1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како дефиниравте дека сте во врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 13 јули 2010.

  1. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    ние у суштина и ја неам официјализирано врската како врска (да ете ние сме дечко и девојка) али заедно сме цело лето еве фати и есен :) скоро секој ден сме заедно така да нема потреба од формалности
     
  2. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    вака...

    http://www.youtube.com/watch?v=2aE9xcPOAkU


    :lol: се зезам... :lol:

    Нашето беше со заебанции, без никакви намери за обврзување...ама ете кога најмалку се надеваш тогаш најмногу ќе се заљубиш...заедно сме веќе 2ипол години :inlove:
     
  3. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    И кај нас е слично, но ние сме подолго време заедно од мај месец, но нашата историја е мн. долга значи од пред мн години. велам од мај месец бибејки бевме разделни. Немаме датум одредено или сакаш ли да се фатиме, но ете одеме, бидејки премногу сериозноја сфативме работата... тоа го прави љубомората :) Порано исте ме питуваа зошти не се фатите, сега им викам одиме а пак сега ме питуваат од кога.... па дајте луѓе што е толку битна датата, ако ние се сакаме и ако ни е убаво што е важно тоа, но епе пусти народ....
     
  4. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    Епа тоа беше вака..... хехех
    Ние претходно се мувавне еден месец, а се знаеме околу 4 год, само на здраво!!!
    И за денот на неговиот роденден, значи после месец мување, шетаме низ град, и седнавне покрај кеј, се мазевне.....гушкавне... и ми вика.. - Маче, сакаш ли да ми бидеш девојка...? - И јас цела таква....неочекував.. промрморев.. - Па, ДА, ајде да пробаме, ако иде иде.... И такаа Гад еден,, ццц баш за негов роденден, аххх што е тој, да не ја заборави датата!!хехехе :inlove: :inlove: :inlove: :)
     
  5. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    епа вака беше тоа:

    една вечер излеговме јас, дечкото и една другарка нели на кафе, муабети, (насетив дека нешто тука има, и му кажав дека не сум спремна за врска, ај да се запознаеме подобро)муабети, и другаркава требаше да си оди, и останавме ние двајца, потоа следуваше прошетка (малтене се знаеме 100години :lol:), и дојдовме до паркингот каде што беше паркиран неговиот автомобил, ама јас итра лисица му кажав дека имам едно проблемче(ми се оди во тоалет :P) , и се збогувавме , си помислив убаво помината вечер, дојдов дома по кратко време ми стигна порака дека типов убаво си поминал, комплименти, дали сакам да се видиме следната вечер, и така излегувавме три вечери по ред и последната вечер, седнати на клупа, разговори како и обично и ми вели јас сакам да сум во врска со тебе, нема да згрешиш ако ми дадеш шанса, и така веке 1 месец и 15 дена сме :inlove:
     
  6. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    па јас но ми кажа дека сака врска и не сака заебанции,и така горко слатки 2 год и 2 мес :D
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ееее нашиот СТАРТ на врската беше смешки :lol:
    Он ми беше комшија,и го знев некаде од 2001,ама бидејќи сме точно 8год. разлика мислам ништо посебно не сум гледала во него (јас уште дете во пелени што се вели).Сама знам еднаш искоментирав,бев трето одделеие,и со другарка ми збориме за симпатии и такви чуда и и велам, кога ќе пораснам сакам да имам некој дечко да наликува како ХХХ(името на дечко ми-тогашен комшија) :lol:
    Изгледа господ ме чул, па во 2006год. решил конечно да ми ја оствари желбата.
    Секој 1 Април,цело мало се собираа и одеа маскирани на плоштад,ја таа година се разболев и не отидов.По ден два одам кај другарка ми слики да гледам, и ми вика немам слики, кај ХХХ се сликите.И ја патот под нозе директно кај него.Здраво ХХХ слушам сликите од 1Април кај тебе биле,може на CD да ми ги нарежеш, може вика дојди утре.Идам утре,ми вика леле изумив,извини,ај барем влези на сокче,си поседевме муабет и си отидов.После утре дента па одам, ми вика лелееее извини извини највеќе,имав многу обврски и не стигнав,ај вика дојди барем на компјутер да ги видиш,влегов ги видов сликите,си помуабетивме и толку.
    И јас сеа,викам ај не утре,задутре ќе дојдам, да му оставам 2 дена време,да не испадне пак не мал време,или ако заборави да му текне.
    Идам ја после 2 дена-07,Април 2006 ..... го гледам господинот се спрема,викам кај идеш, аа вика имам состанок со една женска,денес мора да ја ќарам.Викам ако ако убаво,епа ај тогаш да не те задржувам, и он не не таман работа вика имам уште пол саат време, туку ти вака што мислиш како изгледам.Викам супер си,ок.И си правиме муабет,се.И во еден момент како јас се вртам да излезам да си одам така и он се врти и доаѓаме на 10cm разлика.Стоиме и двајцата не мрдаме.Ми вика може да те бакнам, ја од меење паѓам,и му вртам образ викам може :D и он ми вика добро,приоѓа накај образот и заврши со france бакнежче :inlove:
    И ја таква избезумена,излагам и си одам дома.
    Утредента не мрднав од дома,и задутре го среќавам на улица, и ја таква мртва ладна,а целата горам :$ и он ми вика кај си ма ти што те нема,вака ли треба да се однесуваме еден кон друг-нешто во тој стил.Викам зошто?? :?: Па вика си ми девојка или не си ми?И ја таква whaaaaat ДЕВОЈКА :o :clap: :)
    И ја мртва ладна,лелеее ја па мислев само тогаш беше и дека тоа ти било како мување.И он ми вика кај мене нема мување, или идам или не идам.И сега...си ми или не си ми девојка. И ја таква цела happy ДА ДА ДА се разбира, и му се фрлив у прегратки :inlove:
    И така да 07 Април 2006 си го сметаме за Start
     
    На Cacy, Wolf.girl95 и love-222k им се допаѓа ова.
  8. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Моево е доста интересно! :lol:
    Мене и дечко ми не запознаа нашите родители кои што се дружат веќе 3 години..
    Кога почнаа да се дружат нашиве он беше во Америка и воопшто не ни знаев дека имаат син 3 години постар од мене.. после тоа како на шала почнаа неговите да ми викаат " КАКОВ СИН ИМАМЕ, ТАМАН ЗА ТЕБЕ " :$ дури ми дадоа и негов фб, така почнавме да комуницираме и кога дојде од Америка се запознавме .. па работава ептен ни тргна! :P
    Од кога се запознавме, почнавме се почесто да се гледаме да искачаме и всушност сите знаеа дека сме во врска а никогаш официјално не сме кажале такво нешто.. и една вечер бевме на вечера со моите кај нив дома и како на шала исто почнавме да правиме муабет за врска, нашите споделуваа некои смешни искуства и он рече пред сите дека " JАС СУМ ПРВАТА НЕГОВА ЖЕНСКА ШТО ЈА САКА " и после тоа го прашав дали сериозно го мислел тоа, и така уствари дефиниравме дека сме во врска! :lol:
     
  9. jasminkaa01

    jasminkaa01 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    вака беше почетокот на нашата врска :$
    Не запозна мојата најдобра другарка и подолго време јас насакан да излезам со него и го избегавав затоа што ми се свиѓаше еден друг дечко и овој дури ме нервираше се дури една вечер случајно да си дојдам со него од град и тој ми рече ако сакам да пробаме па ако оди оди ако не секој по својот пат и ја се согласив со тоа и од наредното излегување си сметаме дека сме во врска и веќе една година сме заедно и убаво ни е и мислам дека помина времето на прашување ке ми бидеш ли девојка :P
     
  10. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Он кон мене: Вчера да видиш каква девојка си фатив.....
    ....а „вчера“ бевме заедно и прв пат се бацивме!
     
  11. ginger

    ginger Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    121
    8 август, излеговме, и демек ќе ме испраќа па се шупивме у еден сокак... Ме бакна, и ми рече „Знаеш ли дека си најубавото нешто што ми се случило досега?“.... Летнав ја, не знаев кај се наоѓам од среќа... Така впрочем знаевме дека веќе официјално сме заедно.. Одтогаш година ипол помина, пак сме заедно, имавме пауза во меѓувреме поради што бевме во различни градови... ама навистина се надевам дека за цел живот ќе му бидам најубавото нешто што му се случува :)
     
  12. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Седевме кај него, пиевме вино, уморни од возење точак. Топол септември.
    Ми вика: Ај остани кај мене да спиеш вечерва.

    После 30 секунди молк, реков Да.

    И бидна, и трае :)
     
  13. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Беше вљубен во мене и имаше доволно храброст тоа да ми го признае пред сите.
    Не се срамеше да ми донесе букет цвеќе на час, да ми испее серенада под прозор и да ми подари прстен во знак на верност.
    Ама му требаше цела година за да ме фати. Јас го одбивав, а тој беше упорен.
    За на крајот, една ладна зимска вечер да успее да ми украде бакнеж. :wasntme:
    Како што ми краде сите овие 5 години.
     
    На SunnyGirl2, Srckata28, glosipgirl и 8 други им се допаѓа ова.
  14. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Тој прво се заљуби во мене и искочивме неколку пати. На мене на почетокот не ми се свиѓаше, онака си реков само да му дадам шанса да пробам. Се мувавме неколку вечери по ред, и еден ден јас му пишав порака добро дечко на што сме сега јас и ти. И он ми врати на пораката дека сме во врска нормално ако сум сакала и јас. И од тука произлегува врска долга скоро 4 години :D
     
  15. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Па прво зборувавме на фб оти сме од различни градови и така после долги разговори тој дојде кај мене и зборувавме озбилно и тој замолче и после 2 мин ми рече:Значи во врска? Сериозна врска? Без заебанции? Стабилна? и вака ме гледа :wasntme:

    Никогаш нема да ги заборавам тие моменти!
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.156
    Допаѓања:
    46.950
    Пол:
    Женски
    Па баш тој период кога почнавме да излегуваме јас го избришав фејсбукот, и он кога ми се јави ми рече, сакав да се ставиме во врска кога гледам тебе те нема, ајде враќај го одма :wasntme: мада јас и пред тоа знаев дека ќе бидне врска од нашето :D
     
  17. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Кога стануваше се поозбилно. Се почесто гледање. И така.. :)

    Но никако не сака да се ставиме во врска на фејзбук!!! :( Еднаш на заебанција му имам речено и ми кажа Никад се немам ставено во врска на фејзбук, еднаш се ставив и незнаеш какви проблеми имав. Тогаш му реков И кога планираш да се ставиме или воопшто не планираш тоа да се случи? и тој ми рече Кога сакаш јас му реков Сега и ми рече Има време, понатака..

    Како да го сватам ова? ;(
     
  18. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    ^
    Не знам зошто го гледаш ова како проблем ..
    Според мене, што има сите пријатели (ако имаш плус и некои што не ги познаваш) да знаат кога започнуваш и завршуваш врска со некој? Освен, секако, ако тебе тоа ти е намерата.
    Тој и самиот ти кажал дека може да му настанат повторно проблеми. Можеби тој не сака врската да ви биде толку јавна. Нека знаат само најблиските, оние кои мислите и двајцата дека треба да знаат. За другите не треба ни да се грижите. Ако ти е до толку важно, прашај го какви проблеми имал, направете муабет за тоа.

    Со бившиот дечко после скоро 5 месеци врска направивме дека сме во врска на фејсбук. Потоа раскинавме, но се смиривме. Уште нецели 6 месеци бевме заедно, но статусите ни останаа скриени.
    За мене, тоа беше најдобро. ;)
     
  19. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Бевме заедно пред то, и праевме маубет за врска, и ништо озбилно тој ден, и ми рече дека не бил спремен за врска, требало многу да патува, и сакал да биди сам, да размислел.
    После ми се јавува на телефон, а пишевме на фб, и ми вика абе сакам да бидам сам знајш незнам шо ова она, и се смеј.
    Јас му викам да ти кисни озбилноста и штрак телефонот ;) :D , и гледам на фб Барање за Врска :o
    И Ми пиши во пошта: Сакаш да ми бидиш девојка? :$ и јас одлетав едноставно. :$ :angel:
     
  20. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Заедно учевме,бевме школски пријатели, но потајно си имавмте симпатии еден за друг цело време, ама во 4та тоа стана ептен очигледно и сите почнаа да се шегуваат со нас,и преку тие зафрканции се зближивме уште повеќе.
    И се бакнавме прв пат на роденден излезени кај една моја другарка, ме испрати до дома и толку.
    Од утредента,во школо седевме заедно,после школо идевме на кафе, ме испраќаше до дома,се бакнувавме, но ништо официјално немавме правено муабет за врска.
    И по една недела 'дружење' он и се доверил на една моја другарка дека сака да ми рече да му бидам девојка,но срам му е во живо,па се решил за фејсбук,да ми прати покана. Другарка ми ми кажа,знаев однапред,ама он не знаеше дека знам. :lol: И бев 'изненадена' кога ја видов поканата.
    Но и до претходно бевме нон-стоп заедно,тоа не смени ништо,но ајде,да биде некако, а и плус сега како датум за годишнина го славиме оној првиот,кога прв пат се бакнавме,а не тогаш кога сменивме статус на фб,така да...
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.