Како до поголем волумен на косата?

Дискусија во 'Коса' започната од anste, 16 јануари 2010.

 1. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.271
  Допаѓања:
  14.616
  Пол:
  Женски
  Одамна престанав со диетата и нормално се хранам сега. Знам дека заради тоа почна толку нагло да ми паѓа косата, а потоа дојде и есента - период во кој на сите им опаѓа. Сега се среди тоа, но нема волумен ниту сјај косата. :!:
   
 2. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  1.566
  Пол:
  Женски
  Ако се користи само спрејот од авон за волумен на косата (Advance Techniques Volumising Spray Gel)
  , без употреба на шампонот и регенераторот, дава некакви ефекти? :?:

  [​IMG]

  едит ~ На мокра коса се прска нели? :$ :wasntme:
   
 3. stefiiM

  stefiiM Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  54
  Мислам дека може и на сува... така нешто прочитав само не ми текнува каде ...... :)
   
  На Maleckoto007 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Maleckoto007

  Maleckoto007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Овде можете да видите како да направите вашата коса да има поголем волумен :D многу е интересно а и не е тешко воопшто :) поздрав

  http://www.youtube.com/watch?v=7R8stbKk ... ature=fvwp
   
 5. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.016
 6. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.547
  Вака косата ми е многу безживотна и дури и откако ке ја измијам е залепена за главата.Мразам ваква коса па ако може некој да ми препорача некое средство за волумен на косата што е ефективно.
   
 7. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  1.566
  Пол:
  Женски
  ^ Ќе си ја купиш пенава за коса на Тафт
  [​IMG]

  и ќе нанесуваш на мокра коса, по цела должина на косата, откако ќе ја исушиш ќе добиеш некој волумен :)

  Мене ми е супер, ептен сум задоволна од пенава :)
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. s.m.i.l.e.e

  s.m.i.l.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  Како до поголем волумен на косата ?

  Како да ја згустам косата ? Што вие користите што навистина ви помогналоо ? Имам убава права мека долга коса но сакам повеќе волумен.Помошшш :?: :worried: :( :)
   
 9. CoverGirl10

  CoverGirl10 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  1.523
  Пол:
  Женски
  Како до по голем волумен на косата ?

  Јас ги користам овие два производи за волумен. Засега добро се покажале :)
   

  Прикачени фајлови:

 10. s.m.i.l.e.e

  s.m.i.l.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  Како до по голем волумен на косата ?

  ова нивеа волуме од кај го купуваш и колку пари е ? на водена коса се нанесува ?
   
 11. CoverGirl10

  CoverGirl10 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  1.523
  Пол:
  Женски
  Како до по голем волумен на косата ?

  Јас на сува коса го нанесувам, претежно го користам кога правам коњсо опавче па сакам да не биде косата залепена, да има малку повеќе волумен, инаку можеш да го користиш и на целата коса. Го купувам од една маалска продавница, мислам дека го има и во супер тинекс. :)
   
 12. s.m.i.l.e.e

  s.m.i.l.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  јас користам Wash&Go и многу сум задоволна. Користев таков наменет за волумен имаше некој ефект но не онолку колку што сакам
   
 13. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Покрај шампоните што се користат за волумен мене многу ми помага кога ќе ја наведнам главата надоле и така ќе ја исфенирам..после кога ќе ја кренам целата е бујна со многу волумен па само ја чешлам да не делува како тапирана,иначе ептен дава волумен тоа! ;)
   
 14. s.m.i.l.e.e

  s.m.i.l.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  порано користев Sunsilk крема за волумен и бев задоволна но ја снема а нешто слично во продажба нема, така сега користам оваа пена:
  изненадена сум колку ми се погоди порано пена не доаѓаше во обзир но оваа е супер.


  пената ја нанесуваш на мокра коса ? и потоа ја сушиш така ? колку пари е оваа пена ?
   
 15. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.750
  исто и јас користев sunsilk, и многу ми е криво што исчезнаа од пазарот, а уште се произведуваат!! (од Полска, една другарка ми донесе пред некој месец за кафеава коса и каков сјај и волумен имав...не можам да опишам)
  И по фризернициве имаат професионални средства за коса, кои се ефикасни, а ги нема во малопродажба, па така може да се побара нешто кај нив... :) :) :)
   
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.177
  Пол:
  Женски
  Вчера го купив овај шампон ама за оштетена коса некој ги фалат некој не а и добра реклама имат на тв задоволна си?позз
   
 17. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
 18. ripkata

  ripkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  68
  Го користам од Авон Advantise Tehnique ,,мислам така дака се викаше , со лилјакови линии..ама нешто како да не помага многу :/
   
 19. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  730
  Пол:
  Женски
  Пробај со шампонот Wash and go...јас имам многу волумен во коста и кога го користев шампонов имав уште повеќе па престанав :D
   
 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.793
  Пол:
  Женски
  Косата ќе ја сушиш со фен и ќе ја наведнеш главата.Исуши ја целосно и крени ја главата косата префрли ја наназад. Пробај шампони за волумен ( Wash and go би ти го препорачала) и во никој случај немој да ја пеглаш косата зошто така изгледа уште помрсна и послепскана, виткај ја или носи ја брановидна :)