1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се справите со некој кој постојано ве исмејува?

Дискусија во 'Психологија' започната од LGBT, 21 јули 2011.

  1. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Не се замарам сами си зборуват сами се слушат :D порано многуу се нервирав кога некој ми се измеваше и уште толку ме нервираа а сега не им обраќам винамние на ваквите и престанаа веќе и сега си уживам :lol:
     
  2. slatkoo

    slatkoo Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    0
    Па ако ве исмејуваат речете му! Зборнете со нив... Но не море цело време да му ќутите.:! :)
     
  3. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Би му покажала мидл фингер! И би му кажала браво јако интелигентна работа! Сеа врати се у канализација молим лепо!
     
    На Minareli му/ѝ се допаѓа ова.
  4. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    даа така само за такви ако некој те исмејува баш треба да бидеш подобар во исмејуванјето и кога ке свати дека си подобар противник ке се повлече да не се резили пред другите усте толку :lol:
     
  5. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Сметам дека секој во животот на овој или оној начин бил исмејуван.
    И јас сум била, не велам не па дури и за вонземјанин сум била прогласена заради мојата малку поинаква природа и ауу, замислете имам основна култура и одбивам да плукам како сељак, да се изразувам како морнар и механички станувам што, слабак? :^)
    Ми пререкле да, каков интелегентен потег од нивна страна! :clap:
    Не си земам при срце не ни треба било кој да си земе такво нешто при срце, можам да пуштам остар поглед и заќутуваат. Не паѓам ниско, никогаш. Да вратам ниско на нивните нискоинтелегенти провокации? Yeah, sure.
    Но факт е дека некои зборови можат многу да болат. Тоа е онаа болка кога чувствуваш дека некој ти забол нож во психата. Во тие моменти најдобро е да останеш приземјен. Се се врти, еден ден ке дочекате да им се насмеете во лице и да им укажете колку вредите.

    Сите оние кои имаат вакви проблеми, stay cool. Се ќе пројде, се ќе им се врати. :)
     
    На eticka и anabel-a им се допаѓа ова.
  6. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Не се замарам, кој што сака нека мисли за мене со такви немам време ни намера да се расправам ниту пак ми личи. :)
     
  7. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    епа искрено не се ни замарам со таквите....тие немаат што да прават па ке најдат некој до го исмејуваат... :@
     
  8. Nephertiti

    Nephertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    11
    Не да ги игнорираш, туку да си посветуваш повеќе внимание себеси со цел да си ја повратиш самодовербата и расположението.А твојот постигнат успех ќе биде доволна казна за нив :)
     
  9. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    кај мене има едно девојче кое што само ја исмејуваат и само јас се дружам со неа,бидејки и таа е човечко суштество....денес еден и викаше дека немала пријатели бидејки била грда,дека мајка и ја сакала само пред гости и ред други грди и навредливи зборови....па на што личе бе тоа????.....ако неќеш да се дружиш со неа,не се дружи и не збори ама да ја исмејуваш не чини.....исмејувањето е глупа ртабота каде што кога го исмејуваш другиот ти испагаш будала.....се лажам или?
     
  10. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    страшно ме нервираат :@ ме навредуваат некои во врска со дебелината ..
    па што му е гајле нив мене ми е убо сами нека се гледат..не сум некоја мн дебела имам 3-4 кг повеке но гајле ми е..
    некогаш многу се навредувам а се зависи и од моментот и какви чувства во моментот ми се испреплетени
     
  11. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    ...не се замарј со нив...и јас порано бев дебела и тоа многу и ме зафркаваа,но не им обрнував внимание и така ги откачив,а ти само не покажувај дека се нервираш...
     
  12. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Едноставно не се замарам со тоа, јас си знам самата каква сум и кои се моите недостатоци,а тие ако немаат друга работа тогаш кој им е крив сигурно не јас :shake:
     
  13. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Во основно дека бев поразвиена и повисока (не дебела) од другите деца тие ме навредуваа ама јас не ги рецкав 2%. Не вредат толку за да им обрнам внимание. Си учев и бев најдобра во генерација. Се дружев со едно така ниско, ситно девојче па и двете не исмејуваа, но ги игнориравме и им здосади па не оставија на раат :)
     
  14. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Во основно од ова исмајвањето бел ден не видов. Од кога ми се распадна класот , и ојдов во нов клас (во 3то) без да ме запознат сите АВТОМАТСКИ ме мразеа. И то почна со мразење, па со мајтап, за на крајот да заврши на секој 2 минути да ми упаќат „невкусен“ коментар и да ме удират, да не се лажиме ме имаја претепано едно добри 2-3 пати. Али јас пошто беф то шо беф, душичка тифка мирна, ни на наставничка ни дома кажвав само си ќутеф и ги оставав да ме газат :( .И сето то беше заради то шо учев, и носев „комотни алишта“ *фармерки, дуксерка, обична маица* шо не беа тренди и не се занимавав со „женски“ работи... Се то ме болеше не велам не, немав ни другар ни другарка ни ништо, али помина и Основно.
    Е, ко дојдов средно веќе друга песна. Имав поголема самодоверба, скоро никој ,шо се вели зборо, не ме знаеше и многу лесно се вклопив, без да навлечам несакани реакци :). Са ете 3та завршив па фала богу со сите во класот (скоро со сите) и поголем дел од генерацијата сум во претерано добри односи, и ги поштовам и ме поштоват.... а за лузерите шо јадеа лајна за мене во основно? Е тие нонстоп по телефони ме барат за: состави, помош математика, проект, есеј итн.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Мене у основно ми беше подобро отколко сега у средно..
     
  16. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    Во средно и во основно такви се периодите,јас мислам. Децата едноставно не знат за друг начин. Ама јас шо имам една колешка на факултет бре љуѓе, г***о јадец невиден е! едно две и туку ќе тропни нешто ни мое ни твое! а рачунаш веќе на 20,21 година луѓето веќе оформени се! аха,мисли си! ко не ја познавав толку многу ме нервираше,она се фрустрирав! сега од ко видов дека чупето сериозно си пати од умо, на секој нејзин невкусен коментар на чиво била сметка јас ја вртам глата во друга насока,мртва ладна ко да не сум слушнала ништо. Не мојш со такви да се расправаш. То нив потреба му е. :fubar: :emo:
     
  17. ana.8

    ana.8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    51
    па тоа сега е и нај нормално со огледа као што се овие генерации напредни. и јас имам "другарки" кои се ќе направат да не си пред нив а кога си е тогаш тешко тебе се ќе направат за со сите да те скараат :devil: :devil: :devil: :devil: ама јас ни рецка не му мавам што сакат нека прават нека крша гла 8)
     
  18. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    девојки ке ви кажам дека
    оние кои ве исмејуваат секогаш го прават тоа зашто посакуваат нешто што е ваше
    не обрнувајте внимание на оние кои зборуваат за вас тоа е затоа што вие сте секогаш 2 чекори напред

    коа бев основно и мене ме исмејуваа зашо не се замарав као нив идеа на школо од 5 одд со шминка,а ја бев слабо и мало девојче

    истите тие кои ме исмејуваа сега се тие кои се огромни и ружни,мислам карма :rock:
     
    На LGBT му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    И мене премногу ми преговараат за стилот, дека сум ненормална и тоа мене ме повредува, не знам како да се справам.
     
  20. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Игнорот, и вози си го филмот ;)
     
    На LGBT му/ѝ се допаѓа ова.