1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја скротам косата?

Дискусија во 'Коса' започната од katence4, 1 декември 2009.

  1. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Епа вака...мене секое лето ми се уништуваше и кога еднаш доаѓам дома на врата од пат 3 месеца и мајка ми отвара и без поздрав вика:Што ти станало со косата? :o
    И одма отиде у продавница и зема Gliss-Schwarzkopf,Total Repair,и Elseve регенератор..Луѓе господ ме виде...За две недели косава ко препородена :clap:
     
  2. phoenix4235

    phoenix4235 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    524
    Допаѓања:
    201
    Сакав да отворам тема со наслов ДИВА КОСА ама прво решив да ги прегледам сите теми за да не се повторуваме!
    Ајде една дефиниција од мене
    Под поимот „дива коса“ не подразбирам коса која е виткана туку коса која има склучено таен заговор против тебе(во случајов мене)
    Ќе ја препознаете по:
    1.Разлетаноста на сите страни
    2.Не можноста да ја исчешлате
    3. И кога ќе успеете да ја исчешлате за 5 минути е повторно истуткана
    4. Вадењето на стегачи копци и шноли е макотрпна работа
    5. Побргу тутунот ќе го испеглате отколку косата
    6. За виткање требаат челични живци ала Чак Норис
    7. Ако ја собирате ви требаат минимум 10минути затоа што задолжително имате еден куп свиоци (РОГОВИ што би рекла Баба ми)
    8. Патецот ви е како патот за Мажучиште
    9. Дури и фризерката мака мачи фризура да ви направи затоа што косата ви бега на сите страни

    листата може слободно да се дополни

    Ама како да ја скротам косата е моето прашање?
    Силиконски капки ставам и не помагаат....
    ;(
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    ^силиконските капку не се за побрзо да расте косата? :?:

    мене косата ми е најмногу да речам разлетана и со електрицитет во зима...си го купив од орифлејм спрејот Hair X Winter Care...и навистина помага и веднаш ја "скротува" косата...не го користам само во зима, еве и сега кога ми е разлетана косата ќе и шприцнам од него и се смирува ;)
     
  4. d.i.n.a

    d.i.n.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    20
    косава шо ја нарекуваш дива јас ја знам и под име жива иии истата ја имам и маки мачам нема спас за нас :x
     
  5. phoenix4235

    phoenix4235 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    524
    Допаѓања:
    201
    жива,дива како сакаш кажи битно маки мачиме...тоа од орифлејм колку пари е? :)
     
  6. Neny12

    Neny12 Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    So kosata sum opsednata. Sekogas koga ke ja pustam izgledam bukvalno kako paun :D. Nemozam nikako da ja skrotam i da napravam da stoi na edno mesto postojno e razletana i naelektrizirana. Stavam selikonski kapki od avon, ama nisto. Ednostavno ednas isturiv 1/3 od sisenceto na kosata i pak nisto. Kapkite se izgubuvaat vo mojata kosa. Za vitkanje nemam problem bidejki i taka mi e iskrsena kosata, ama za peglanje voopsto poveke i ne se macam. Bidejki za da ja ispeglam mi se potrebni 3h i samo sto izlezam od doma taa e povtorno diva. Se osekam kako buv vo kosata. Taka da cesto sum so vrzana kosa. Ama pa i se taka ne biva. Mora da naprais promeni. Ama veke se naviknav. Pred godina dena placev po cela vecer zosto ne si ja sakam kosata, ama sega si kupiv sretstvo za izvitkuvanje na kosata. Ke stavam ja razbusavuvam kosata, a toa mi dava i vlaznost na samata kosa, a i ne e tolku naelektrizirana. isto taka praktikuvam i da izlezam so vlazna kosa bidejki taka ne e tolku diva.