Како да ја продадам косата?

Дискусија во 'Коса' започната од Lucie, 27 јануари 2010.

 1. RubiLa

  RubiLa Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ja imas uste ili? ... fala

  Ja imas li kosata se uste?
   
  Последна измена од модератор: 19 ноември 2019
 2. LadyR

  LadyR Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  999
  хаха да, на глава ми е долга ја чувам :D
   
 3. filipina_93

  filipina_93 Нов член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас имам 20-30 парчиња природна коса, слплетени, должини од 30 до 70 сантиметри
   
 4. RubiLa

  RubiLa Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Cena :)
   
 5. filipina_93

  filipina_93 Нов член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ti pishav private, vidi :)
   
 6. flawless-98

  flawless-98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  72
  Да не знае некоја како оди постапката за донирање на коса за перики за жени болни од рак? Сакам да ја донирам мојата, и така брзо ми расте.
   
  На Vikktorr му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maci^_^

  maci^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  I jas bev zainteresirana da ja doniram mojata kosa no ne gi ispolnuvam uslovite za zal:( vo prilog ti gi isprakam
  Screenshot_20170821-024306.png

  Дали некој купува коса?
   
 8. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  2.984
  Пол:
  Женски
  Некој подетално да ми каже нешто на оваа тема? Имам многу густа коас и брзо ми расте, природна ми е
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  927
  Допаѓања:
  9.055
  Пол:
  Женски
  Што се однесува до организацијата во Холандија, прифаќаат и фарбана коса, пишува на веб страната. На скриншотов ја пишува адресата :)

  Screenshot_2019-08-29-18-44-18-215_com.android.browser.png
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mayyy21

  mayyy21 Нов член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas imam pletenka za prodavanje gusta
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bibiiii

  bibiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  652
  Cena? Kolku e dolga i kolku grama e
   
 12. Vikktorr

  Vikktorr Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Во рубрика „Како да ја ПРОДАДАМ косата?“ ти прашуваш како да ја ДОНИРАШ за жени болни од рак? Секоја чест... Ми го разубаве крајот на денот. Фала ти. :)
   
  На hermosa и didisi им се допаѓа ова.
 13. Ana121212

  Ana121212 Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2017
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Дали дознавте кој уствари купува коса? и мене ме интересира...
   
 14. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  848
  Допаѓања:
  1.757
  Пол:
  Машки
  Прочитав денес оглас на српски, залепен на такво за струја на Рузвелтова...
  Немој, мизерно е.
  Јас не си ја продадов мојата, си појдов на бербер, нуларица ко чоек, косата со метла в канта, потоа си мавнав жилет.
  Братучедка ми ми ја побара, онака, ама не.
   
 15. LadyR

  LadyR Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  999
  Донирајте ја, зошто да ја продадете.. Ќе земете 50-100 евра, а вака ќе посреќите некое детенце и нема вредност за тоа :) Јас ја донирав мојата до Холандската организација. Ја пратив преку пошта - препорачано.
  Screenshot_20191218_031500_com.facebook.orca.jpg
   
 16. bibiiii

  bibiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  652
  Јас имам купувано,и си ја правам со кератин прамени и си ја редам.Имаш за продавање?
   
 17. Dodevskaaa

  Dodevskaaa Нов член

  Се зачлени на:
  19 декември 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas imam za prodavanje
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.