1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја продадам косата?

Дискусија во 'Коса' започната од Lucie, 27 јануари 2010.

  1. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Леле кога ќе ми текне за мојата коса ;( ;( ;( ;( ;( имав долга до половината и решив да ја скратам како печурка. Бидна што бидна е скратив и косата фризерката фап си ја зеде во најлон и си ја суреди и плус ми наплати 200 ден за шишањето (свиња), без да праша дали е сакам, мене срцето ми се кинеше кога е пакуваше. Незнам што ми чкрапна да ја потшишам многу ми беше криво, арно ама ми нарасна за 2 години пак до половината сега за ништо не ја давам. :) И на сите што имате долга коса ви препорачувам не ја кратете косата, ќе ви биди мака.
     
  2. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    А ти па зпшто не и ја побара да си ја земеш? Јас имам долга коса до половината и ако некогаш ми свирни во главата ја скратам нема шанси бакшиш на некој да ја оставам па и плус да платам за шишањето. Инаку имам еден другар кој се занумава со препродажба на коси и ми кажа дека косите моентално ептен ефтини биле и дека не се исплаќа да ја шишаш за да ја продадеш.
     
    На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
  3. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    SOVRSENSTVO купуваат ли природно виткана коса или купуваат само права,мене едно време пред 2-3 ме удри у глава да ја скратам пошто ми беше до гз,и сакав да ја продадам,ама една другарка на другарка ми ми рече не купувале виткана,и ја не замарив нешто околу тоа ......
    Па сега ми се вратија спомените дека баш за тоа не се ишишав :D
     
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    и мене ми прелетаа такви мисли низ глава-кратење за продавање ама некако се предомислив
    а во случај да се премислам нема да можам да издржам да видам на улица или каде и да е девојка со мојата коса, или слична на неа

    а кога бев помала ја скратив малку повеке косата(и подолга ми беше) ;( се додека не ми порасна ама за срека брзо ми расте :)
     
  5. Ellena07

    Ellena07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    12
    Една моја другарка..има навистина мноогу долга коса..до под газ и е..и и` барале 1000евра во Скопје во некој фризерски салон изгледа.. за да ја скрати..но таа не сакаше воопшто да слуше за тоа..Јас и велев да ја продаде,затоа што нејзината коса многу брзо расте...Но таа не ни помислуваше..Но јас кога би имала таква коса,секако би ја продала зошто да не..
     
  6. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    И јас си чувам мое косиче, плаво, меко и сплетено во плетенка. Само не сум сигурна дали е доволно долга за продавање. А и овде во Прилеп не верувам некој да е заинтересиран. Абре не ни сакам да си ја дадам! :D :D
     
  7. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    :rofl: Прашањево е - МОМЕНТ! :rofl:

    Може пошо првпат слушам. :rofl:

    Инаку, незнам како, оди во салон, прашај, ние неможеме да ти кажеме толку точно колку што можат фризерките. :)
     
  8. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    Девојки пред неколку дена прочитав на постерче, флерче како сакате наречете го во Битола во среда ќе има откуп на коса е сеа ништо подетално не успеав да видам бидејќи на брзање го забележав во одење меѓутоа ќе се обидам да дознаам повеќе информации или доколку некоја од вас дознае нешто за тоа нека пише бидејќи сум заинтересирана и јас да ја продадам мојата :D
     
  9. SEKSI.BARBI

    SEKSI.BARBI Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    43
    :o Да се шишам и да ја продадам сопствената коса :puke: НјMа ШаНс НјАмА КАК :shake: :headbang:
     
  10. pandelka

    pandelka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    7.285
    Пол:
    Женски
    И мојата е многу долга до газ ми е, и на моменти мн ме нервира, неможам никако да ја соберам, и кога би сакала да ја шишам , зошто и да не профитирам, само незнам дали некој откупува во Охрид коса ? Знае некој?
     
  11. Sarabitola

    Sarabitola Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Дали некој знае во Битола кој откупува коса?
     
    На Tufchence му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ciganka

    ciganka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    12
    Може да ми кажете кој откупува. јас сакам мојата коса да ја продадам до гз ми е долга :D
     
    На RubiLa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. xxxxxxxxxxx

    xxxxxxxxxxx Активен член

    Се зачлени на:
    18 август 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    daj ne tresete gluposti-1 kg kosa e 300 evra kakvi 1800 aman
     
  14. Ane-i

    Ane-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Продажба на коса

    Дали некој знае каде односно дали во некој салон купуваат природна коса? Мене ми е веќе мн долга здосадена ми е па сакам да се шишам кратко и кога веќе ќе ја фрлам барем да ја продадам? :) :)
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    И?Баш ме интересира дали некоја во меѓувреме ја продаде косата за солидна цена или евентуално да кажи ако ја има некаде донирано.
     
    На makgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.444
    Допаѓања:
    4.667
    Да ја активирам темата малку :D сакам да си ја продадам косата, ми здосади. Дали некој знае каде може? Искуство некој со тоа?
     
    На RubiLa и LUCERKA им се допаѓа ова.
  17. Zorica76

    Zorica76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2015
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    I jas imam prirodna nefarbana kosa ....pa dokolku nekoj ima info koj i kade otkupuva neka pise...
     
    На RubiLa и LUCERKA им се допаѓа ова.
  18. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.228
    Пол:
    Женски
    Можете и да ја донирате косата :)
     
  19. RubiLa

    RubiLa Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Sakam da kupam kosa do 50-60cm hitno
     
    На Elena ena му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Elena ena

    Elena ena Популарен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2016
    Пораки:
    709
    Допаѓања:
    2.152
    Пол:
    Женски
    пиши ми приватна порака
     
    На RubiLa му/ѝ се допаѓа ова.