1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја продадам косата?

Дискусија во 'Коса' започната од Lucie, 27 јануари 2010.

  1. skywalker

    skywalker Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2

    Низ градов има огласи дека купуваат коса :) ако видам пак, ќе го пишам бројот и ќе ти кажам. Поздрав
     
  2. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    2000 евра? да не си грешка? златна да не и била косата? :^)
     
    На Magica му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Лизалка , ако е долга ептен , и не фарбана , чувана , неоштетена .. богами и за толку има .. :)
     
  4. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Шо знам, мене некако тоа мн пари ми се за коса... кај мене една фризерка продаде коса, што на неа предходно и ја имаат продадено, за 3000 ден.. затоа некако не ми се совпаѓаат сумите :D :D
     
  5. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Кога ќе се шишаш, фризерот сам ке ти понуди да ја купи косата(се разбира ако му треба).Порано даваа добри пари, ама сега ја зимаат за многу малку.Можда затоа што веќе надградбата на коса не е толку ин како пред неколку години!
     
  6. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    1800,2000 ?! :o :^) Евраа ? Аман бре !Шо ќе беше тоа :^) Дај да ја растам можда ја па 2200 ќе зеам. :^) Можда,све е можно :|
     
  7. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Има огласи насекаде, Пиши што направи
     
  8. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    кај да прашам јас за продавање на мојата коса?
     
  9. number1

    number1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    продавање коса? прв пат слушам за ваква глупост :D :D :D :D :D а што ќе ми е исечена коса? :?:
     
  10. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Не е никаква глупост. Кога веќе некој има долга, здрава и убава коса, а сака да ја скрати, зошто да не искористи нешто од тоа? Ем ќе си земе пари, ем и на фризерот ќе му направи услуга за понатамошни надоградби на коса кај други клиентки. Јасно и едноставно ;)
     
  11. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    И јас сакам да ја продадам мојата коса, во последно време ми здосади долга ми е , густа и брановита и само ја носам пуштена или врзана и ми здосади, сакам малку промени и размислував и јас да ја продадам само не знаев каде и колку би можела да биде цената....инаку јас не живеам во Мк туку во Грција и ако некоја случајно некаде блиску до мене и знае нешто во врска со ова нека ми пише ;)
     
  12. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    На мајка ми ја тераше фризерката да и ја купела косата, ама и викаше дека треба да се шиша лустер :/ Нема шанси, рече мајка ми нормално.
     
  13. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Абе нема шанси толку многу пари да даваат! Една моја другарка пред еден месец ја продаде за 100 евра во Скопје и тоа низ цела Македонија се распрашуваше ама овие најмногу и нудеа. Да нагласам станува збор за смеѓа коса, до газот, не фарбана( иако тоа и не е многу важно секоко тие ја фарбаат ). Ако толку многу даваат одма ја продавам мојава е до половината здрава и природно права коса. Торедски шанси нема да е толку пари!
     
  14. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    даваат, големи пари се вртат тука, самошто ние си немаме појма, а и кај нас не е развиено и не се бара., ама по други земји се продава мноогу скапо, а и тие што сакаат надградба од природна коса си плаќаат многу дебело., така да не чуди се околу цифрите.
     
  15. Miss-Angie92

    Miss-Angie92 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае да ми одговори КАДЕ може да се продаде коса за најмногу пари, зошто планирам да ја кратам косава, а многу ми е долга и сакам да ја продадам. Ве молам одговорете, итно ми е. Благодарам однапред.
     
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    ПрошетАј ги поголемите салони и прашај си, ќе видиш кој ќе ти даде најдобра понуда. Цената зависи и од квалитетот на косата 8)
     
  17. pandelka

    pandelka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    7.258
    Пол:
    Женски
    Дали знаете кој откупува коса во Охрид, и за колку пари?
    Ви благодарам!!! ;)
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    И јас имав еднаш, непристоја понуда, :lol: да се шишам ќељава за 500 евра, една ''фризерка'' ме молеше, не се согласив, дете бев имав само 13-14 години, ма да кога ќе подразмислам ни сега не би!
    Имам специфична коса црвена но не жар, накај карамел боја. Додуша потемнета ми е сега но сепак не ми е строго кафена!
    Да се вртам на темава, даваат доста пари за коса, зависи каква ти е особено бојата! Обратете се до поголемите салони, или крај краева оглас, ако нема никаква понуда од други! :lol:
     
  19. pandelka

    pandelka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    7.258
    Пол:
    Женски
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Па оди на фризер прашај ако ја продаваш косата фризерката ќе ја искористи за надоградба :D