1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се справиш со најдобриот другар на дечко ти

Дискусија во 'Врски' започната од delvi, 30 јануари 2010.

  1. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.347
    Пол:
    Женски
    остај другар му го има само дечко ми за другар, зашто го бира друштвото, а мојот е без татко единец иво него гледа како брат..и се е ок немам против нивната дружба ама да има граници да почуствувам дека јас сум на прво место не другар му....а искрено и ја изгубив довбербата ..само со мојот сака да изелва..а а он веке ја изневерл некговата девојка се плашам да не го наговоре и мојот...незнам шо да правам а џабе муабет сум правила и со двајцата..ми останува само да се нервирам и на форумите малку да се истажувам..сепак фала на советот
     
  2. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    и јас имам сличен проблем...
    мојот дечко има неколку најдобри другари...едниот е во ск,другиот си има женска а третиот...никако да си фати...ии кога и да му е досадно го бара дечко ми...не е битно дали сме биле ние договорени да се видиме и сл. тој мора да замини со него...
    па ајде бре...ако не може да си фати женска,другите си имаат и женска и обврски и нз..
    што е многу многу е
    му имам кажано неколку пати но ништо не помага :worried:
     
  3. majicka

    majicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    954
    Пол:
    Женски
    значи и кај мене исто......и дечкото има такви " другари " шо го барат само ко ќе имат некоја работа и овај мојот ко шо е наивен одма трча на сите да му поможи,јас не дека имам против да се помага на другар или другарка ама па ова е класично користење....него ко ќе ,у треба помош абе пусти " другари " нигде ги нема :fubar: :fubar: а и има еден другар таков - јас инвертар си го викам оти нон стоп е со нас,толку да се нема осет јас незнам :?: а и тежок алкохоличар е ( фала богу шо дечко ми не е таков ) и многу е досаден,само по нас трча....и секогаш ама баш секогаш кога дечко ми е со другарите ( со некој од нив,оти не се сите ненормални - само двајца се такви ) многу ме мава нервата в гла!! :devil: :devil:
     
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    верувале или не ова мене 2 пати до сега ми се има случено со 2ца дечки
    едниот беше константна лепенка а другиот имаше девојка па немаше
    за на крај јас на двајцата другари да почнам да им се допагам-и нормално дојде до кавга мегу дечките и нивните другари и на крај повторно по некое време да се смират-нивното другарство сепак победи
    и од тогаш сватив дека кога машкото сака да биде со другарот, ти биди со другарката/ките од попуштање фајде нема :shake:
     
  5. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Епа, направи му ти исто.
    Договори се со него, но нека ти се јави другарка да те викне.
    Нема да му дојде баш најубаво. Но добро, ни тебе не ти е.
     
  6. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Извини на доцнењето, сега прочитав. Ако сеуште си во оваа ситуација, јас би направила вака: пред да си одам за викенд на пр. во петок ке го прашам дали планира викендот да го помини со мене,да не си идам без везе, да не си го расиам викендот и воедно ке излезам со некои колешки во другиот град. Доколку потврди и е сигурен дека навистина ке сте сами, тогаш оди и види што ке се деси,ако каже дека ке биди со другарот не оди. И така ако одиш ке ти биде досадно. И следниот викенд пак така. Или отиди си, но никако не оди кај него. Јас така би пробала. И како е сега ситуацијата,се подобри? очекувам да вратеш :)
     
  7. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Против најдобар другар неможе , таа војна ќе ја загубиш 9 од 10 пати :!:
     
  8. sparklegirl

    sparklegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    29
    Многу ме нервира, секогаш го искористува моето срценце а на него кога му треба нешто никаде ги нема...
     
  9. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    К ако што рече Yipman2 погоре,против другар неможеш да победиш,без разлика колку долга врска имаш и колку се сакате.Искрено,сметам дека најдобриот другар на дечко и не треба да се гледа како проблем.Нивното пријателство е долго и цврсто и не се раскинува лесно,а нема и зошто.Кога ќе видите дека не ви обрнуваат внимание излегувајте си со другарки или другари,откажете им и вие понекогаш и ќе се сецнат малку.Се е до компромис и организација на времето. ;)
     
    На Walker7 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Конкретно јас немам потреба да се справувам со најдобриот другар на дечко ми :D
    Тие се заедно од мали,и не би сакала да бидат скарани.А и немам потреба од тоа,дека другар му знае кој е лимито и остава ни простор времето да го поминуваме заедно,дека не се гледаме секој ден.
    А и супер се сложувам со другарот.Имам многу заеднички интереси,така шо се согласуваме..
    Ама цимерот негов... :worried:

    Секој ден на гости доведувал девојчиња |(
     
  11. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    оф леле да се рече и мојов проблем е ист ( а можда и поголем) едниот другар е женкар ( само по ку*вите трча ) и го влече мојов секаде и тоа ме нервира тотално :@ ( не дека не му верувам на дечко ми) другиот има женска, не го поднесувам зошто е папучар и женска му е одвратна по карактер незнае еден обичен моабет да направи,а третиот е срце (зошто и е дечко на моја најдобра другарка :D )
     
  12. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Апсолутно се согласувам со ова и тоа не 9 од 10 пати, туку 10 од 10 пати. Само и да помислам на тоа, да ставам дечко пред неа знам дека би ме саботирала.
    Се шалам, ама кога има личности со кои сум поминала низ се и сешто не е возможно да ги запоставам.

    И крајно ме ужаснуваат врски каде некој одеднаш фаќа дечко/девојка и заборава на друштвото. И ако некој било другар/ка или дечко ве става во ситуација да бирате помеѓу тие две, чукнете си ја малку главата.
    Потребен е баланс, се работи за сосема различни врски и никогаш не треба некој да ве стави во ситуација да мора да бирате меѓу двете.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.