babylove овошни кашички

Како да се спасам од црната коса?

Дискусија во 'Коса' започната од Rock-a-Fella, 14 април 2011.

 1. Mer4e

  Mer4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  29
  има ефект на фарбана коса?
   
 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
 3. Hristina93

  Hristina93 Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0

  Дали имаше ефект маската? Ти се осветли косата или ич да не пробвам да одам на фризер и да се спасам од црнава косаа? :)
   
 4. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.497
   
 5. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  На жалост, не. Се фарбав црна. И толку ми се допаѓа што не мислам да ја променам. Барем една година убаво да ми порасне косата. Не дека е важно, ама онака, си кажав јас. :D
  Најдобро решение е сепак деколорантот. Само за да се добие изедначено осветлување јас би рекла прво да се фарба косата уште еднаш, за да не биде коренот посветол од остатокот од косата. Така јас се зафркнав, и сега си ја научив лекцијата.
   
 6. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  да ве прашам дали гори многу деколорантот? :o
   
 7. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  3.999
  Пол:
  Женски
  Многу зависи од влакното , кај мене немаше некоја посебна штета за 2 месеци ја опоравив
   
 8. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  Ти благодарам драга, потоа бојата е портокалова нели? а што процент хидроген ставаше
   
 9. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  3.999
  Пол:
  Женски
  Даааа :D ме потсети на што личев морков не ми беше рамен :D ја ставив 6% млечен и многу убаво ми ја осветли
   
 10. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Женски
  Чекај бе Rock-a-Fella , нели ти беше црна па ме прашуваше за деколорант? Сега пак си црна? :D
  Или сум се збунала :?: можеби друга беше
   
 11. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  Даааа :D ме потсети на што личев морков не ми беше рамен :D ја ставив 6% млечен и многу убаво ми ја осветли[/quote]

  Ти благодарам многу драга и јас кај и да е за недела дена ќе го ставам тоа волшепство на глава па да прашам да не е магијата многу силна. :D
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  3.999
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу драга и јас кај и да е за недела дена ќе го ставам тоа волшепство на глава па да прашам да не е магијата многу силна. :D[/quote]

  Ајде па да ни се пофалиш со една сликичка да видиме каков бил исходот :)
   
 13. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  Ајде па да ни се пофалиш со една сликичка да видиме каков бил исходот :)[/quote]

  Со задоволство, само јас малку се збунив.. И ова е деколорант:
  http://www.syoss.de/uploads/tx_templavo ... _en_09.gif :?:
   
 14. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  3.999
  Пол:
  Женски
  Не , деколорант имаш во Ким Парфимерија во ГТЦ 220 ден ти е на Еугене Перма е вака нешто изгледа

  [​IMG]
   
  На DragonLady му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  Сфатив сега, ти благодарам драга, ти да не беше којзнае каков ,,деколорант`` ќе ставев.
   
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.480
  Допаѓања:
  30.764
  Пол:
  Женски
  Носев 2 години црна коса и решив да ја менувам бојата, многу ме затвараше.Од коса до половина ја скратив до над раменици, со два бланша и фарба, косата ми стана пепел, и крајниот резултат беше портокалова.Сега ми е многу сува, ама добро битно се спасив од црната коса
   
 17. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  2.492
  И сега уште толку сум збунета. :?:
  Коренот ми е темно кафеав а косата ми е црна. Ќе може одма деколорант да ставам? Ќе нема разлика некоја после фарбата кај коренот? иначе сакам ваква боја
  [​IMG]
   
 18. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Ако ти е израснат коренот, нема да биде еднолично осветлувањето. Јас лично пред да ја осветлам косата (моментално пак имам црна коса), ќе ја исфарбам уште еднаш црна, па по 2-3 дена ќе ја осветлам. Не заборавај да ја мачкаш со кантарионово масло.
   
 19. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Епа да ти кажам што бидна. Косата ми беше темно плава откако ја осветлив како што ми кажа, па сакав да ја потемнам малку, ама катастрофа беше резултатот. Речиси црна беше, и додека се осветлуваше по секое миење, осветлувањето беше неизедначено. Потоа си реков ај црна. Првиот пат несакајќи беше, а овој пат намерно сакав црна. ЕНД АЈ ФАКИН ЛАВ ИТ! ^_^ Дури сега се мислам за тегет! ^_^
  Како и да е, сепак ќе мора евентуално пак да ја осветлам, преку летото многу ме болеше главата од сето тоа црнило. |(
   
 20. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  2.492
  Бидна со 4 деколоранта и 4 фарби.
  Коренот ми е светол лешник, подоле ми е црвена махагони, доле кафеава и најдоле темно кафеава.
  Љ катастроф!
  Така се шетам 1 недела и плашам луѓе по улица :sweat:
  Сега незнам што да и правам, најверојатно темно кафена чоколадна боја или махагони црвена ќе ја офарбам цела и ако бидам пак шарена ќе се убијам.