1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја извадам кната од косата ?

Дискусија во 'Коса' започната од In..Love, 30 септември 2012.

  1. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.791
    Допаѓања:
    8.849
    Пол:
    Женски
    Бев се решила да ставам и јас ама другарка ми ме предомисли. Веке 2 месеца а може и повеќе не може да си ја извади кната од косата. И замислете купила нијанса за да биде плава а излезе црна. Јас мислев дека лесно пага бојата. На времето тетка ми кога ставаше косата и беше многу сјајна и густа. И брзо и пагаше бојата .
     
  2. raperche

    raperche Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Феминџики јас се направив црна со кна, поточно кажано се сјебав за сва времена! на никоја од вас НЕ ВИ ПРЕПОРАЧУВАМ да се фарбате со кна, пошо нишо живо не ја вади после, никакви деколоранти, ни нишо, боље земи исфарбај се со фарба, бар полека паѓа бојата со миење и нема да имаш црвен сјај као шо остава кната.. кната не паѓа за жива глава!! ми здосади да бидам црна, и сакав да си ја вратам мојата природна боја - кафеава, земав се издеколорирав на фризер, и косата ми беше во сите бои (црвено кај шо највише ми фатила кната, портокалова кај шо помалце фатила, негде кафеаво, и коренот жолт).. морав после тоа да се фарбам и земав 3 кафеави фарби ама нишо не ми фати и сега сум си со прамени - портокалова со црвена у главата (костен боја).. значи единствено добро кај кната е што ја зацврстува косата, а негативно е шо никад нема да ја вратиш природната боја (освен ако не шеташ со израснат корен и чекаш да ти израсне твојата коса или да се ишишаш кец -.-) и косата паѓа повеќе од вообичаено! .. сега очајно морам да се фарбам или темно кафеава, или да ја бланширам цела коса па да ја префарбам во мојата боја, ама као и да е косата ќе ми стане метла.. така да, ве советувам да не се заебете со кна :)
     
  3. Tam4yy

    Tam4yy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    42
    Некаде прочитав дека ако користиш маски и регенератор побрзо паѓала кната. Е колку е точно не знам.