Како до виткана коса?

Дискусија во 'Коса' започната од Barbie-mwa, 25 јуни 2010.

 1. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Женски
  не свакам..книфче?? :^) :D
   
 2. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.175
  Допаѓања:
  2.413
  Пол:
  Женски
  nejm само внимавај каков е материјалот засо некои може да пуштаат кончиња кога ќе ги извадиш
   
 3. snegulka21

  snegulka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  88
  може со пена за коса да се добијат некакви кадрици,е сега тоа нема да успее кај оние со ептен права и тешка коса туку кај оние со прекршена коса,така со пената ке се оформат локнички и секако косата изгледа многу поубава
   
 4. Nightwolf

  Nightwolf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Мојата коса не е ниту виткана ниту права...брановидна ми е...јас сакам понекогаш локни понекогаш права...права сакам кога излегувам на журка или со другарките...а виткана за некој свечен настан...ако сакаш локни најдобро ти е да користиш преса ама предходно стави силиконски капки...тоа го спречува пукањето на влакното на врвот...имаш видео како да направиш COOL! локни!( погоре на Фемина, Коса)
   
 5. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски

  :D :D

  Лист од тетрата се сече исто така на хоризонтални линии како парталчето и се намоткува на средината на парталчето за да биде правилна локната да не биде на едно место на на горе на друго леве-десно.

  Се надевам ме свати :lol:
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.796
  Допаѓања:
  2.081
  Маја реши да си купи фигаро... :) Ама сакам некое квалитетно, а не за пола саат да ми се исправи косата. Какво имате вие и дали сте задоволни?
   
 7. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  190
  Сум пробала со крпчиња и стварно сум задоволна :)
  Откако ја навиткав спиев цела вечер со таква коса и сабајлето ми беше скроз навиткана.
  Два дена ја носев и ич не ми се пушти :)
   
 8. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  35.852
  со крпчиња пробав неколку пати ама ништо :(
  катастрофа ми излегуваат сега барем брановита да си ја направам |(
   
 9. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  161
  не знам за квалитетно фигаро ама сакам да ти кажам кога ја виткаш косата секој прамен што ќе го намоташ околу фигарото прскај го со лак нема шанси да ти се пушти . јас така правев за на свадбата деверица бев а не сакам многу фризери :lol: секогаш кога ќе се направам сама повеќе се бендисувам :lol:
   
 10. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски


  Јас имам од Vicko и задоволна сум многу. Но фигарото не е тоа тоа. Локните брзо се прават ама брзо и паѓаат.
   
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.624
  Допаѓања:
  24.812
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Јас имам природна коса ама кога сакам да имам локни како глумците ги правам со електрични витлери. За 20 мин имам фризура. ТОП. Порано ги купив од УСА ама кога ги видов овде пред месец дена одма си земав еден сет :D
   
 12. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.459
  Нена а каде ги виде кај нас и по која цена се движат ? :)
   
 13. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.624
  Допаѓања:
  24.812
  Пол:
  Женски
  ги има во агротехна, јас од таму ги земав, и се околу 2900 мислам. Иаку јас сум во Скопје.
   
 14. LanA..ana

  LanA..ana Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  32
  а дали некој има користено од овие витлери и дали убава се прави косата со нив или не???


  [​IMG]
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  ^^^
  Јас имам портокалови,малку подебели се и секогаш ја виткам косата со нив,се викаат твистери.Преубаво ми излегува фризурата,а се разбира не ја горат косата (нормално :D ).Важно е дека се многу ефтини,60 денари се едно пакетче.Еве на сликава како ми излезе косата за Нова година.со нив ја виткав...
   

  Прикачени фајлови:

  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 16. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.478
  Багуфче :o Преубава ти е косата :)
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.136
  Допаѓања:
  73.323
  Пол:
  Женски
  Прекрасна коса имаш Багуфче! Инаку имам и јас розеви, ама штета што на мојата коса ич не се задржуваат, прекрасни локни испаѓаат, ама ги снемува у рекордно време. :)
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Мојава коса абер нема. Кога ке се избањам ако не ја исчешлам супер виткана. Сабајлето бушава азбука хахаха :lol: затоа решив да си ја фенирам и онака да ми биде брановита, пошто и да ја испеглам ми е брановита,нема шанси косава ми е феномен ни тесли не ја држат хаха.. :rofl:
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.675
  Пол:
  Женски
  Тие спиралите се добри за виткање ама за долга коса.
  Јас со моево фризурче, смешна сум ако се извиткам со тие. За поголеми локни и поталасест изглед најдобри се витлерите, од оние големите, или оние бабските на вриење. :D
   
 20. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  кај можам да си купам вакви??? ;)