1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да функционирам под притисок?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од TMD7, 15 октомври 2011.

 1. TMD7

  TMD7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Значи вака...спортист сум и играм ракомет и можда навистина си имам психички проблеми,како што вика татко ми..ама кога сум на терен имам многу голем притисок од тренерот.Ај тоа што чоеков нема појма од ракомет и ми соли памет...туку и ми вика кога јас не сум крив.Му паѓа топката на тој до мене од раце...тој по мене неубаво сум додал! И претходнава сезона бев стварно добар но од оваа сум дупка значи кариерава тотално ми се руши и се поради тој притисок кој го имам на терен од тренерот значи неможам да мрднам! Ве молам кажете ми начин како да го игнорирам селјаков!?
   
 2. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Хелп

  Колку што имам заприметено сите тренери викаат (урлаат) по своите играчи и се поприлично тешки, темпераментни. Така да, тоа е тоа. Смени го тимот, ама пак не знаеш на каков тренер ќе начекаш...
  А, тоа само тебе ти вика посебно, или општо таков е со сите?
  Ако е таков спрема тебе, да не е нешто лично?