1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како дефиниравте дека сте во врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 13 јули 2010.

  1. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    (y)Чиста сметка долга љубов :!:арно си знаеш.:handshake::rofl::lol:
     
    На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
  2. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Никако.
    Се видовме прв пат и од тогаш сме се заедно.
     
    На Animali, BabyStyle и Summerlover им се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Незнам :?: толку пати бевме и излеговме од врска што веќе и сама незнам (facepalm) за последниот пат знам :$ ми се доближи и ми рече : " јас сакам да сум со тебе , цел живот . Ти си моја и не те оставам веќе сама , никогаш . Сакаш да ми бидеш девојка , за цел живот ? " Секако пред ова имаше сплет од околности , а после тоа романтиките кои во моментот не беа возможни :D после испадна дека судено ни било да се смириме без да знаеме за бебето што било во мене :inlove: и така дефиниравме дека сме во врска :rofl:
     
    На marija1907 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zoran43m.k

    zoran43m.k Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    1.632
    Пол:
    Машки
    pa obicno eden od partnerite ke kaze deka sega "nema nazad" , neli , posle "toa" , i ako i na drugiot mu se dopadnalo ;) , si kjuti i prifakja :)
     
  5. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Па многу едноставно беше, ме вика една вечер да излезиме и ми призна дека веќе чувствува нешто за мене и дека сака да му бидам девојка и така веќе 3 години си сме заедно. Предходно имавме само еднаш излезено и се познававме 2 месеци. И јас во мене си чував дека сакам да сум со него ама чекав тој прв да превземи посериозен чекор :inlove::l:
     
  6. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Дали вие женските би отвориле разговор за дефинирање на врска или сепак чекате машкото да ви понуди врска?
     
  7. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Тоа што осеќам тоа кажувам ххх
     
  8. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    Јас секогаш чекам од девојката, дури и ептен да сакам официјална врска самиот. Истото важи и за првото 'те сакам'. Колку и да ја сакам не кажувам прв дур она не каже.
     
  9. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Јас искрено не би била со некој ако не знам на што сум.
    Дечко ми веднаш ме праша дали сакам да му бидам девојка и тоа беше тоа, најдобрата одлука што сум ја донела во животот.
     
    На Dream-Girl, hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Денес 01.01 сакаш да си со мене?
    Јас мхмм и тоа беше то
     
  11. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Искрено, не знам како да го дефинирам зборот врска, затоа што не знам како функционора тоа, до сега сум била само во една врска и тоа се случи некако премногу брзо, за да ме праша да му бидам девојка, зборувавме за тоа дека не сум имала дечко до сега, па колку е он имал женски и некако ме праша а сакаш ли да ми бидеш женска или пак јас го подбуцнав за такво нешто, не знам како беше. Но за жал траја една година, затоа што се чувствував како да се гушам и сега имам или си замислувам дека имам страв од врски.
     
    На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.989
    Пол:
    Женски
    Хахаха немаше дефинирање едноставно и двајцата знаевме дека сме во врска без директно да ме праша или да го прашам. По некое време пред сите тој ме нарекуваше како негова девојка и им го кажуваше датумот на нашата месечнина па тогаш 100% се уверив дека врската веќе започнала :D
     
  13. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Јас го почнав разговорот и така бидна. :D Во текот на разговорот сам си кажа сакам да бидам со тебе,да ти бидам дечко и се деси. :)
     
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Вели денес сме 01 01 2018 велам даа
    Тој:сакаш да си со мене?
    И јас дааа
     
  15. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Ние првин испаѓавме два месеца онака лагано само за викенди, и после кога почнавме веќе секој ден да се слушаме и да се гледаме тој прв рече а сакаш ли да бидеме во врска официјално и јас секако реков да. :D
     
  16. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    Па не дефиниравме, се беше јасно од нашите постапки и планови.Немаше она типично "Ќе ми бидеш ли девојка"? или "Сакаш ли да бидеме заедно"?
    Без планови без ништо се ни е супер.
     
  17. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Прво ќе почнам со бившиот, зошто е смешно. Го бендисав, ме бендиса. Зборавме и отворено си ги признавме тогашните чувства. И седевме пред лабораторија, дур имав пауза дојде кај мене и зборавме, ама ми рече нешто низ линиите „ние сме во врска така? Ама дали можи првиот бакнеж да го остајме за викендов, да биди посебен?“, и јас најголемиот антиромантичар што сум, прифатив, иако го гледав онака сомнително. Ама пустата го бендисвав. Да бев и јас романтичар, знам колку добро би било ова.
    [​IMG]

    А со вториот, моменталниот (други-- недефинирани), излегувавме веќе неколку дена претходно, помалку од недела излегување беше кога решивме да одиме на „кафе“, кое скоро никогаш не е кафе, туку беше во кафич, кој сега е затворен. Уз лимонада ми кажа дека му се бендисвам и дека прво сака да ми кажи нешто за себе, па јас да одлучам дали сакам да останам со него, за да не сум слушнела од друг. Нешто во врска со нешто изминато, минато. И океј, ми кажа, јас бев нешто како:
    [​IMG]
    Иако дур не бевме дефинирани и се движевме кон оваа заедничка лимонада која не соединува сеуште, другарка ми ме закопа кога не виде, ама тоа приказна за друг пат. Уште ѝ памтам. |(
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Едноставно ми соопшти дека сум само негова и тоа е тоа... На првиот дејт после 3-4 саати :)
    Најнезаборавниот момент...
     
    На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Одма уште на првиот бакнеж. Немаше она класично сакаш ли да сме у врска пошо пред да се дејтаме се знаевме и зборевме, па знаевме дека нејќеме забава и сакаме нешо посериозно. Ми пиша после неколку саата дека сакал стално да сум негова и тоа уште првиот пат кафе кога сме пиеле ама на вториот дејт бакнежот беше пресуден. :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Nightshroud

    Nightshroud Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Се знаевме од малечки 9-10 години, заедно игравме шарка, криенка па изгубивме контакт до крај 17-18 години, па пак се задруживме во живо па ми даде број и пишав на вибер таму се отворивме многу еден кон друг, излеговме на само и од тогаш сме заедно скоро 2 години :inlove::inlove:
     
    На cresa-jagoda и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.