Како да ја продадам косата?

Дискусија во 'Коса' започната од Lucie, 27 јануари 2010.

 1. skywalker

  skywalker Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2

  Низ градов има огласи дека купуваат коса :) ако видам пак, ќе го пишам бројот и ќе ти кажам. Поздрав
   
 2. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  2000 евра? да не си грешка? златна да не и била косата? :^)
   
  На Magica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Лизалка , ако е долга ептен , и не фарбана , чувана , неоштетена .. богами и за толку има .. :)
   
 4. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Шо знам, мене некако тоа мн пари ми се за коса... кај мене една фризерка продаде коса, што на неа предходно и ја имаат продадено, за 3000 ден.. затоа некако не ми се совпаѓаат сумите :D :D
   
 5. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се шишаш, фризерот сам ке ти понуди да ја купи косата(се разбира ако му треба).Порано даваа добри пари, ама сега ја зимаат за многу малку.Можда затоа што веќе надградбата на коса не е толку ин како пред неколку години!
   
 6. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.183
  Допаѓања:
  1.007
  1800,2000 ?! :o :^) Евраа ? Аман бре !Шо ќе беше тоа :^) Дај да ја растам можда ја па 2200 ќе зеам. :^) Можда,све е можно :|
   
 7. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Има огласи насекаде, Пиши што направи
   
 8. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.014
  Допаѓања:
  678
  кај да прашам јас за продавање на мојата коса?
   
 9. number1

  number1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  продавање коса? прв пат слушам за ваква глупост :D :D :D :D :D а што ќе ми е исечена коса? :?:
   
 10. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.260
  Допаѓања:
  14.573
  Пол:
  Женски
  Не е никаква глупост. Кога веќе некој има долга, здрава и убава коса, а сака да ја скрати, зошто да не искористи нешто од тоа? Ем ќе си земе пари, ем и на фризерот ќе му направи услуга за понатамошни надоградби на коса кај други клиентки. Јасно и едноставно ;)
   
 11. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.965
  И јас сакам да ја продадам мојата коса, во последно време ми здосади долга ми е , густа и брановита и само ја носам пуштена или врзана и ми здосади, сакам малку промени и размислував и јас да ја продадам само не знаев каде и колку би можела да биде цената....инаку јас не живеам во Мк туку во Грција и ако некоја случајно некаде блиску до мене и знае нешто во врска со ова нека ми пише ;)
   
 12. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.023
  На мајка ми ја тераше фризерката да и ја купела косата, ама и викаше дека треба да се шиша лустер :/ Нема шанси, рече мајка ми нормално.
   
 13. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.538
  Абе нема шанси толку многу пари да даваат! Една моја другарка пред еден месец ја продаде за 100 евра во Скопје и тоа низ цела Македонија се распрашуваше ама овие најмногу и нудеа. Да нагласам станува збор за смеѓа коса, до газот, не фарбана( иако тоа и не е многу важно секоко тие ја фарбаат ). Ако толку многу даваат одма ја продавам мојава е до половината здрава и природно права коса. Торедски шанси нема да е толку пари!
   
 14. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.750
  даваат, големи пари се вртат тука, самошто ние си немаме појма, а и кај нас не е развиено и не се бара., ама по други земји се продава мноогу скапо, а и тие што сакаат надградба од природна коса си плаќаат многу дебело., така да не чуди се околу цифрите.
   
 15. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае да ми одговори КАДЕ може да се продаде коса за најмногу пари, зошто планирам да ја кратам косава, а многу ми е долга и сакам да ја продадам. Ве молам одговорете, итно ми е. Благодарам однапред.
   
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.270
  Допаѓања:
  5.116
  ПрошетАј ги поголемите салони и прашај си, ќе видиш кој ќе ти даде најдобра понуда. Цената зависи и од квалитетот на косата 8)
   
 17. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  6.998
  Пол:
  Женски
  Дали знаете кој откупува коса во Охрид, и за колку пари?
  Ви благодарам!!! ;)
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.745
  Допаѓања:
  22.377
  Пол:
  Женски
  И јас имав еднаш, непристоја понуда, :lol: да се шишам ќељава за 500 евра, една ''фризерка'' ме молеше, не се согласив, дете бев имав само 13-14 години, ма да кога ќе подразмислам ни сега не би!
  Имам специфична коса црвена но не жар, накај карамел боја. Додуша потемнета ми е сега но сепак не ми е строго кафена!
  Да се вртам на темава, даваат доста пари за коса, зависи каква ти е особено бојата! Обратете се до поголемите салони, или крај краева оглас, ако нема никаква понуда од други! :lol:
   
 19. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  6.998
  Пол:
  Женски
 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.793
  Пол:
  Женски
  Па оди на фризер прашај ако ја продаваш косата фризерката ќе ја искористи за надоградба :D