1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до потемна коса без фарбање?

Дискусија во 'Коса' започната од Ridis, 30 јануари 2011.

 1. Ridis

  Ridis Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Ве молам кажете ми како да ја потемнам косата од ова лето што пројде косата ми стана плава и сеа сакам да си ја вратам бојата. Пробав со костенлива вода ама малце ми се потемни ама некако ми почна да ми се мрси многу и више не праам така. Ако имате некој совет ве молам кажете ми :(
   
 2. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  111
  Како до потемна коса без фарбање??

  можеш со преливи ги има по парфимериите
  можеш со колор шампон
  и последно со кна ама тешко паѓа
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.875
  Допаѓања:
  198.137
  Пол:
  Женски
  Пробај со ореово масло, го има во аптеки и продавници. Ставај на косата пред миење, држи го половина час, па измиј ја косата. Од ова масло сигурно потемнува косата.
   
 4. pupence.sex

  pupence.sex Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  пробај со безамонјацни бои тие леснос еиспираат не се познава корен кога расте и лесно пага од косата.најдобри ти се од кеуне семи колор закон се! :rock: засто на другите фарби иако писува дека нема хидроген сепак имаат да знаес од искуство :D
   
 5. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Има едно како растворче во поголемите маркети. Ехотон се вика и има и во различни бои, ама тие што се за една нијанса посветли или потемни најубаво фаќаат. Се става после миење и не се одмива. :)
   
 6. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  јас имам слушнато дека ехотон има спреј за коса, да си ја одржуваш бојата ако ти е фарбана, како изгледа тоа растворче. колку пари е од прилика??
  јас имам темно кафеава коса и сакам една до две посветли нијанси, ќе фати или???
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  девојки баш интересно а да напишете повеќе како се нанесва?
  мислам дека ќе може ова нешто да се најде во веро ако не се лажам позз :)
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.502
  Допаѓања:
  80.532
  Пол:
  Женски
  Кога ја миеш косата, откако ќе ја исплакнеш убаво, полиј ја со чај од коприва - мајка ми го практикуваше ова и делува ! ;)
   
 9. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Чај од лист од орев .
  Загарантирано помага ,само никако на плава коса ,позеленува !
   
 10. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Чај од коприва ја затемнува косата направи си и по миењето на косата посипи ја со чајот
   
 11. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  да ја осветлиш косата можеш со хидроген а за затемнување јас користев тон тоник бр.4 на стилл колекцијата.
   
 12. EnnaN

  EnnaN Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  95
  Devojkii mi treba pomosh :D
  pred nekoe vreme i stavav limon na kosata si pravev eksperimenti i mnogu mi osvetle a mene prirodno mi temno kafena nakaj crna i neznam kako sega da si ja vratam bojata bez farbanje? :D