1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до поголем волумен на косата?

Дискусија во 'Коса' започната од anste, 16 јануари 2010.

 1. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  127
  па вака ..
  косата ми е костенлива ,права,мрсна и СПЛЕСКАНА.
  ја виткам но ќе постои преку сила 3 саати и ќе се исправи.
  кога се гледам во сенката додека идам на улица ја гледам
  мојата глава тенка а на другите нормална :x
  кажете ако знаете некој начин да добие волумен???
   
  На lovesucks му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  па постојат многу шампони и регенератори кои даваат волумен на косата. Јас користам шампон и регенератор од Авон за повеќе волумен, и презадоволна сум, дури косата ми е побујна од повеќе што сакам. :lol:
   
  На Ivonceto-od-Bitola му/ѝ се допаѓа ова.
 3. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Zemi si eden Wash & Go i resen problem,najdobro resenie za da go postignes sakaniot volumen
   
  На IamSexyAndIKnowIt, ilijana27 и Maleckoto007 им се допаѓа ова.
 4. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Obidi se dodeka ja susis so fen kosata da ja nasocuvas vo razni pravci, so toa go "zbunuvas" vlaknoto i postignuvas pogolem volumen.
   
 5. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  127
  falaa ke probam da ja zbunam kosata hehe
   
 6. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  користи wash and go и тапирај ја ставај пена па ке ти даде волумен ;)
   
 7. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  аххх немој така,пробај со шампон за волумен на косата и дефинитивно некој добар регенератор... Можеби ќе истрошиш повеќе пари али мислам дека ќе ти вреди.И личен совет пробај да ставиш пиво на косата пред да излезеш ќе има ефект ДЕФИНИТИВНО ! Поздравче
   
 8. Ripka

  Ripka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  За волумен ништо подобро нема од пените за коса од Shwarzkopf taft ( црното пакување) откако ќе си ја измиеш косата на влажна коса стави од пента а потоа виткај,фенирај , и ќе бидеш задоволна се надевам
   
 9. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Аххх незнам за вас, но мене Wash & Go шампонот воопшто не ми се допаѓа :? Едно време го користев па ми се појави првут. Може тоа да не е случај и кај вас но мене не ми одговара тој шампон. А за побујна коса, се сложувам со постот над мене, пробај со пена за коса. Кај мене косата одлично изгледа кога користам пена, бујна е баш онака како што сакам. Пробај, мислам дека и ти наскоро ќе го решиш проблемот наречен сплескана коса :P Позз и пиши ни што си направила.
   
  На Maleckoto007 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Сеа само што бев во сп .. видоф нивеа едно ко округло за волумен .. се шприца ли незнам .. па моеш да видиш :)
   
 11. billie

  billie Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Znam kolku patish poradi tvojata kosa...i jas imav se isprobano od site shaponi.... no nishto ne mi pomogna osven od kolekcijata VICHY-shampon (mozi e poskam ama se nadevam deka 100% ke bidesh zadovolna) ne samo so ke imash volumen na svojata kosa,nema da ti se mrsi,nema da imash prvut,ke ti se zajakni vlaknoto na kosata..:D se nadevam deka ke probash...ako probash kazi dali ti pomogna ;):)
   
  На lovesucks му/ѝ се допаѓа ова.
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  4.385
  Пол:
  Женски
  пробај користи го пантен и дава убав сјај на косата и побујно делува
   
 13. CVETENCE

  CVETENCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Zdravo imam eden problem povrzan so kosata nz dali mozete da mi pomognete,
  vaka do pred 4 meseci postojano se farbav sega poveke ne koristam nikakva farba ja rastam mojata kosa ama vo posledno vreme mn. mi e mrsna i bezivotna stvam i maski za kosa i balsam ama nisto ne pomaga imam staveno i kiselina
  pozdrav i odnapred vi balgodaram
   
 14. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  За волумен на косата

  So pomos na ovaa maska ke postignete bujnost na kosata.

  PRIGOTVUVANJE: izmesajte dve lazici sekeren sirup, dve lazici zelatin, dve lazici mleko i dve lazici pivo. Dobienata smesa nanesete ja na kosata, zavitkajte ja kesa ili kapa, pa vo krpa i ostavete ja da dejstvuva 30 minuti. Potoa izmijte ja so mlaka voda i so sampon.


  2 lazici sekeren sirup (3 denari)+2 lazici zelatin (12 denari)+2 lazici pivo (3 denari) se vkupno ke ve cini 21 denar :D
   
 15. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Хмм а каков е тој шеќерен сируп?
   
 16. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  а тој желатинот ко ке набабри?
  јас 2 желатини во кило млеко за торта ставам бре!
  мислам дека ова чудо нема да можеш да го извадиш од коса...
   
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.640
  Допаѓања:
  196.168
  Пол:
  Женски

  Шербет Емче, шербет... и мене ми е сумњива маскава... и само пиво да се стави нема да биде лошо, не мора со овие другиве состојки да се меша...
   
 18. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  последно плакнење со пиво -ДА! волумен 500% проверено!
   
 19. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98

  И шербет да ставам на коса???????????? ОМГ па како ќе се извади тоа после, лустер шишање не ни бега :lol:
   
 20. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Не ни кажа Маневска Мила дали таа ја испробала оваа маска за коса :lol: