на фемина, не може ништо да се заклучи.
     
  6. macamaca24

    macamaca24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Флажил се таблети за сексуално преносливи болести, кондоми во брак не се употребуваат во случајов
     
    На buba4e89 и gjoker4e им се допаѓа ова.
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Да го оставиш, да не помислуваш брак со таков кој ниту те сака, ниту те цени, ниту те почитува, плус во очи те лаже. Довербата е изгубена и нема враќање. А тој што еднаш те изневерил уште милион пати пак ќе те изневери. Подобро да бидеш самохрана мајка, отколку во токсичен брак. Не си го уништувај животот со такво ѓубре.
     
    На Brinetka, buba4e89, SunnyGirl2 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.486
    Допаѓања:
    8.281
    Пол:
    Женски
    Да се само кондоми би помислила дека или изневерува или има таква намера.Со таблети комлет изневерува сто проценти и не биди будала веднаш пакување куфери и правец судот за развод
     
    На TashSefton и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Тазе верени се. Уште полесно за да го остави.
     
    На buba4e89 и hermosa им се допаѓа ова.
  10. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.229
    Допаѓања:
    165.901
    Чекајте малку. Со кого живее младоженецов, дали можеби стварно не се негови ако дели дом со некого:?:
     
  11. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.290
    Допаѓања:
    34.223
    Пол:
    Женски
    Јас не би го оставила маж ми во случајов и да ме изневерил.
    Значи не може да го остави заради едни кондоми и флажил таблети. Прво треба да разговараат. Можеби човекот се уште не ги употребил иако имал намера. Можеби немале секс четири месеци и најпрво требало убаво околу тоа да разговараат, а не таа молчи, тој молчи и бара секс на страна. Ако се разведуваа сите за едно неверство, во случајов недокажано, сите ќе беа разведени, 99%.
    А жената кај трудна, не се знае хормоните какви и се, уште муабети од страна и фалат, посебно од типот остави го и разведи се. Нели прво се разговара па после се оди на брачно советување?
    Да не се лажеме, не е ни прв ни последен што изневерил бремена жена. Да бидеме реални еднаш засекогаш. Не велам дека е во ред да ја изневери ама мн често се случува, новонастаната ситуација е и за жената и мажот, со разговор не би дошло до таму, но ете сепак доаѓа. Да имаше некое стапче магија да залепи печат на чело на секој еден што изневерил над 90% ќе се со печат еднаш во животот.
    Може свекрвата ги подметнала. :lol:
     
    На tigrica92, Dust, Izaabella и 9 други им се допаѓа ова.
  12. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Супер за тебе, ако замижуваш пред неверствата на мажот ти за да си само во привиден брак.

    Има и такви кои не прифаќаат да бидат изманипулирани, изневерени и направени будали од таканаречените мажи само за да се во брак.

    Прво сами не се почитувате, со тоа што кажуваш дека и да те изневери мажот ти не би го оставила, а потоа барате други да ве почитуваат.
     
    На Belgin1, Brinetka, buba4e89 и 24 други им се допаѓа ова.
  13. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    разговор да ама кој нормален би признал? Џабе разговорот. Ама најдобар начин е во било кој случај тој што го нашол "доказот" да не прави излив на напади зашто така сигурно ќе добие одговор заснован на лага.
     
    На SunnyGirl2, Just.do.it и baby-star им се допаѓа ова.
  14. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.603
    Допаѓања:
    151.809
    Чекајте малце
    Ако купил флажил значи имал проблем со инфекција најчесто кандида
    Ако он имал инфекција би требало да ти ја пренесе и на тебе бидејки велиш односите се без кондом
    Ако си немала ти инфекција значи немал ни он и флажилот не се негови
    Кондомите може и за вас ги земал
    Може па осетил чешање и си земал флажил и кондоми за да не ти пренесе тебе
    Чекајте малце сте научиле одма развод
    Не бега разводот
     
    На buba4e89, Cka, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
  15. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.290
    Допаѓања:
    34.223
    Пол:
    Женски
    Како прво не ни знаеме дали воопшто биле отворени кондомите и флажилот ама ајде ќе ги разведуваме одма.

    Кога вие ќе најдете кондом и флажил разведувајте се одма по брза постапка, но не е убаво така и да советувате и да носите таков заклучок за развод на три прочитани реченици на форум.
     
    На fana, WildMk, pikabu5 и 6 други им се допаѓа ова.
  16. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Е ,ама ти :) Овде и на другите теми за брак главно даваат совети девојчиња што не се ни во брак а и прилично млади.Уште од одговорот ќе ги познаеш.Аууу да ме изневери ,правец суд и развод...Не викам дека не треба развод и дека е лесно да се премине преку неверство ама обично млади и кои не се во брак така скокаат , а не се ни свесни дека бракот а и разводот се доста сериозни работи за кои треба многу да се размислува и анализира.
    Не зборам конкретно за случајов туку општо за сите теми каде членки побарале вакви или слични совети.
     
    На MarijaMi90, Cka, Just.do.it и 14 други им се допаѓа ова.
  17. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.290
    Допаѓања:
    34.223
    Пол:
    Женски
    Точно, го приметив тоа ама не сакав да искоментирам бидејќи секако нема да сфатат, а не прифаќаат дека не сфатиле бидејќи не знаат како е некаде таму во иднината ама како и да е ќе сфатат и дознаат еден ден, кога веќе ти искоментира да си кажам и јас.
     
    На WildMk, AngIv, ALISA0000 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.486
    Допаѓања:
    8.281
    Пол:
    Женски
    Отпосле ми текна дека се верени ,и оф топик малку:мој бивш имаше кондоми во кола му најдов и не можев да бидам сигурна дали ме изневерувал сега тоа не е важно но ми остана во сеќавање
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.290
    Допаѓања:
    34.223
    Пол:
    Женски
    Ако решил некој да изневерува не му се потребни кондоми. Поголеми се шансите да изневерува доколку не му најдеш кондоми отколку доколку му најдеш. Човек што изневерува е претпазлив човек. Нема да му стојат кондомите на мегдан. Прво што ќе направи пред да влезе дома е да фрли се сомнително, да се истресе од влакна и да провери гаќите дали му се на лице облечени.
    Чист човек е сомнителен човек, а не човек со кондоми.
     
    На Cka, Осе, manako1 и 6 други им се допаѓа ова.
  20. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Може од кога е бремена немаат односи. А можеби тој во меѓувреме се швалерисувал без кондом и фатил некоја инфекција. Па затоа купил апчиња да се лечи и кондоми за следен пат.
    А ако имаат односи и во бременоста, не е лошо да се испита да не и пренел нешто.

    Да било така ќе и кажел. А не да негира дека не се негови.
    Носи негово дете во стомакот, а тој не може да се воздржи, па може да прави што сака, а она на тоа треба да замиже и да му прости.
    Која лудост. Тој што изневерува бремена жена не заслужува никогаш да си го види детето кога ќе се роди.

    Да, млада сум 23 год. имам, ама добро знам што никогаш не би простила, а тоа е неверство и насилство. Нема што јас да анализирам, да размислувам и да спасувам брак, кога тој не размислил пред да ме изневери. Тој ако не е свесен за сериозноста на бракот и си прави излети, зошто па јас да се правам слепа и будала во име на бракот?
     
    На Just.do.it, Bitter-Sweet, Bezimenka90 и 16 други им се допаѓа ова.