Како до виткана коса?

Дискусија во 'Коса' започната од Barbie-mwa, 25 јуни 2010.

 1. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  7.274
  Пол:
  Женски
  Јас ,го купив од кам и многу сум задоволна .
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  766
  Допаѓања:
  3.979
  Пол:
  Женски
  Колку пари?
   
 3. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  7.274
  Пол:
  Женски
  350 или 450 не се сеќавам точно ама одприлика толку беше.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 4. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  2.953
  389 e sega
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mollami

  Mollami Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  195
  Пол:
  Женски
  хахаххах јас немам проблем со виткана коса, таква природна ми е... јас за права коса плачам ахахаххаа
   
  На Love 83 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.170
  Допаѓања:
  1.819
  Jaс го имам од Philips e моето, и искрено дали 2-3 пати го имам користено досега.
  Мојата коса е долга, а ова не одговара за долга коса, ја витка многу малце.Предвидено е за средна накај кратка коса, неа идеално би ја извиткала и тоа не целосно туку онака, благо виткани недефинирани локни beach waves.Џабе фрлени пари.
  Плус еднаш ми се заплетка внатре праменот и хаос се направи нож зедов на крај и го пресеков тој прамен.
  Подобро со преса за коса ќе се извиткам како сакам, со користење на спреј против горење од авон ми е земен тој.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  661
  Навистина ли е 350 :o:o и витка ли, многу ефтино можно ли е? Го има ли уште?
   
 8. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  7.274
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека го има уште .
   
 9. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  661
  ;(;( леле а за џабе било. Знаете ли каде да најдам такво или слично по таа цена највеќе до 500 ден? Вака во продавниците за бела техника се над 1000 ден.
   
  Последна измена: 11 јуни 2019
  На rumcherry му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  7.274
  Пол:
  Женски
  Го има истото фигаро во Нептун и е 500 денари .

  https://www.neptun.mk/categories/FIGARO/FUEGO-CT-602
   
 11. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  661
  хаха 150 денари разлика, секога им е поскапо
   
 12. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  7.274
  Пол:
  Женски
  Како и да е вреди за парите 500 денари не се многу за фигаро ,тешко дека ќе најдеш за таа цена подобро од ова.
   
 13. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  661
  И викаш, витка мојта коса е тенка, лесно ли се витка, може ли сами да се виткаме
   
 14. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  7.274
  Пол:
  Женски
  Па јас сама си ја виткам косата и мене ми е исто тенка но супер витка.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Дали најде железни крупни витлери?
   
 16. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Не :( ако има некој да ни препорача и да не упати, чекаме одговор
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  90
  нема такви витлери, ја имам метални ама дебелината им е како прстот.
   
 18. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  661
  Screenshot_20191206-005318_Chrome.jpg
  Јас имам вакво само што косата ми ја прави нешто слично на тостерки не како на сликата. Сакам да ми е како на сликата, можеби правилно не го користам? Некој искуство со ова?
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  661
  Искуство со ова фигаро? Каде да го најдам и колку е? 20191206_005437.jpg
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.