1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се спасам од црната коса?

Дискусија во 'Коса' започната од Rock-a-Fella, 14 април 2011.

  1. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Овиј Колор Б4 ич не ми помогна мене.Само за џабе парите си ги дадов.Јас се фарбам црна а природна ми е кафеава и сакав од црна на плава да одам,затоа и го купив Колор Б4,за црната да ја извадам и демек после тоа ќе се префабам плаво со палете.Ама :!: ништо не ми излезе,ми дојде шарена косата кај што ми е подниката една нијана а на врвовите друга.И тоа не беше мојата природна боја,значи не се спасив од црната боја.После тоа уште еднаш се префабав плаво ама косата се мачи да осветли и само кај што ми е подникнато фаќа а на другите места е темно кафеава.Битно ја догорев косата и сега морам да ја оставам малку
     
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Јас сум презадоволна од Колорб4 , завчера ја нанесов на коса и ми се осветли косата на црвена боја , потоа ставив чоколадна боја и ми стана темно кафена :) сега со миењето очекувам да ми се осветлува повеќе :) и што е најважно не ми ја оштети косата :!:
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Го имам видено во ГТЦ во тоа Космо
     
  4. Ivanananana

    Ivanananana Нов член

    Се зачлени на:
    23 септември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Fala ti, inace ja bev plava do pred edna nedela i se ofarbav so temno kafeava palette ama mi izleze crna, sega malce mi izblede i se gleda malce plavoto, kje mozham da si ja vratam celosno plavata?
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Уффф..не...сo декoлoрaтoр немa шaнси..блaнш ти преoстaнувa. Нo oди нa фризер зaштo мoже дoмa дa си јa изгoриш кoсaтa сaмo.