Како да ја продадам косата?

Дискусија во 'Коса' започната од Lucie, 27 јануари 2010.

 1. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  6.998
  Пол:
  Женски
  Ја прашав фризерката и таа ми рече дека не откупува и дека незнае дека некој во Охрид откупува, само во Скопје, затоа прашувам дали некоја од вас има слушнато за да прашам...
   
 2. DijanaK

  DijanaK Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Imam negde okolu 50cm crna kosa prava, znae li nekoj kolku od prilika se dvizi kosata NA BERZA :) se isisav kratko i mi ostana cela kosa. ILI KE MI OSTANE ZA USPOMEN :D
   
 3. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.750
  Чувај ја косата средена, на безбедно, суво место, кога тогаш ќе најдиш да ја продадеш. Не и` поминува рокот. ;)
  За овде, сите се слабо информирани, а и ако најдиш некој ќе ја продадеш за ефтини пари.
  Побарај странство некој кој откупува. :)
   
  На DijanaK му/ѝ се допаѓа ова.
 4. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  407
  Па Еве во Штип баш пред некој ден видов плакат,дека ке откупуваат коса во еден фризерски салон..
  Мислам дека и лани го правеа тоа,косата ја откупува мајката на една моја другарка...
  Е сега,таа води нов салон,па незнам што е биднало со тоа одкупувањето.. :)
   
 5. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.091
  Допаѓања:
  2.631
  Пол:
  Женски
  Мојот фризер уште пред 10 години ми спомна дека сака да ми ја купи косата, меѓутоа не се договоривме бидејки јас не бев расположена за тоа.Е сега дали уште е во тој бизнис и колку тоа би го наплатила кај него незнам, но сепак вреди да прашаш.Ќе ти оставам број во ЛП.Прашај ништо негубиш, може ќе ти препорача некој друг што се занимава со тоа.
   
  На DijanaK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sunnygirl

  sunnygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  19
  пред некој ден во велес видов плакати дека се откупува коса, мислам дека на 8 или 9 декември. треба да е подолга од 35 и 45 цм (природна и фарбана).
   
 7. DijanaK

  DijanaK Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Vi blagodaram na sovetite ke se rasprasam i ke vi pisam ako uspeam da ja prodadam
   
 8. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  ке може и мене да ме известиш ако разбереш? ;)
  п.с некој да знае конкретно за во бт или околината? :D
   
 9. barbie1511

  barbie1511 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  Кој продава коса ајде да му ја купам. :D
   
 10. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  ajde jas prodavam, maska, nefarbana, kadrava, dolga okolu 30 sm
   
 11. barbiegirlll

  barbiegirlll Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Колку ја продаваш ?
   
 12. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  Aуууу ако можам стварно да земам 2000 хахахахах само не ми се верува инче косата ми е супер не си ја давам за ништо на светот...
   
 13. ANGEL1

  ANGEL1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Леле сериозно имам една плетенка уште кога бев 7 мо одд. имав долга коса до половина и ја скратив иста е како сега да сум се потстрижила (само што сега ми потемнела косата, многу ми е поцрна од тогаш иако не ја фарбам) па зошто да не ја искористам ако некој ја купува. Ако некој има број од некој што откупува нека пиши или ЛП.....Thanks! :)
   
 14. barbiegirlll

  barbiegirlll Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Еве јас сакам да купам кажи ми колку ја продаваш сериозно те прашам.
   
 15. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.459
  Да не го дал и бубрегот со се коса ? :^)

  Мора и бубрег да е вклучен во понудава ....
   
  На viku, Simonna7 и firequeenn им се допаѓа ова.
 16. barbiegirlll

  barbiegirlll Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Јас купувам и препродавам коса.Морам да ти кажам дека воа ти е дезинформација затоа што никој нема да ти понуди волкава цена за коса слободно прошетај ги сите градови прашај и ке видиш.Верувај ми те излажале.(Освен ако косата не му била од штип до скопје па за таа цена да му ја купиле);)
   
  На Sarabitola му/ѝ се допаѓа ова.
 17. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.817
  Допаѓања:
  3.014
  А колку се движат цените?
   
 18. aleks-sandra

  aleks-sandra Активен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  koj kupuva kosa, imam 2 pletenki za prodavanje
   
 19. mimi4ka91

  mimi4ka91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  kazete mi koj saka da kupi kosa imam dolga gusta pletenka nikogas ne isfarbana kosa meka prava kafena.koj e zainterisiran neka mi pise privatna poraka.
   
 20. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  6.250
  Пол:
  Женски

  Дај ве молам инфорамции каде за 1800 евра. кој салон е било тоа?
  Во Битола од 1000 до 2000 за коса. Исто и во Струмица имаше откуп. 1800 евра. :?: