1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како дефиниравте дека сте во врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 13 јули 2010.

  1. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    Најпрво дечкоми ми пиша порака на мобилниот дека сака да се видиме и нес слично јас ништо не му одговорив ... после некое време повторно ми рече и јас реков дека незнам и ми рече да размислам и да му пишам и како минеше времето се повеќе и повеќе сакав да бидам со него и така бидна испаднавме една вечер и ме праша дали сакам да ми биде дечко? јас му кажав дека несакам дечко, сакам некое време да бидам сама... после таа вечер секоја вечер испаѓавме заедно , се држевме за рака одевме гушнати итн...он на сите кажуваше дека си фанал женска т.е дека јас сум му женска :D јас едноставно полудев по него.. и почнав да се плашам дека може ќе си фане друга женска и одвај чекав пак да ме праша дали сакам да бидеме заедно :D и по некоја недела решив и му кажав дека сакам да бидеме заедно и покрај тоа што веќе сите не гледаа заедно и сите знае дека сме заедно :D и еве не веќе 3 години и 3 месеци сме заедно... како официјален датум го земваме датумот кога за прв пат испаднавме :D :inlove:
     
  2. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Ние имавме излезено неколку пати, значи тој се гледаше дека е сериозен во врска со мене ама пуста јас да си бидам сакам насигурно 8)
    И ми остана то врежано в ум. И еден ден си се поднапив негде незнам кај бев, и случајно го сретнав ми рече ајде ќе те однесам ќе поседиме.
    И му запнав :emo:
    Кажи ми шо сме и шо планој имаш со мене. Ако ти е за мување ко шо се занесва цел град уште сега да ме остајш хххх :rofl: Нервна ем пијана.
    Тој ми се смеј хаха... Ми прај се сакам да сме. Јас па уште дефинирај му прам :o
    Пар сме Сандра аман ми прај :D Дечко ти сум. Запиши си. :inlove:

    И денес е точно седум месеци од тој ден :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. T.i.n.a08

    T.i.n.a08 Активен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    10
    Здрвоо :)
    Не знаев каде на која тема да побарам совет
    Значи вака имав симпатија излегувавме еден месец и ми понуди врска првиот пат не приифатив, така 3-4 пати ми понудиваше и н на крај прифатив
    Дали погрешив? Инаку не го сакам баш како што треба :)
     
  4. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    А,па јас тоа си го подразбирав одма штом ме баци. :D Ќе бев длабоко навредена да испаднеше дека било мување/само бацување или нешто слично такво. Не му ни спомнав било што такво и после неколку дена само ми рече ние сме заедно,нели? :)
     
  5. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Паааа кај мене никогаш ништо не е како кај сите нормални луѓе туку се е абнормално. Со дечко ми се мувавме една недела одприлика али пред тоа му кажав дека не сакам мување сакам нешто сериозно и он истото ми го кажа али ете почнав нешто несериозно. И една вечер наместо да ми предложи да се фатиме тој ме праша дали сакам да се стаиме на фб во врска |( и до ден денес го зафркавам дека кога ќе ме побара за жена ќе ме праша дали сакам на фб да се стаиме во брак :lol: :rofl:
     
  6. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Уште на втората средба ми предложи врска, но јас му кажав да ми даде време да одлучам пошто не бев толку заљубена во него..И после една недела прифатив...И сега сме скоро 3 недели во врска :inlove:
     
  7. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    [​IMG]
     
    На marija1907 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Па тој самиот си дефинира без да ме праша. :D

    Се бакнавме, се'.. ово оно, а претходно да напоменам најдобри другари бевме.. :!: И дотерани излеговме у кафич и коа се среќава со овој, со оној и оп од нигде никаде ме претстави како негова женска.. јас ваква :o па кој ти очекувал дека одма во врска сме ако се бакниме, :D ама тој да си се осигура што си е најважно, одма негова сум. :lol: Шала на страна, не ми се допадна тоа тогаш, но незнам зошто некако се препуштив на настаните и можам да кажам дека ми е многу мило што не се побунив тогаш. Преубаво течат работите, се сакаме и разбираме што е најважно.
     
  9. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Со бившиот се гледавме подолго време пред да дефинираме,таков тип си беше.Ама мене ми пукна еднаш филмот,пошто веќе си бев прилично затрескана во него,па една чашка две,и си го прашав на што сме,и он само се насмевна и ми рече „Па нели е очигледно,секој ден сме заедно,се слушаме се гледаме,на што ти личи“ и јас само му реков,чисто информативно да си знам и така станавме пар. :D Дамнешни времиња :D
     
  10. Buterfly2576

    Buterfly2576 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Ние воошто гоо немавме оној период на мување него уше од привот ден кога се бакнавме и запознавме ние се фативме и неговото прашање беше а ќе си ја паметиме ли оваа дата и јас онака хипотетички му кажав да без да размислам што сака да ме праша и после една недела јас си заминав за Струмица и он ми се јавува на телефон и ми вика еј каде си што правиш и јас му викам еве во Струмица пијам кафе и он тука малце ми се налути и ми вика па можеше барем да ми кажеш и јас му викам зашто да ти кажам што си ми ти и он ми вика јас мислев дека сум ти дечко и тука јас малце се замислив и сватив дека сум во врска :lol: :lol: :lol:
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    ме праша од втор пат..
    немавме период на мување , излеговме еднаш..следниот ден пак..се свиѓавме и претходно, МНОГУ.
    ме праша за да не ме изгуби..затоа што ако не ме прашал , можел да ме има друг..
    сонце тоа мое :)
    Ах , колку ли само си го САКАМ :inlove:
     
  12. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    се мувавме 1 недела и после тоа ме праша дали може да го зафати местото на дечко и јас реков да и ете така биднаа :P :D
     
  13. Slikaprilika

    Slikaprilika Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    3
    имаш голема среќа срценце :$ :$ :$ :) :rofl:
     
  14. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    5.788
    Пол:
    Женски
    Па се мувавме 1 месец одприлика и бевме излезени и на враќање дома јас му реков „ Леле месец помина од кога се знаеме , кога летна времево„ он во секунда заќуте и во себе си викам леле не ти требаше ова :lol: И после 10 минутно возење и ќутење накај дома ме праша дали сакам да му бидам девојка и јас прво бев :o и после реков да, и така :)
     
  15. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Симпатиите меѓу нас беа повеќе од јасни. Мување немаше. Излеговме и после некое време дрдорење без врска ме праша дали сакам да му бидам девојка и јас се согласив.
     
  16. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    На втор состанок , не се сеќавам точно на зборовите нешто во смисла дека сака да почне врска со мене ,дека многу му се допаѓам бла бла :D И бидна што бидна :)
     
  17. rak1

    rak1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    45
    се мувавме 1 година :D н почетокот тајно,потоа не.и еден ден се каравме и каравме и после караницата тој ми рече зар така се однесуваш со дечко ти. јас реков: па не си ми дечко, знаеш никогаш не си ме прашал. и тој на ова: eпа од сега сум ти, може нели? И така :D
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Епа прво излеговме 2,3 пати на кафе мафе, после еден ден бевме на плажа заедно па ме врати дома со моторот тој ден и пред да ме остави направивме мала просетка и ме бакна така спонтано......ммм ми се допадна и се бакнавме пак и пак иииии тоа беше тоа. Си замина после дома пошто беше од друг град и до вечерта се слушнавме едно 20 пати и по тел,ме праша дали ми се допадна бакнежот и дали би сакала да продолжиме да се гледаме и јас му реков да и така се си одеше како што треба, неколку месеци бевме даљина и не издржа јунакот без мене и ми понуди да се преселам кај него и се согласив, така може 1 год.живеевме заедно па после ми понуди брак и ете до сега не сум се покајала поради таа одлука и еве денес сум му жена која му роди и едно прекрасно синче :inlove:
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Во мое време кога дечко ќе те залапаше значеше дека од тој момент сте во врска и немаше потреба ништо да се прашува или кажува. Денес младиве се лапаат фаќаат и као тоа не било ништо него само мување. Ееее порано додека те бакне па тоа беше процедура, а сега да ми простите прво се ебат па се прашуваат дали сакаат да бидат во врска.
    Навистина не разбирам зошто се потребни зборови кога самиот бакнеж кажува се, и зошто им е тоа мување кога ако некој ти се свига фино лепо ќе си се фатиш со него, а не секоја вечер да те „мува“ друг и да те драпа. Искрено без некој да се навреди ама по мизерно за една девојка од тоа нема.
    Бакнежот е свето нешто и не се споделува со случајни минувачи.
     
    На Twinkles, cresa-jagoda, leighton23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    Се расправавме за нешто банално и му реков
    -Не ме нервирај!!!!!!!!!!!!!!!
    -Не сакам да си ја нервирам женската :P
    -Од кога сме во врска ние?
    -Од кога те бакнав и не те давам на друг
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.