Како да ја продадам косата?

Дискусија во 'Коса' започната од Lucie, 27 јануари 2010.

 1. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  141
  Леле кога ќе ми текне за мојата коса ;( ;( ;( ;( ;( имав долга до половината и решив да ја скратам како печурка. Бидна што бидна е скратив и косата фризерката фап си ја зеде во најлон и си ја суреди и плус ми наплати 200 ден за шишањето (свиња), без да праша дали е сакам, мене срцето ми се кинеше кога е пакуваше. Незнам што ми чкрапна да ја потшишам многу ми беше криво, арно ама ми нарасна за 2 години пак до половината сега за ништо не ја давам. :) И на сите што имате долга коса ви препорачувам не ја кратете косата, ќе ви биди мака.
   
 2. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.538
  А ти па зпшто не и ја побара да си ја земеш? Јас имам долга коса до половината и ако некогаш ми свирни во главата ја скратам нема шанси бакшиш на некој да ја оставам па и плус да платам за шишањето. Инаку имам еден другар кој се занумава со препродажба на коси и ми кажа дека косите моентално ептен ефтини биле и дека не се исплаќа да ја шишаш за да ја продадеш.
   
  На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  SOVRSENSTVO купуваат ли природно виткана коса или купуваат само права,мене едно време пред 2-3 ме удри у глава да ја скратам пошто ми беше до гз,и сакав да ја продадам,ама една другарка на другарка ми ми рече не купувале виткана,и ја не замарив нешто околу тоа ......
  Па сега ми се вратија спомените дека баш за тоа не се ишишав :D
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  и мене ми прелетаа такви мисли низ глава-кратење за продавање ама некако се предомислив
  а во случај да се премислам нема да можам да издржам да видам на улица или каде и да е девојка со мојата коса, или слична на неа

  а кога бев помала ја скратив малку повеке косата(и подолга ми беше) ;( се додека не ми порасна ама за срека брзо ми расте :)
   
 5. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  12
  Една моја другарка..има навистина мноогу долга коса..до под газ и е..и и` барале 1000евра во Скопје во некој фризерски салон изгледа.. за да ја скрати..но таа не сакаше воопшто да слуше за тоа..Јас и велев да ја продаде,затоа што нејзината коса многу брзо расте...Но таа не ни помислуваше..Но јас кога би имала таква коса,секако би ја продала зошто да не..
   
 6. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  128
  И јас си чувам мое косиче, плаво, меко и сплетено во плетенка. Само не сум сигурна дали е доволно долга за продавање. А и овде во Прилеп не верувам некој да е заинтересиран. Абре не ни сакам да си ја дадам! :D :D
   
 7. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  :rofl: Прашањево е - МОМЕНТ! :rofl:

  Може пошо првпат слушам. :rofl:

  Инаку, незнам како, оди во салон, прашај, ние неможеме да ти кажеме толку точно колку што можат фризерките. :)
   
 8. TheGirlNextDoor

  TheGirlNextDoor Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  75
  Девојки пред неколку дена прочитав на постерче, флерче како сакате наречете го во Битола во среда ќе има откуп на коса е сеа ништо подетално не успеав да видам бидејќи на брзање го забележав во одење меѓутоа ќе се обидам да дознаам повеќе информации или доколку некоја од вас дознае нешто за тоа нека пише бидејќи сум заинтересирана и јас да ја продадам мојата :D
   
 9. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  :o Да се шишам и да ја продадам сопствената коса :puke: НјMа ШаНс НјАмА КАК :shake: :headbang:
   
 10. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  6.998
  Пол:
  Женски
  И мојата е многу долга до газ ми е, и на моменти мн ме нервира, неможам никако да ја соберам, и кога би сакала да ја шишам , зошто и да не профитирам, само незнам дали некој откупува во Охрид коса ? Знае некој?
   
 11. Sarabitola

  Sarabitola Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Дали некој знае во Битола кој откупува коса?
   
  На Tufchence му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ciganka

  ciganka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  12
  Може да ми кажете кој откупува. јас сакам мојата коса да ја продадам до гз ми е долга :D
   
  На RubiLa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. xxxxxxxxxxx

  xxxxxxxxxxx Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  daj ne tresete gluposti-1 kg kosa e 300 evra kakvi 1800 aman
   
 14. Ane-i

  Ane-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Продажба на коса

  Дали некој знае каде односно дали во некој салон купуваат природна коса? Мене ми е веќе мн долга здосадена ми е па сакам да се шишам кратко и кога веќе ќе ја фрлам барем да ја продадам? :) :)
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.348
  Пол:
  Женски
  И?Баш ме интересира дали некоја во меѓувреме ја продаде косата за солидна цена или евентуално да кажи ако ја има некаде донирано.
   
  На makgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LadyR

  LadyR Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  999
  Да ја активирам темата малку :D сакам да си ја продадам косата, ми здосади. Дали некој знае каде може? Искуство некој со тоа?
   
  На RubiLa и LUCERKA им се допаѓа ова.
 17. Zorica76

  Zorica76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  I jas imam prirodna nefarbana kosa ....pa dokolku nekoj ima info koj i kade otkupuva neka pise...
   
  На RubiLa и LUCERKA им се допаѓа ова.
 18. Anie93

  Anie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Женски
  Можете и да ја донирате косата :)
   
 19. RubiLa

  RubiLa Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Sakam da kupam kosa do 50-60cm hitno
   
  На Elena ena му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Elena ena

  Elena ena Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2016
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.144
  Пол:
  Женски
  пиши ми приватна порака
   
  На RubiLa му/ѝ се допаѓа ова.