1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како дефиниравте дека сте во врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 13 јули 2010.

  1. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    После неколку дена секојдневно гледање јас мислев во врска сме ама не сум му појаснила убаво што сакам кога ме прашал да бидеме заедно и типот не знаел на што сме.
    И седиме така и ми вика: срце сега кажи ми ќе се гледаме или заедно ќе бидеме?
    Јас стаписана го гледам и го прашувам: а ти како сакаш?
    (се вадам)
    И он ми вика: Јас знам што чувствувам и што сакам , но ти не си кажала и не сакам да те притискам.. Сакам да бидеме заедно но ете прифаќам и само да се гледаме.
    И јас му викам : Сакам бе и јас сакам да бидеме заедно !
    Иии такааа
     
  2. Maaaaaaaaar1

    Maaaaaaaaar1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2022
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    355
    Пол:
    Женски
    Хахаха интересна приказна.После 1 месец од како се запознавме решив да му кажам да иако он постојано ме прашуваше а јас одбивав.Знаев дека ме сака ми имаше кажано ама само се гледавме од време на време.Една вечер ме праша дали сакам да пиеме кафе,навечер беше.Реков ај може.Бевме пиевме,па после што како каде да одиме,отидовме во еден парк,седевме земавме и пиво за пиење.Е сега нели на стаклените пива има како едно капаче на пивата златен даб епа ми го даде и ми вика доста ми бегаше,сакаш ли да бидеме во врска и така бидна.Помина еден месец.Сега за неколку дена ќе биде 3 месеци како се знаеме ахххаха.
     
    На LittleZuzu му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    8.261
    Пол:
    Машки
    :D Си го чуваш ли капачето?
     
    На Maaaaaaaaar1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Maaaaaaaaar1

    Maaaaaaaaar1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2022
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    355
    Пол:
    Женски
    Да хахахаха
     
  5. Inna♡

    Inna♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2022
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    453
    Пол:
    Женски
    Долги години пред тоа се знаевме ама само бевме познаници и на здраво. Се зближивме преку социјални мрежи, почнавме да излегуваме како пријатели. Веќе кога се смувавме за брзо дефиниравме дека сме за врска и сите дознаа за нас веднаш. Не беше нешто комплицирано.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Snowflake99

    Snowflake99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2022
    Пораки:
    1.447
    Допаѓања:
    5.710
    Пол:
    Женски
    Уште пред да се слапаме се договоривме. :$ Ми беше најдобар другар пред тоа, ми призна симпатии, му признав и јас. Предложи од другарство да прејдеме во врска, прифатив и падна и бакнежот. Деца бевме, 15 години, толку сме знаеле. :D