1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја направам вечерта незаборавна?

Дискусија во 'Врски' започната од strawberry18, 10 јануари 2010.

 1. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  Utre vecer ke odam kaj decko mi doma , posle toa moze nema da se vidime 10tina dena(toj uci vo drug grad ke si odi vo ponedelnik). sakam da storam nesto da bide vecerta romanticna i nezaboravna. moze i ke imame sex ne znam zavisi od situacijata, no sakam da mu ostane vecerta posebna...

  me saka, ama sakam da storam da me zasaka uste povekje, da misli samo na mene tie 10 dena...me svakjate neli ;)

  dajte nekoja kreativna ideja.....<3
   
 2. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  srcka aj citni vo temata "kako da mu napravam striptiz" najdobrite idei se tamu :D
   
 3. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Се согласувам со peperutkaa и јас исто како тебе сакам да направам нешто посебно...
  Покрај стриптизот планирам да купам малечки свеќички во форма на срциња со мирис на чоколадо. Сакам да му купам и нешто малечко, ама слатко (сеуште немам одлучено што ќе биде тоа).
  Откако ќе појдам кај него, ќе му кажам дека имам изненадување за него и нормално ќе ме праша што е. Ќе го натерам да исчезни од собата :D (додека јас спремам се) и демек ќе го викнам кога ќе биди спремено изненадувањето.
  Во меѓувреме ќе ги наредам и запалам свеќичките, ќе го пуштам ЦДто со песните и кога ќе влези нема да знае што се случува :D
  И откако ќе завршам со стриптизот, сакам да водиме љубов и за крај, откако ќе заврши се, да му го дадам подарокот.
  Ако имаш некоја друга идеја пиши, ми требаат и мене и други идеи. Позз. ;)
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  pa viktorija toa e toa se ti e ubavo isplanirano i jas za rodendenot na maz mi ja imav istata zamisla samo za poklon mu kupiv parfem ama nistooo od planot :x ;( ;( majka mu i tatko mu dojdoja na gosti na sinceto da mu go cestitaat rod.den ( i toa nepokaneti zs nikoj nesakav da ni smeta i resivme onaka intimno da pomineme) i mi go skrsija filmot skroz. ama aj dravje sega za valentin ke mu gom izvedamstriptizot :twisted: ;)
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Се надевам дека ќе помините незаборавно. ;)
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.865
  Допаѓања:
  152.536
  Поклончиња,џиџи-миџи,сфатив дека не палат и не значат повеќе од 5мин.освен ако не е книга или цд или часовник.
   
 7. CutieDoll

  CutieDoll Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  6
  Ке го пуштам ЦДто со песните и кога ќе влези нема да знае што се случува ..

  Daj kazite nekoi takvi pesni :)))
   
 8. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.682
  А идеја како да се направи вечерта незаборавна на обично излегуваље во град, прво нешто кафич, па дискотека, да не биде монотонија, стандард ситуација?
   
 9. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  па некоја романтика со винце,свеќии,опуштена ситуација,масажа или стриптиз и тоа е тоа :)
   
 10. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.487
  Пол:
  Женски
  во темата Романтична вечера исто така има добри идеи може да се искористат
   
 11. Che Guevara

  Che Guevara Активен член

  Се зачлени на:
  9 март 2022
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Машки
  Не треба да се ослонуваме за вакви работо на туги искуства, треба да ти дојде од длабина на душата, треба да сакаш да биде среќен партнерот... Потпирање на искуство и совети од други не е лошо, но не очекувај дека тоа што кај други ке биде ок и кај тебе ке биде со ист ефект... Затоа треба да се препуштиш на сопствените фантазии, во нив да го ставиш оној кој сакаш да биде срекен и верувам ке биде полн погодок
   
  На Sara4444 и 6th sense им се допаѓа ова.
 12. Alexandraaa21

  Alexandraaa21 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2023
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Predlog ideii za prv dejt? Osven Kafee.. Se mislam za kino, no megjutoa da ne e rano za taa pokanaa :P
   
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.549
  Пол:
  Женски
  На ручек/вечера, јас не би во кино, затоа што на прв дејт муабет треба да се направи :)
   
  На christinnn, elimkd и Alexandraaa21 им се допаѓа ова.
 14. Blueberry8

  Blueberry8 Нов член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2023
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здравоо.. Предложете ми некое место или идеја за интересно поминато време со дечко ми..
   
  На DInka11 му/ѝ се допаѓа ова.