1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до коса со убав мирис?

Дискусија во 'Коса' започната од Slim-Shady, 23 октомври 2011.

  1. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    И мене така ми смрдеше од како една неписмена фризерка со фен од 2000 и нешто вати ми ја изгоре косата. Додека ме фенираше гледав како ми чури косата. Додека не ја измив океј си беше, ама после тоа леле мори мајко беше. Не стаив пегла на коса дооооооолго време. Се дружев повеќе со маските и капките за коса, чичково и рицинусово масло, масни бањи за коса и што уште не. Само знам дека требаше долго време да ми се оправи косата ем што беше изгорена од фен, ем што смрдеше.
     
  2. Reaper666

    Reaper666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    15
    и мене косата ми мирисаше 1-2 дена после миењето .. али мислам дека тоа го решив откако почнав да ставам капки .. на влажна коса .. а потоа и да ја исушам со фен или да ја испеглам со пегла .. мирисот на капките останува .. и тоа убаво .. свежо :) пробајте.. јас користам капки од авон :)
     
  3. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Јас го користам шампонот Палмолајв , ми ја држи косата миризлива за 5-6 дена и многу сум задоволна бидејќи само овај шампон ми ја држи косата миризлива и мека .
     
  4. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    72
    како на катран ???? мене така ми мириса некогаш од времето ... ама многу ретко :)
     
  5. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Ако косата почесто ја носите врзана отколку пуштена побрзо се мрси и мириса од самата пот на скалпот, а и во секое годишно време жлездите лачат со различен интензитет, незнам... но за предлогот со парфемот некој што пиша погоре јас не се сложувам да се користи додека косата е сеуште мокра, тогаш порите се отворени а парфемите содржат секакви хемикалии што не е добро да се апсорбираат во скалпот, ( дезодоранси не се препорачува да се користат ни на тело додека е влажно после туширање), ако веќе користиш парфем за косата подобро следниот ден кога е сув и со затворени пори ако ме прашаш мене ;)
     
  6. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    читав на еден сајт дека ако сакаш да ти мириса косата убаво четката или чешелот што го користите напрскајте го со вашиот омилен парфем или дезодоранс или паK што и да е :D хаха.....и откога ке се исчешлаш убаво мириса....проверено е! ептен инетересен трик ;) пробајте и вие!! (сори ако има некој слично напишано а јас повторно истото го пишувам) :)
     
  7. sara.kiss

    sara.kiss Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    0
    Барам совет..Како да ги очистам бубите (вошки) од косата.. :(
    Сеа дознав дека сум префатила од некого.. Мн ми е лошоОО.....
    Ве МОЛАм за совет!! + тоа буња коса имам.. :( :( :(
     
  8. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    не се нервирај... Едноставно обврни им внимание 3 . 4 дена и се ке биде океи..
    ЗЕми шамон против вошки чешле и секоја ден по 2 пати миј ја косата..
     
  9. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Мене кога не ми мириса убаво шприцам парфем на чешелот и чекам минутка да се исуши парфемот и ја чешлам. Многу помага, цел ден после ми е убава :)
     
  10. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Лелееејј првпат слушам за ваков проблем. :worried:

    Незнам што да ти кажам. :x
    Смени шампон, или пак ако си забележала почесто мастење на косата, почни да користиш шампон против тоа.
     
  11. lalala3

    lalala3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    2
    Одсекогас ми мирисала косата преубаво сите ми викале како како како вакааа,и сега ми мириса косата ама од пред некое време кога ке се поцесам со прстот на козата на главата и ке си го мирниснам после прстот ми мириса на скапан квасец,на мртов глусец или незнам усте стоо и козата ми е многу мека некако :worried: ми мириса козата а не косата :( :( :( :( :( :( :( порано не ми мирисал така,се си мислам дека е затоа сто мозе и повеќе од 5 години се мијам со ист сампон и регенератор елсев,само боите ги менјам,еднас розева колецијја,,еднас бела,еднас жолта....и си ја прскам и со глисс спреј и мн убаво ми мириса ама козата немам зборови
     
  12. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    даа и мене :(
     
  13. lalala3

    lalala3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    2
    и дури кога ке се почешам имам и бело под ноктот,како мрсен првут :worried:
     
  14. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    :puke: Miewe sekoj den
     
  15. papagal4e

    papagal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    135
    Миењето секој ден не е штетно,па дури и се препорачува па затоа ако ви смрди миете ја секој ден :)
     
  16. stefigirl

    stefigirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    123
    Toa ти е бебешка кожа шо ти останала -.-'
    Не кревај паника за џабе
     
  17. darlingB

    darlingB Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    127
    Можно е да имаш проблеми со хормоните во последно, па општо кожата на целото тело да има поразличен мирис од претходно.
    Друго можеби ти е оштетена односно сува кожата на главата и не ти одговараат производите што ги користиш, тоа белото под ноктот првут ќе да е.
    Не е лошо да посетиш дерматолог и да ја смениш колекцијата за нега на коса.
    Поздрав
     
  18. lalala3

    lalala3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    2


    Abe papagal4e бе читај убаво, ја мијам секој ден понекогас и 2 пати на ден,значи не е до тоа ти викам косата убаво ми мириса ама козата некако почна одеднас да ми смрдка цудно и послее миенје одма и тоа само јас си го осеќам!! знаци имам некој проблем со сампонот,сум ја расипала козата
     
  19. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Пред 2 дена ми смрдеше косата ама имаше таков мирис што неможе да се опише :puke:
    Смрдливка ми влегла во косата. :D
     
  20. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Бебешка кожа и останала??????? Значи кога ќе каже некој нешто ми доаѓа да се треснам од ѕид :headbang:
    Инаку чим не ти било така,а сега почнало оди си на кожно да те видат да не е нешто од хормоните.Или пробај да го смениш шампонот,земи од оние против првут може ќе ти го исчисти тоа како бело (како првут) што го имаш,што ти ствара непријатен мирис.
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.