1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се задржи бракот после неверство?

Дискусија во 'Брак' започната од maca1987, 2 март 2011.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.310
    Пол:
    Женски
    Верувај и те како има лабилни луѓе,кои се простуваат и трпат дома заради децата после заради општеството и неверните поминуваат неказнето
     
    На Ace_kelaviot и WildMk им се допаѓа ова.
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Знам...за жал...
     
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.310
    Пол:
    Женски
    Поготово во затуцано општество како нашето ,епа и јас како тебе не одобрувам искреноста е пред се и најважна за градење однос но ако им чини да се несреќни нивни избор живот крај краева
     
    На Ace_kelaviot и WildMk им се допаѓа ова.
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    ... баш така...
    Секој најдобро си знае за себе.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.636
    Допаѓања:
    152.357
    Советот го дадов за моментално да не кажува
    Они и онака нема да останат заедно
     
  6. Pax

    Pax Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2022
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    815
    Пол:
    Женски
    Ау никако, после физичко изневерување за што да му давам шанса пак? За пак да го начука на некоја и мене во срце а тоа и така напукнато после да стане партали и распад од милион срчи.
    Ми се случило да простам неверство во врска и пак до истото се довело по некое време, така што неверен еднаш, неверен засекогаш мислам дека е, независно дали станува збор за љубовна врска пред или по брак.
     
    На KiT, Just.do.it, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. M99

    M99 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2023
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    26
    Zdravo pred nekoj meseci doznav deka mojot soprug se dopisuva so druga zena skoro 5 meseci dolgi razgovori po 5 casovi vo edna vecer no samo se dopisuval ne bile intimni..Posle sve toj se kajt sakat da ostanit so mene i so nasite deca no jas nemozam da pominam preku sve toa mnogu mie tesko depresivna stanav ;(
     
    На ИнаКа и Cvekarka им се допаѓа ова.
  8. nyny

    nyny Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2020
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    47
    разговарај со психолог
     
  9. Forca

    Forca Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2016
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.943
    Пол:
    Машки
    Ако било другарски допишувањето нема потреба да се грижите, но ако било вулгарно допишување како на hot line тогаш исто како да ве изневерил, можеби реално не физички, али во прва прилика ќе ве изневери со таа личност, тоа е жалното во машката природа кога едно машко ќе си зацрта нешто особено да ,,освои" некоја жена, тоа и ќе проба да го направи, се разбира ако има feedback и ќе успее, али обидот за изневерувањe е исто како да е изневерено. :(
     
    На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
  10. M99

    M99 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2023
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    26
    Nikakvo drugarstvo emotivno dopisuvanje spodeluvanje pesni iskazuvanje zelba za seks od negova strana posebno giftovi so guskanje de srcinja de rasplakani emoji
     
  11. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.135
    Допаѓања:
    33.010
    Пол:
    Женски
    Шо ти сменува дали биле интимни или не? ПЕТ МЕСЕЦИ се допишувале, не 5 минути па да најдеш "оправдување".
     
    На ZAHRA, Feminka22, 1209 и 5 други им се допаѓа ова.
  12. M99

    M99 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2023
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    26
    Znamm ;(
     
  13. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.135
    Допаѓања:
    33.010
    Пол:
    Женски
    Не сфатив дали сакаш да се разделиш од него или сакаш да преминеш покрај се и да продолжите понатаму?
     
  14. M99

    M99 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2023
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    26
    Jas nemozam da preminam preku sve ednostavno nemozam tesko mie me bolit i plus citav sms kolku emotivno mu pisuvase ama mie zal za decata samo tolku..
     
  15. Cvekarka

    Cvekarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2023
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    670
    Пол:
    Женски
    Jas pred 4-5 godini pocnav da sumjam deka me izneveruva so edna maserka.Ostanuvase na toa deka se samo drugari,deka ona ima decko I deka on I so nego se znae.Pominuvase vreme I jas gledam vo tel deka on seuste se dopisuva so nea na nekolku pati ke mi kazese televizor I nosel do doma,bil kaj nea seder so majkai,odese kaj nea vo dukan,se gledaa I dopisuvaa ne celo vreme ama na sekojdva tri dena.I cudnoto e vo toa sto on ova mi go kazuvase I nisto ne kriese od mene.Znaev deka se druzat deka se gledaat deka ide kaj nea nikogas mi nemase skrieno.E sega dali mene mi prorabote ljubomorata neznam ama pocna da mi smeta taa nivna bliskost, I sekogas koga ke mu prefrlev za nea me nervirase toa sto on mnoguuu burno reagirase.Znaci sme doagale do yoj stepen so karanje sto I so denovi ne sme razgovarale.Nikogas ne mi prizna deka imalo nesto megu niv ama mene najlosoto mi ostana SOMNEZOT.E toj me jade I den deneska.Zatoa kazete mi vase mislenje dali treba ili netreba da se somnevam
     
  16. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Ама истово го имаш пишано и во февруари месец :|
     
  17. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.135
    Допаѓања:
    33.010
    Пол:
    Женски
    Ако сакаш да останеш заради себе, најди сила, нерви, мотив...и остани.
    Немој децата да ти бидат изговор за нешто шо ти (не) го сакаш. Зошто ги жалаш децата? Тие нема да ги изгубат ни мајка им ни татко им. Ако сте нормални родители вие ќе се разделите како луѓе, секој по свој пат, а децата ќе си останат деца.
    Не ти е жал за децата да растат покрај депресивна мајка? Нему не му беше жал за децата додека се допишувал како тинејџер?
     
    На M99 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. M99

    M99 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2023
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    26
    Slicna situacija kako mojata jas makedonija toj germanija i se zblizi so deckoto nejzin pa istovremeno i so nejze i taa ko demek kafic imat so 5 masi nisto posebno duvlo natre i mene me nervirase sto odese tamu i ispadna prilika da ja slusnam kako se smee i mu rekov deka ne sakam da odi tamu no gospodinov ja branese celo vreme a jas sumlav i na kraj fativ poraki
     
    На Cvekarka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. M99

    M99 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2023
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    26
    Da 16 februari doznav i togas pisav
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  20. M99

    M99 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2023
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    26
    Zaradi sebe edno golemo NE kako sto pominuva vremeto uste poveke mi se otvaraat ocite i gi analiziram pojke rabotite i mi stanuva sve pojasno i se gadam od celata situacija posebno od toa sto za mojot rodenden i dal nejze takvo pravo taa mene poklon da mi kupi i da mi go spakuva i taa licno mi kaza sve